Üdvözöllek a Fórumban!

TeszVesz.hu
TeszVesz.hu fórum
TeszVesz.hu
can_use_fancy_js != 0">
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Reply to this topicStart new topic
> Mit tegyek, ha az eladó nem elérhető, és csak ígérget?
Heni1979
hozzászólás 2013-11-07 21:57
Létrehozva: #1

Fórumozó

Csoport: Teljes jogú felhasználó
Regisztrált: 2007-06-30 15:47
Azonosító: 7 528 911

IDÉZET(MaesMa @ 2013-11-07 11:56) *
Köszi a választ:
Két kérdés:
1., Hogy állhatok el a vásárlástól? Simán írok neki, hogy ha x ideig nem válaszol, akkor nem kérem a terméket, és negatívat adok neki?
2., Ő ez esetben adhat-e nekem negatívat?

Köszi:
MaesMa

Szia.

Igen, ahogy Giv is írja. Megírnám neki egy levélben, hogy a kommunikákció hiánya + megingott bizalom miatt nem kéred (akár ezt a biztonságra is elküldheted másolatban). De amilyen mélyrepülésben van, nem biztos, hogy lesz még aktív ez az eladó szerintem.

Go to the top of the page

+Quote Post

Givenchy77
hozzászólás 2013-11-07 21:32
Létrehozva: #2

Tapasztalt fórumozó

Regisztrált: 2010-12-17 05:30
Azonosító: 1 413 443

Szerintem a negák miatti inaktívvá válása ippeg elég indok az elállásra. Sajnálod, megingott a bizalmad, köszönöd, nem kéred. Attól hogy mit kapsz - ha kapsz - pedig a helyedben nem tartanék, mert elég fontos, hogy ki az, aki adta. Meg lehet nézni, aki értékeléseket néz, az kattint is általában.

Egyébként meg rákeresnék a cuccra itt-ott, hagy ne részletezzem... Létrehozol pikk-pakk egy paypal fiókot, aztán megveszed magadnak közvetítő nélkül. rolleyes.gif

--------------------
"Hát - vége a dalnak, bizonyságul annak, hogy bizony, vannak olyan dolgok, Uraim! amit hiába - akarnak!" L.Á.

+Quote Post

MaesMa
hozzászólás 2013-11-07 11:56
Létrehozva: #3

Új fórumozó

Regisztrált: 2012-12-14 15:58
Azonosító: 1 627 371

IDÉZET(Heni1979 @ 2013-11-07 10:46) *
Szia.
Ezt csak te tudhatod, de én személy szerint biztos nem utalnék neki, hanem elállnék a vásárlástól.
Közben inaktív is lett az eladód, még kapott negatívat.

Köszi a választ:
Két kérdés:
1., Hogy állhatok el a vásárlástól? Simán írok neki, hogy ha x ideig nem válaszol, akkor nem kérem a terméket, és negatívat adok neki?
2., Ő ez esetben adhat-e nekem negatívat?

Köszi:
MaesMa

+Quote Post

Heni1979
hozzászólás 2013-11-07 10:46
Létrehozva: #4

Fórumozó

Regisztrált: 2007-06-30 15:47
Azonosító: 7 528 911

IDÉZET(MaesMa @ 2013-11-07 07:59) *
Kedves Fórumozók!

A napokban vásároltam egy terméket, az árát (külföldi postaköltséggel együtt) át is küldtem az eladónak. A pénz viszont visszapattant, rossz volt a számlaszám. Ezt másnap vettem észre, hisz későn este utaltam. Jeleztem is az eladónak - pdf-csatolmányokkal - e-mailban. Nem reagált, holott a személyes üzenetében pont arra hívta fel a figyelmet, hogy mail-en munkanapokon elérhető, telefonon kevésbé, így inkább az előbbit javasolja. Szóval nem reagált, másnap felhívtam. Ki volt kapcsolva (erről még SMS-t is kapott, bemondta a rendszer). Próbáltam egy kicsit később, bár be volt kapcsolva, nem vette fel. Egy idő elteltével ismét hívtam, felvette. Végre. Elmondtam a problémát, meg hogy szeretnék mielőbb utalni, mert az áru külföldről érkezik majd, 5-45 nap a szállítási idő, és semmiképp sem szeretném, ha kicsúsznánk a karácsonyból. Azt mondta a telefonban, 1 órán belül visszahív, és megmondja a pontos számlaszámot. Mondtam neki, hogy nem fontos hívnia, nekem elég az e-mail, az olcsóbb. Ebben maradunk. Azóta is várom, ez volt tegnap délelőtt. Írtam már neki azóta mail-t is, teszvesz-en is. Semmi.

Mit tudok ilyenkor tenni? El tudok vhogy ilyenkor állni a vásálástól? Ha elállok, és adok neki egy negatívat, mi a biztosíték, hogy ő nekem nem fog? Mi a legjobb megoldás, meddig várjak? Kicsit utólag örülök, hogy még a pénz sincs nála, eddig legalább is anyagi veszteségem nincs, csak a "beleélés", nagyon szerettük volna azt a terméket...

A vásárlásom idejéig 2 negatív értékelése volt, abból az egyik 1 héten belül. Gondoltam, van ilyen. De amióta várok (4. napja), kapott még 1 negatívat. Hasonló történetek, mint ez az eset.

Mit csináljak, ha mégis megírja a számlaszámot? Egy ilyen megbízhatatlan eladónak hogy utaljak pénzt? Vagy felajánlhatom neki, hogy ha megérkezett a termék külföldről, szóljon, belföldön már személyesen veszem át és akkor fizetek???

SEGÍTSETEK, légy szíves!

Köszönettel:
MaesMa

Szia.
Ezt csak te tudhatod, de én személy szerint biztos nem utalnék neki, hanem elállnék a vásárlástól.
Közben inaktív is lett az eladód, még kapott negatívat.

+Quote Post

MaesMa
hozzászólás 2013-11-07 07:59
Létrehozva: #5

Új fórumozó

Regisztrált: 2012-12-14 15:58
Azonosító: 1 627 371

Kedves Fórumozók!

A napokban vásároltam egy terméket, az árát (külföldi postaköltséggel együtt) át is küldtem az eladónak. A pénz viszont visszapattant, rossz volt a számlaszám. Ezt másnap vettem észre, hisz későn este utaltam. Jeleztem is az eladónak - pdf-csatolmányokkal - e-mailban. Nem reagált, holott a személyes üzenetében pont arra hívta fel a figyelmet, hogy mail-en munkanapokon elérhető, telefonon kevésbé, így inkább az előbbit javasolja. Szóval nem reagált, másnap felhívtam. Ki volt kapcsolva (erről még SMS-t is kapott, bemondta a rendszer). Próbáltam egy kicsit később, bár be volt kapcsolva, nem vette fel. Egy idő elteltével ismét hívtam, felvette. Végre. Elmondtam a problémát, meg hogy szeretnék mielőbb utalni, mert az áru külföldről érkezik majd, 5-45 nap a szállítási idő, és semmiképp sem szeretném, ha kicsúsznánk a karácsonyból. Azt mondta a telefonban, 1 órán belül visszahív, és megmondja a pontos számlaszámot. Mondtam neki, hogy nem fontos hívnia, nekem elég az e-mail, az olcsóbb. Ebben maradunk. Azóta is várom, ez volt tegnap délelőtt. Írtam már neki azóta mail-t is, teszvesz-en is. Semmi.

Mit tudok ilyenkor tenni? El tudok vhogy ilyenkor állni a vásálástól? Ha elállok, és adok neki egy negatívat, mi a biztosíték, hogy ő nekem nem fog? Mi a legjobb megoldás, meddig várjak? Kicsit utólag örülök, hogy még a pénz sincs nála, eddig legalább is anyagi veszteségem nincs, csak a "beleélés", nagyon szerettük volna azt a terméket...

A vásárlásom idejéig 2 negatív értékelése volt, abból az egyik 1 héten belül. Gondoltam, van ilyen. De amióta várok (4. napja), kapott még 1 negatívat. Hasonló történetek, mint ez az eset.

Mit csináljak, ha mégis megírja a számlaszámot? Egy ilyen megbízhatatlan eladónak hogy utaljak pénzt? Vagy felajánlhatom neki, hogy ha megérkezett a termék külföldről, szóljon, belföldön már személyesen veszem át és akkor fizetek???

SEGÍTSETEK, légy szíves!

Köszönettel:
MaesMa

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó: