Üdvözöllek a Fórumban!

TeszVesz.hu
TeszVesz.hu fórum
TeszVesz.hu
can_use_fancy_js != 0">
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Reply to this topicStart new topic
> Ti nem szoktatok kiakadni?, A nemfizető vásárlók meséje
sajtkukac1
hozzászólás 2014-01-06 00:42
Létrehozva: #1

Új fórumozó

Csoport: Teljes jogú felhasználó
Regisztrált: 2005-10-05 14:03
Azonosító: 4 050 668

Sziasztok!

Ha belefutottam egy olyan 1 ft-os vevőbe, aki azóta hogy licitlejárat után felvettem vele a kapcsolatot levélben, legalább kétszer aktív volt az oldalon, de nekem nem válaszolt a levelemre egyáltalán semmit, akkor sanszos, hogy a nyitó hozzászólóval szórakozóhoz hasonló alakkal van dolgom? Az ilyenek direkt kinéznek valakit, akivel szórakozhatnak, vagy csak annyi a lényeg, hogy 1 ft-os legyen a termék (ami ugyebár nem is kell nekik)? Baj ha nem vagyok hajlandó rátelefonálni hogy vigye el az 1 ft-os megnyert terméket?

Go to the top of the page

+Quote Post

Nevolim_v
hozzászólás 2013-10-16 21:40
Létrehozva: #2

Új fórumozó

Csoport: Ellenőrzött vásárló
Regisztrált: 2011-01-16 13:49
Azonosító: 1 415 458

Sziasztok!
Én jelenleg egy eladón akadtam ki, de amint az értékeléseket látom nem egyedül. Ha a licitálások is ilyen értékelési lettek volna 100%, hogy nagy ívben elkerülöm a fajtáját. Miután átutaltam a pénzt felszívódott. Nem reagál semmire. Se levél, se telefon. Már két vevője is feljelentéssel fenyegette meg, én egyelőre ezt még nem akarom, de már 5 hét eltelt és semmi. A leveleimre érkezik egy automatikus válasz, hogy családi teendői, a sok munka és egyéb hasonló kifogásokra hivatkozva felfüggesztette a vaterás és teszveszes oldalait, hogy a függőben lévő aukcióival foglalkozhasson. Érdeklődnék, lehet-e jelenteni valakinek?

+Quote Post

Trudi2004
hozzászólás 2013-10-01 07:29
Létrehozva: #3

Lelkes újonc
**

Regisztrált: 2005-11-03 21:39
Azonosító: 4 193 831

A kedves topiknyitó kérdésére a válaszom, de én is kiakadok, pedig mennyi idő eltelt már. Viszont sokáig nem idegeskedek miatta
végülis semmit nem rontottam el az adásvétellel kapcsolatban.
Sokszor volt olyan időszak amikor töröltetni lehetett a bosszúból adott negatívokat, nekem mind olyan volt
ahol a vevőt nem lehetett elérni, nem reagált, nem fizetett, jött utólag a negatív után a kifogásokkal és még rám vetítette,
hogy de ... vagyok mert nem vártam rá. (zárójelben jegyzem meg néha én is voltam kórházban, nekem is meghalt a hozzátartozóm, volt beteg a gyerek és a kutya is
mégsem hiúsult meg emiatt adásvétel-ezekben az időszakokban úgy elmondanám a véleményemet kicsit nyersebben, de nem tettem, fő a tárgyilagosság, viszont fontos lenne tudni hogy
az eladó oldalon is ember áll az élet problémáival)
Persze nem volt info, hogy mégis mire meddig várjak. A mostani értékeléseimnél is mind látszik, ezek
pont olyan időszakban voltak amikor az ezer levél ellenére nem törölték a bosszú negatívokat.
Most pl 10 napja vártam valakire, felhívtam, nem vette fel később megcsörgetett, visszahívtam és elfelejtette, elnézést kért és reményeim
szerint kicsit nehezen, de rendezni fogja. A baj azokkal van akik egyáltalán semmit nem jeleznek, vagy csak hitegetnek. Különösen érdekes ez a szezonális termékekre,
ahol nem lehet hetekig várni valakire, aki lehet hogy nem veszi meg, te meg már nem tudod csak egy év múlva eladni.
Volt olyan is, hogy adtam egy ilyen embernek negatívot és gond nélkül töröltette a negát és törölték is neki. Nekem megvan a levelezésem, tehát nem értem mégis mivel
sikerült alátámasztani hogy nem fizetett.
A legnagyobb kifogás általában a nem kaptam levelet, a teszvesz levelek sem érkeznek meg... Nem értem, sajnos a levelezőket sem ismerik sokan, meg a spam szűrőről
még életükbe nem hallottak, nemhogy néznék.
Én sokszor érzem védtelennek magam ezekkel az emberekkel szemben. Illetve úgy érzem az olal nem becsül meg minket és persze sok
dologban nehéz ítélkezni, de egy nem fizetésben és teljes levelezésben, vagy nem valósan megadott címekbe, telefonszámban nem lenne olyan nehéz kiállni az évek
óta becsületes eladók mellé.
1ft-os dolgokat most egy új portálon adom el, úgy hívják kuka smile.gif
Annyi problémát okoz aminek nincs értéke, (pedig van, csak nem kell, esetleg valaki használná stb), hogy inkább kidobom. Sajnos erre jut az ember.

Azt javaslom, hogy próbáld elérni, adj egy határidőt és ha nem megy akkor tovább kell lépni, az értékelést pedig megválaszolni, nincs más út sajnos

--------------------
~~~~~~~ Trudi ~~~~~~~

+Quote Post

manori1
hozzászólás 2013-09-26 07:43
Létrehozva: #4

kiváncsi fáncsi :)

Regisztrált: 2008-01-23 07:11
Innen: Magyarország/Besenyőtelek
Azonosító: 9 671 639

IDÉZET(tuticuccoktutiarak @ 2013-09-26 08:33) *
Ez is ott van:
"A fenti szabályok a teljes jogú, valamint az alábbi listában megadott felhasználókra nem vonatkoznak. "

Úúú, tényleg, ez elkerülte a figyelmemet sad.gif
Akkor csak majdnem örültem ennek a lehetőségnek sad.gif

--------------------
"A legfontosabb, amit egy apa tehet a gyermekeiért,
hogy szereti az anyjukat."
(Theodore M. Hesburgh)

Azért vállalok felelősséget - Amit mondok. Nem azért, amit te értesz.

+Quote Post

lena919_v
hozzászólás 2013-09-26 07:33
Létrehozva: #5

Új fórumozó

Regisztrált: 2010-12-16 09:46
Azonosító: 1 413 134

IDÉZET(manori1 @ 2013-09-26 07:27) *
Be lehet állítani ha jól tudom 100 és 60% között, hogy ha a beállítottól kevesebb %-a van akkor nem tud tőled vásárolni.

Sziasztok!

Én azon vagyok kiakadva hogy a kedves eladó nem küldi a megvett termékeket! dontknow.gif
Próbáltam vele komunikálni nagynehezten sikerült is,de még mindig semmi!
Sőt a számomat fekete listára tette a telefonján és hívni sem tudom!!!!!!!!!
Mit tudok tenni ez esetben? help.gif
Csak rendőrségi feljelentés a megoldás? A Teszvesz-Vatera nem szólíthatja fel hogy küldje amit már ezer éve kifizettem?

+Quote Post

tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-09-26 07:33
Létrehozva: #6

Fórumozó

Regisztrált: 2012-01-17 09:32
Azonosító: 1 512 230

Ez is ott van:
"A fenti szabályok a teljes jogú, valamint az alábbi listában megadott felhasználókra nem vonatkoznak. "

+Quote Post

tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-09-26 07:31
Létrehozva: #7

Fórumozó

IDÉZET(manori1 @ 2013-09-26 08:27) *
Be lehet állítani ha jól tudom 100 és 60% között, hogy ha a beállítottól kevesebb %-a van akkor nem tud tőled vásárolni.

Sajnos, nem lehet. Az csak az ellenőrizetlenekre vonatkozik, a teljes jogúakkal szemben csak a feketelista védhetne meg, ami (valljuk be) semmit nem ér.

+Quote Post

manori1
hozzászólás 2013-09-26 07:31
Létrehozva: #8

IDÉZET(Malanga1 @ 2013-09-25 13:42) *
Na látod, ezzel viszont nagyon nem értek egyet! Nekem igen ritka a semleges érzésem... Igenis, ha vissza is kapom, én megírom, ha negatív érzetem volt az adás-vétel során. És rettenetesen örülnék, ha mindenki így tenne... Más... Igen szomorú az is, hogy nem tudom beállítani, hogy hány százalék alatt nem kívánom kiszolgálni az illetőt. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de bizony én 90%-nál már rég meghúztam volna a vonalat, de NEM TEHETEM. sad.gif Ez 100x rosszabb, mint az, hogy most visszanegatívoz valaki vagy sem... Azzal, hogy a második esélyt is elvették a lehetőségeim közül, már tényleg szinte abszolút "védtelennek" érzem magam, egy-egy szórakozni vágyó emberkével szemben. Kifizetem a kiemelést, várok több hetet, hogy lejárjon az aukcióm, és nem tudok mit tenni, ha egy ilyenbe futok, és elveszi a lehetőséget egy fizető elöl. Na ez az ami qrvára bosszant. Nagyon örülök, hogy megszűnt a minden áron értékelj szabály, de semmi, ismétlem semmi nem akadályozza meg, hogy épp nálad szórakozzon valaki. sad.gif
Na ez sokkal jobban bosszant és kiakaszt!

Ezt találtam az eladási beállításoknál a licitkorlátozásnál: "Nem licitálhat, illetve villámáron nem vásárolhat az a felhasználó, akinek a pozitív visszajelzések százalékos értéke kevesebb, mint %.
(A megadható érték 60-100)"
A % előtt van egy négyzet ahová beírhatod, hogy Te mennyi alatt nem szeretnéd, hogy tőled vásároljanak.

--------------------
(Theodore M. Hesburgh)

+Quote Post

manori1
hozzászólás 2013-09-26 07:27
Létrehozva: #9

Na látod, ezzel viszont nagyon nem értek egyet! Nekem igen ritka a semleges érzésem... Igenis, ha vissza is kapom, én megírom, ha negatív érzetem volt az adás-vétel során. És rettenetesen örülnék, ha mindenki így tenne... Más... Igen szomorú az is, hogy nem tudom beállítani, hogy hány százalék alatt nem kívánom kiszolgálni az illetőt. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de bizony én 90%-nál már rég meghúztam volna a vonalat, de NEM TEHETEM. sad.gif Ez 100x rosszabb, mint az, hogy most visszanegatívoz valaki vagy sem... Azzal, hogy a második esélyt is elvették a lehetőségeim közül, már tényleg szinte abszolút "védtelennek" érzem magam, egy-egy szórakozni vágyó emberkével szemben. Kifizetem a kiemelést, várok több hetet, hogy lejárjon az aukcióm, és nem tudok mit tenni, ha egy ilyenbe futok, és elveszi a lehetőséget egy fizető elöl. Na ez az ami qrvára bosszant. Nagyon örülök, hogy megszűnt a minden áron értékelj szabály, de semmi, ismétlem semmi nem akadályozza meg, hogy épp nálad szórakozzon valaki. sad.gif

--------------------
(Theodore M. Hesburgh)

+Quote Post

Givenchy77
hozzászólás 2013-09-25 18:02
Létrehozva: #10

Tapasztalt fórumozó

Regisztrált: 2010-12-17 05:30
Azonosító: 1 413 443

IDÉZET(tuticuccoktutiarak @ 2013-09-25 16:13) *
Azért nem minden tűnik egyértelműnek. Pl. a használt, de jó állapotú, feltüntetve a lyukakat is, nem pontosan azt jelenti, hogy szép állapotú. Engem mindig meglep, ha a vevőt meglepi, hogy a hibásnak írt termék tényleg hibás.

Nem akarom itt szítani vagy tovább vinni a vitát, de egyszerűen nem tudok elmenni mellette szó nélkül. Az ég áldja meg azt az embert, akinek egy lyukas cucc jó állapotnak minősül ésilyet képes jelölni. blink.gif Világos, hogy "korrektül" leírja a hibát, de ha nekem a jó állapotúra kidobja ezeket is a kereső, semmbien sem más szememben, mintha világmárkákat sorolna a leírásban a megjelenési előny érdekében. Ügyes, ezt nem tudja szűrni az admin. not_i.gif

--------------------
"Hát - vége a dalnak, bizonyságul annak, hogy bizony, vannak olyan dolgok, Uraim! amit hiába - akarnak!" L.Á.

+Quote Post

tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-09-25 15:26
Létrehozva: #11

Fórumozó

IDÉZET(diana2213 @ 2013-09-25 16:24) *
Nem én kezdtem elemezni az esetet. De téma lezárva.

Nem mondtam, hogy ki kezdte elemezni. Egyébként nyilván nem én hoztam fel, hogy miképpen kellett értékelned. Én csak arra reagáltam.

+Quote Post

diana2213
hozzászólás 2013-09-25 15:24
Létrehozva: #12

Lelkes fórumozó

Regisztrált: 2007-02-22 13:43
Azonosító: 6 790 713

IDÉZET(tuticuccoktutiarak @ 2013-09-25 16:21) *
Ez már szubjektív szerintem, hogy kinek mi a használt, de jó állapotú.
Szerintem a negatív értékelésnek is megvan a helye. Viszont ezt megvitatni a fórumunkon nem szabályos, pedig van véleményem.

Nem én kezdtem elemezni az esetet. De téma lezárva.

+Quote Post

tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-09-25 15:21
Létrehozva: #13

Fórumozó

IDÉZET(diana2213 @ 2013-09-25 16:14) *
Nem a hibákkal volt gondom, ezekről tudtam, így vásároltam őket. De nem géprongy minőségű ruhákat vettem.

Ez már szubjektív szerintem, hogy kinek mi a használt, de jó állapotú.
Szerintem a negatív értékelésnek is megvan a helye. Viszont ezt megvitatni a fórumunkon nem szabályos, pedig van véleményem.

+Quote Post

diana2213
hozzászólás 2013-09-25 15:14
Létrehozva: #14

Lelkes fórumozó

IDÉZET(tuticuccoktutiarak @ 2013-09-25 16:13) *
Azért nem minden tűnik egyértelműnek. Pl. a használt, de jó állapotú, feltüntetve a lyukakat is, nem pontosan azt jelenti, hogy szép állapotú. Engem mindig meglep, ha a vevőt meglepi, hogy a hibásnak írt termék tényleg hibás.

Nem a hibákkal volt gondom, ezekről tudtam, így vásároltam őket. De nem géprongy minőségű ruhákat vettem.

+Quote Post

tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-09-25 15:13
Létrehozva: #15

Fórumozó

IDÉZET(diana2213 @ 2013-09-25 16:05) *
Én sem értettem soha egyet azzal, ha valaki semlegest ad nega helyett.
Sokat rágódtam én is a minap rajta, de úgy éreztem, hogy nem fair, hogy egy olyan eladónak (esetemben eladóról van szó), aki nem jár el korrektül, stagnáljon az összértékelése a semlegesem miatt. Igenis romoljon a statisztikája, különben soha nem szóródik ki innen.

+Quote Post

diana2213
hozzászólás 2013-09-25 15:05
Létrehozva: #16

Lelkes fórumozó

Én sem értettem soha egyet azzal, ha valaki semlegest ad nega helyett.
Sokat rágódtam én is a minap rajta, de úgy éreztem, hogy nem fair, hogy egy olyan eladónak (esetemben eladóról van szó), aki nem jár el korrektül, stagnáljon az összértékelése a semlegesem miatt. Igenis romoljon a statisztikája, különben soha nem szóródik ki innen.

+Quote Post

Malanga1
hozzászólás 2013-09-25 12:42
Létrehozva: #17

Újonc
*

Regisztrált: 2013-09-19 10:49
Azonosító: 1 672 473

IDÉZET(Dina033_t @ 2013-09-24 16:32) *
Nehéz megítélni, hogy mekkora kárt okoznak a jogtalanul negatívozók. Soha nem tudjuk meg, hány vevőt veszítünk azzal, hogy egyáltalán van negatív értékelésünk.
Sokan ezt úgy kerülik el, hogy nem adnak semlegesnél rosszabb értékelést, még akkor sem, ha a 'vevő' nagyon megérdemelné. Nem értek ezzel egyet, bár egyre inkább megértem őket.

+Quote Post

Dina033_t
hozzászólás 2013-09-24 16:32
Létrehozva: #18

Fórumozó

Regisztrált: 2009-08-10 16:36
Azonosító: 14 421 098

IDÉZET(Givenchy77 @ 2013-09-24 11:21) *
Attól hogy nem törölnek, a szabályzat még nem engedi. Legfeljebb mindenkinek a józan, objektív ítélőképességére meg böcsületére van bízva, milyen értékelést ad. Felnőtt ember, szavazhat, gyermeket nevel, elvileg önállóan viszi az életét - ha gerinctelen meg carházi, nem itt fogják megnevelni. Bosszantó a hitelrontás amit néha elkövetnek, de ahhoz hogy egy felhasználónak valóban nagy "kárt" tudjanak okozni az eféle magatartással, ahhoz nagyon pechesnek kell lenni - azért elenyésző az ilyen probléma, ami adott felhasználóra akár évek során jut. Túl kell lépni rajta. Megválaszolom, ha akkor a görénység hogy nem bírom cérnával, aztán feledés mihamarabb.

Nehéz megítélni, hogy mekkora kárt okoznak a jogtalanul negatívozók. Soha nem tudjuk meg, hány vevőt veszítünk azzal, hogy egyáltalán van negatív értékelésünk.
Sokan ezt úgy kerülik el, hogy nem adnak semlegesnél rosszabb értékelést, még akkor sem, ha a 'vevő' nagyon megérdemelné. Nem értek ezzel egyet, bár egyre inkább megértem őket.

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2013-09-24 15:06
Létrehozva: #19

ooooooooooooooooooooo

Regisztrált: 2006-12-10 21:17
Azonosító: 6 331 211

IDÉZET(Malanga1 @ 2013-09-24 11:21) *
De sose hagyd figyelmen kívül, a "nem látnak bele" faktort! Mert ugye tudjuk: "nem voltak jelen az adás-vétel során"...
Vegyesek az érzelmeim nekem is ezzel kapcsolatban, de valóban, a nem fizető vevő értékelését, viszonylag könnyen lehet töröltetni, ha negatív. Viszont semleges értékelést igen nehéz, és bármilyen értékelés alatt lehet csillagrombolást csinálni... Legtöbb gond, a valóban filléres adás-vételekkel van, amit abszolút nem értek. Én hanyat-homlok rohanok, elnézést kérek, csokit veszek, mert hát mégis adjak valamit. Persze nálam ez tök ritka, hogy valamit 1-10ft-ért nyerjek.

Persze, tudom én. Az én érzelmeim ráadásul nem is vegyesek. Egyértelmű a véleményem, ráadásul régen negatív értékelést sem töröltek. Igaz, nekem a törlésről is van véleményem.
Lehetne azt is elemezni, ki tud töröltetni, ki nem és miért.
Valljuk be, nem csak idő, hanem némi intelligencia is szükségeltetik ahhoz, hogy az ember olyan körültekintően tudja a bizonyítékokat begyűjteni és kellő időben bemutatni, hogy a vége egy jogos törlés legyen.
Vagy éppen lehet valaki annyira rafinált, hogy tud töröltetni egy nem jogtalan értékelést is. Valamint nem jogi diplomával kap valaki lehetőséget arra, hogy "bizonyítékokat" elemezve értékelést töröljön.
Aztán meg ott van az is, hogy akinek az értékelését törlik, nem kap róla értesítést, így nem is tud ellenbizonyítékot bemutatni, és sorolhatnám.
Szerintem a semleges is pont annyira bosszantó, mint a negatív. A lepontozás is (bár egy időben úgy volt, hogy aki bejelölte, hogy nem volt sikeres a tranzakció, nem tudott pontozni).
Végül pedig azt sem tesz jót, hogy állandóan változnak a szabályok ebben a tekintetben is. Értem ezalatt, hogy hol törölnek, hol nem, hol ez a bizonyíték a megfelelő, hol meg amaz.
Picit úgy érzem, hogy itt sincs jogbiztonság...és még tudnék beszélni a témáról.
Ezért maradt csak az a mondat, hogy a szabályzat nem engedi meg. Mert az valóban nem. A többi meg káosz.
Én jobban szerettem, amíg nem voltak törlések. Most ránézek valaki lapjára, már nem látok teljes képet. Bár lassan ott tartok, hogy nem is akarok.

--------------------
"Attól, hogy felnéztem az égre, még nem lettem csillagász"
/korabeli népi bölcsesség/

+Quote Post

Givenchy77
hozzászólás 2013-09-24 11:21
Létrehozva: #20

Tapasztalt fórumozó

IDÉZET(alheira @ 2013-09-24 11:22) *
de igen, mindkettőt megpróbáltam ezzel töröltetni h meg sem történt az adásvétel, mert nem válaszoltak a vevők, ezt a vevők el is ismerik, de a teszvesz nem törli a semlegest, nem szól bele.

Attól hogy nem törölnek, a szabályzat még nem engedi. Legfeljebb mindenkinek a józan, objektív ítélőképességére meg böcsületére van bízva, milyen értékelést ad. Felnőtt ember, szavazhat, gyermeket nevel, elvileg önállóan viszi az életét - ha gerinctelen meg carházi, nem itt fogják megnevelni. Bosszantó a hitelrontás amit néha elkövetnek, de ahhoz hogy egy felhasználónak valóban nagy "kárt" tudjanak okozni az eféle magatartással, ahhoz nagyon pechesnek kell lenni - azért elenyésző az ilyen probléma, ami adott felhasználóra akár évek során jut. Túl kell lépni rajta. Megválaszolom, ha akkor a görénység hogy nem bírom cérnával, aztán feledés mihamarabb.

A hozzászólást -Givenchy77- szerkesztette a következő időpontban: 2013-09-24 11:21

--------------------
"Hát - vége a dalnak, bizonyságul annak, hogy bizony, vannak olyan dolgok, Uraim! amit hiába - akarnak!" L.Á.

+Quote Post

alheira
hozzászólás 2013-09-24 10:22
Létrehozva: #21

Új fórumozó

Regisztrált: 2009-09-04 17:31
Azonosító: 14 648 080

IDÉZET(cit1rom @ 2013-09-24 08:58) *
Szerintem a szabályzat nem engedi meg.

de igen, mindkettőt megpróbáltam ezzel töröltetni h meg sem történt az adásvétel, mert nem válaszoltak a vevők, ezt a vevők el is ismerik, de a teszvesz nem törli a semlegest, nem szól bele.

+Quote Post

Malanga1
hozzászólás 2013-09-24 10:21
Létrehozva: #22

Újonc
*

Regisztrált: 2013-09-19 10:49
Azonosító: 1 672 473

IDÉZET(cit1rom @ 2013-09-24 08:58) *

De sose hagyd figyelmen kívül, a "nem látnak bele" faktort! Mert ugye tudjuk: "nem voltak jelen az adás-vétel során"...
Vegyesek az érzelmeim nekem is ezzel kapcsolatban, de valóban, a nem fizető vevő értékelését, viszonylag könnyen lehet töröltetni, ha negatív. Viszont semleges értékelést igen nehéz, és bármilyen értékelés alatt lehet csillagrombolást csinálni... Legtöbb gond, a valóban filléres adás-vételekkel van, amit abszolút nem értek. Én hanyat-homlok rohanok, elnézést kérek, csokit veszek, mert hát mégis adjak valamit. Persze nálam ez tök ritka, hogy valamit 1-10ft-ért nyerjek.

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2013-09-24 08:58
Létrehozva: #23

ooooooooooooooooooooo

Regisztrált: 2006-12-10 21:17
Azonosító: 6 331 211

IDÉZET(alheira @ 2013-09-24 09:40) *
Sziasztok!

Engem az érdekelne h szerintetek a teszvesz szabályzata miért engedi meg h nem fizető, nem jleentkező vásárló semleges, vagy negatív értékelést adjon?? Azt mire adja, mikor ő nem veszi a fáradtságot h jleentkezezzen, megkeresésre reagáljon???
A 100% szuper értékelésemet rontja el és felháborító!!!

--------------------
"Attól, hogy felnéztem az égre, még nem lettem csillagász"
/korabeli népi bölcsesség/

+Quote Post

suzukimaruti949
hozzászólás 2013-09-24 08:43
Létrehozva: #24

Újonc
*

Regisztrált: 2013-09-09 15:46
Azonosító: 1 671 711

IDÉZET(alheira @ 2013-09-24 09:40) *
Sziasztok!

Engem az érdekelne h szerintetek a teszvesz szabályzata miért engedi meg h nem fizető, nem jleentkező vásárló semleges, vagy negatív értékelést adjon?? Azt mire adja, mikor ő nem veszi a fáradtságot h jleentkezezzen, megkeresésre reagáljon???

Szia!

Semlegest adhat az nem ront a %-n, negát pedig kellő bizonyítékkal tudod töröltetni.
Azért engedi meg mert előre aztán főleg nem látnak bele a dolgokba.

+Quote Post

alheira
hozzászólás 2013-09-24 08:40
Létrehozva: #25

Új fórumozó

Regisztrált: 2009-09-04 17:31
Azonosító: 14 648 080

Sziasztok!

+Quote Post

Givenchy77
hozzászólás 2013-09-22 13:49
Létrehozva: #26

Tapasztalt fórumozó

Ma már nem akadok ki. Igaz, állati ritka is szerencsémre a nemfizető vevő, vagy a bonyodalmas lefolyású üzletkötés. Akkor viszont az válik be, hogy amint látom a gondot, szabok egy kb. 1 hetes határidőt, vagy ha közel van a családi érkezésének időpontja, azt adom meg, és ha akkor sem teljesít, akkor annyi, lépek tovább. Régen volt már az, mikor én könyörögtem meg ténylegesen időt fordítottam az ilyenekre.
Egyébként általában és jellemzően akkor van a gond, ha 1 Ft-ért ment el valami, vagy jellegéhez képest nagyon olcsón jutott hozzá. A fene sem érti ezt.

--------------------

+Quote Post

bonina80
hozzászólás 2013-09-22 09:25
Létrehozva: #27

Lelkes újonc
**

Regisztrált: 2008-02-26 22:34
Azonosító: 9 952 390

Sziasztok!

Ti nem szoktatok kiakadni a nem fizető vásárlókon? Nekem nagyon el tudja venni a kedvem, már többször itt is hagytam az oldalt miattuk, mert egyszerűen dühítenek.
Vannak, akik mentegetőznek, de vannak, akik még ezzel sem fárasztják magukat. Komolyan, ha nyíltan azt mondaná, mégsem kell a termék, nem érdekelne, mivel párszázas dolgokat árulok, nem bukok rajta sokat, de hogy nem reagál, nem jelentkezik, semmi?! Most egy 1Ft-os vásárlót hajkurászom. Komolyan, itt tartunk, hogy még nekem kell könyörögnöm, hogy jelentkezzen és vigye már, amit megnyert 1Ft-ért?!
Nemfizetés esetén kapott reakciók:
- bocsi, külföldön voltunk
- hozzátartozó halála
- kórházi kezelés
Nem zárom ki, hogy valós élethelyzet is lehet ezek mögött, de akkor mindig utólag rendezik is a számlát, de ha vki ír egy mentséget, amit én elsőre persze el is hiszek, akkor utána vajon miért nem fizet?!
Ha meg negatívot adok, akkor rögtön jelentkeznek, hogy de ezt most miért kellett csinálnod?! Volt olyan, aki hetekig zaklatott, hogy vonjam vissza a negatívot!
Csak én vonzom be ezeket az emberkéket?!
Bocsi a kiakadásért, de lassan tényleg végleg lépek az oldalról, pedig a szívem idehúz. wub.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó: