Üdvözöllek a Fórumban!

TeszVesz.hu
TeszVesz.hu fórum
TeszVesz.hu
can_use_fancy_js != 0">
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Reply to this topicStart new topic
> Ajánlott levél tartalma eltűnt, üres boríték....
Nitike25
hozzászólás 2014-01-28 12:22
Létrehozva: #1

Öreg róka:)

Csoport: Teljes jogú felhasználó
Regisztrált: 2006-06-14 10:18
Azonosító: 5 374 329

IDÉZET(trendy17 @ 2014-01-23 06:18) *
Persze gondolom azzal fognak jönni,hogy miért nem lett értéklevélként feladva,meg hogy a tartalomért nem felelnek.

Ha nem nyitják ki, akkor nem tudják, mi van benne, és akkor azt sem tudják, hogy értéklevélként kellett volna feladni. Szerintük.

Go to the top of the page

+Quote Post

trendy17
hozzászólás 2014-01-23 06:18
Létrehozva: #2

Főállású édesanya

Regisztrált: 2007-02-15 14:12
Innen: Tiszaújváros
Azonosító: 6 745 471

IDÉZET(froonyka @ 2014-01-22 20:02) *
Január elején volt hasonló esetem a vaterán.
A sérülten érkezett borítékban benne volt a fülbevalószett (Avon Alice) védődoboza, díszdoboza, csak éppen a hat darab fülbevaló hiányzott belőle a belső tartó lappal.

Az eladó átküldte a beszkennelt feladóvevényt, azon a felvételkor mért súly igazolta, hogy ő beletette a komplett szettet.

A postavezető felvette a panasz jegyzőkönyvet, csatolni kellett mellé a sérülten érkezett borítékot és a tartalomhiányos dobozt, az átszkennelt feladóvevényt kinyomtatva.

Jelenleg vizsgálat alatt.

Azért nem sajnáltam az időt a panasztételre, mert talán így tudnak tenni valamit a postai "szarkák" ellen.

Köszi,pontosan ezért szeretném én is felvetetni a jegyzőkönyvet.Nekem 6 db 5000 Ft értékű MOL kártya volt benne lapos papírtokban 50 gramm súlyban és mivel tudtam is,hogy mit várok a MOL-tól,így azonnal éreztem,hogy itt valami nem stimmel.Ma reggel fogok bemenni,amikor bent lesz a kézbesítő is,aki igazolja az állításomat.Mellesleg teljesen sértetlennek látszott a boríték,(a tértivevény a hátára volt ragasztva)mikor elment a postás,akkor vettük észre,hogy az oldalán késsel pont akkora vágás van ejtve,hogy azon kijöhettek a kártyák.
Öröm az ürömben,hogy iziben le tudtam tiltatni a kártyákat,tehát nagyot fog koppanni az illető tolvaj a kútnál és nekem is újraküldik,de azért ez elég nonszensz,hogy kétszeresen biztosított küldemény sem tud biztonsággal megérkezni.Persze gondolom azzal fognak jönni,hogy miért nem lett értéklevélként feladva,meg hogy a tartalomért nem felelnek.

--------------------

Renáta

+Quote Post

froonyka
hozzászólás 2014-01-22 20:02
Létrehozva: #3

Lelkes fórumozó

Regisztrált: 2005-11-09 22:05
Azonosító: 4 227 606

Január elején volt hasonló esetem a vaterán.
A sérülten érkezett borítékban benne volt a fülbevalószett (Avon Alice) védődoboza, díszdoboza, csak éppen a hat darab fülbevaló hiányzott belőle a belső tartó lappal.

Az eladó átküldte a beszkennelt feladóvevényt, azon a felvételkor mért súly igazolta, hogy ő beletette a komplett szettet.

A postavezető felvette a panasz jegyzőkönyvet, csatolni kellett mellé a sérülten érkezett borítékot és a tartalomhiányos dobozt, az átszkennelt feladóvevényt kinyomtatva.

Jelenleg vizsgálat alatt.

Azért nem sajnáltam az időt a panasztételre, mert talán így tudnak tenni valamit a postai "szarkák" ellen.

--------------------
‎A földön élni drága mulatság, de az ár tartalmaz évente egy Nap körüli utat is!

+Quote Post

trendy17
hozzászólás 2014-01-22 14:16
Létrehozva: #4

Főállású édesanya

Regisztrált: 2007-02-15 14:12
Innen: Tiszaújváros
Azonosító: 6 745 471

Van valakinek tapasztalata arról,hogy utólag is felvesznek-e jegyzőkönyvet hiányzó tartalom miatt?A postás előtt bontottam ki a borítékot,tehát ő tudja igazolni,hogy üres volt,a feladási díj sem stimmel szerencsére,de mire kézbevettem,addigra már aláírtam a tértivevényt.

--------------------

Renáta

+Quote Post

ducibuci
hozzászólás 2012-04-23 11:20
Létrehozva: #5

Fórumozó

Regisztrált: 2009-01-04 22:56
Azonosító: 12 440 733

IDÉZET(MiskeyS @ 2012-04-05 16:50) *
Tekintettel arra, hogy Te vagy a feladó a és a feladóvevény nálad van érdemi választ csak neked fognak adni. Abban az esetben, ha bemész a postára kitöltetsz egy reklamációs lapot és azonnal a vevőd javára egy lemondó nyilatkozatot a kártérítésről akkor fognak Ővele ilyen témában foglalkozni. Jártam hasonló módon akkor nálam így zajlott.

A vevőm kapott levelet a postától,amiben közölték,hogy vizsgálatot indítottak.Hangsúlyozták,hogy nem megfelelő volt a csomagolás.(Azóta mindnet körbe körbe ragasztok,hogy ha meg is sérül a boríték,ne essen ki belőle a cucc)
Benyujta kárigényt,ami legalább 1 hónap....1700 ft+440 ft posta volt....
Értékelt is azóta semlegessel.
Remélem többet nem fordul elő ilyen......

--------------------
"A világ legsúlyosabb betegsége: a gondolkodás,mert gyógyíthatatlan....."

+Quote Post

MiskeyS
hozzászólás 2012-04-05 16:50
Létrehozva: #6

Lelkes fórumozó

Regisztrált: 2008-10-30 15:39
Azonosító: 11 820 853

IDÉZET(ducibuci @ 2012-04-05 15:17) *
Írt a vevőm,hogy sajnos még nem kapot választ a postától,pedig megígérték,hogy jelentkeznek,mondtam mindneképpen kérdezzen rá,akkor legalább mondanának neki valamit..............

Tekintettel arra, hogy Te vagy a feladó a és a feladóvevény nálad van érdemi választ csak neked fognak adni. Abban az esetben, ha bemész a postára kitöltetsz egy reklamációs lapot és azonnal a vevőd javára egy lemondó nyilatkozatot a kártérítésről akkor fognak Ővele ilyen témában foglalkozni. Jártam hasonló módon akkor nálam így zajlott.

+Quote Post

ducibuci
hozzászólás 2012-04-05 15:17
Létrehozva: #7

Fórumozó

Írt a vevőm,hogy sajnos még nem kapot választ a postától,pedig megígérték,hogy jelentkeznek,mondtam mindneképpen kérdezzen rá,akkor legalább mondanának neki valamit..............

--------------------

+Quote Post

ducibuci
hozzászólás 2012-03-26 21:15
Létrehozva: #8

Fórumozó

IDÉZET(olcsonmindent @ 2012-03-26 08:58) *
Meg kellene nézni a feladóvényt, lehet rajta van a súly, mert elvileg mérik azt is. A postai rendszer automatikusan olvassa a súlyt, és külön van egy funkció, hogy postakész, tehát előfordulhat, hogy rajta lesz, de lehet csak a 30 gr lesz rajta, postása válogatja, hogyan csinálja (nekem volt már így is-úgy is).

A másik, hogy valóban nem kell átvenni és jegyzőkönyvet kell felvetetni, hogy üresen érkezett. Ezt utólag is meg lehet próbálni, hátha...kivizsgálni szerintem kötelesek, max. elutasítják a kérelmet. A sérülés pedig nyilván rögzítve van valahol, tehát egy próbát megér.
UI: Ja most látom, hogy be lett jelentve, akkor már csak várni kell, aztán kiderül.

igen,azt mondták neki a postán,amikor jegyzőkönyvet vettek fel,hogy jó hogy átvette...
majd értesitík,hogy mi van.Hát én is kiváncsian várom.

Arra gondoltam,hogy legközelebb a küldött terméket miután becsomagolom,odaragasztom a borítékhoz,hogy el ne maradjanak egymástól :-)

--------------------

+Quote Post

ducibuci
hozzászólás 2012-03-26 21:13
Létrehozva: #9

Fórumozó

IDÉZET(szantoevi @ 2012-03-21 10:29) *
A becsomagoltat bedobhatja, tanu van a csomagolásra(2 jelzés kell rá) és postai jegyzőkönyv készül erről..

de nem bedobta,személyesen vette át a postástól.

--------------------

+Quote Post

olcsonmindent
hozzászólás 2012-03-26 08:58
Létrehozva: #10

Öreg róka:)

Regisztrált: 2009-10-07 21:45
Azonosító: 14 963 913

Meg kellene nézni a feladóvényt, lehet rajta van a súly, mert elvileg mérik azt is. A postai rendszer automatikusan olvassa a súlyt, és külön van egy funkció, hogy postakész, tehát előfordulhat, hogy rajta lesz, de lehet csak a 30 gr lesz rajta, postása válogatja, hogyan csinálja (nekem volt már így is-úgy is).

A másik, hogy valóban nem kell átvenni és jegyzőkönyvet kell felvetetni, hogy üresen érkezett. Ezt utólag is meg lehet próbálni, hátha...kivizsgálni szerintem kötelesek, max. elutasítják a kérelmet. A sérülés pedig nyilván rögzítve van valahol, tehát egy próbát megér.

UI: Ja most látom, hogy be lett jelentve, akkor már csak várni kell, aztán kiderül.

A hozzászólást -olcsonmindent- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-26 09:01

--------------------
Amit ma megvehetsz, ne halaszd holnapra!

+Quote Post

ducibuci
hozzászólás 2012-03-22 22:48
Létrehozva: #11

Fórumozó

rolleyes.gif
IDÉZET(ganzler @ 2012-03-22 21:47) *
Én ilyen terméket nem szivesen küldenék postakész borítékban. Nem tudom a postázásnál szerepelt-e ez a mód.

Igen szerepelt az ajánlott,de ha valaki mondja simán,vagy elsőbbségivel kéri,akkor úgy is elküldöm,de mondom nem vállalok felelőséget.
néha én is bánom,de az olcsóság miatt sokan ezt választják,mert egyedül a sampon egy kis méretű borítékba belefér,de ha lemérek,akkor 650 ajánlottan,így meg 355 és akinek számít a pénz....
eddig velem sem fordult elő ilyen probléma,soha nem folyt ki,nem lapult meg,de most..........

--------------------

+Quote Post

ducibuci
hozzászólás 2012-03-22 22:44
Létrehozva: #12

Fórumozó

Hát majd meglátjuk mi lesz...

A hozzászólást -ducibuci- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-22 22:44

--------------------

+Quote Post

ganzler
hozzászólás 2012-03-22 21:47
Létrehozva: #13

Tapasztalt fórumozó

Regisztrált: 2006-11-01 02:08
Azonosító: 6 075 750

IDÉZET(ducibuci @ 2012-03-22 20:09) *
Remélem sikerül és előkerül.A csomagolásra visszatérve,a sampont meg a krémet is becsomagoltam papírba.

Én ilyen terméket nem szivesen küldenék postakész borítékban. Nem tudom a postázásnál szerepelt-e ez a mód.

--------------------
.

+Quote Post

ducibuci
hozzászólás 2012-03-22 20:09
Létrehozva: #14

Fórumozó

A becsomagoltat bedobhatja, tanu van a csomagolásra(2 jelzés kell rá) és postai jegyzőkönyv készül erről..

Na írt a vevőm,és ezt írta:

Voltam bennt a póstán,az irodába küldtek egyenesen.Jó,hogy átvettem mert így tudtam igazolni,le is fénymásolták a borítékot ill a cédulát is és kitöltöttek 1 bejelentő lapot.Mondtam én is,h nem apró dologról van szó,nem lehet nem észrevenni!Tehát valakinek meg kellett találnia.Azt mondták az irodában,hogy az elosztóban veszhetett el,de reménykedhetek is akár.Ezután már csak várakozom de én bízom bennt,hogy meglesz!Lediktáltam pontosan mit tartalmazott a boríték.Ha nem lesz meg akkor így jártam!Mindenképp írok ha értesítenek

Remélem sikerül és előkerül.A csomagolásra visszatérve,a sampont meg a krémet is becsomagoltam papírba.

--------------------

+Quote Post

MiskeyS
hozzászólás 2012-03-22 11:32
Létrehozva: #15

Lelkes fórumozó

Regisztrált: 2008-10-30 15:39
Azonosító: 11 820 853

IDÉZET(BanBoncida @ 2012-03-22 10:06) *
Ok, ezt nem tudtam. Nálunk sosem fordul elő, hogy bedobja!
Nehéz elhinnem, hogy a postás nem vette észre, hogy üres a boríték!
Sérülés esetén nem biztos, hogy be szabadna dobnia, mivel aláírást kell kérnie az átvevőtől a sérüléssel kapcsolatban.

Az a helyzet, hogy postakész borítékban még sosem adtam fel terméket, de van amit nem értek.
1., Ha postakész is, de ajánlott le kellene mérni a postán és rányomtatják a feladóvevényre. Vagy nem így van?
2., Ha a posta elismerte, hogy kezelésük közben sérült a csomag tartalma, akkor igenis a feladási díj 15 szöröséig kártérítési felelősséggel tartoznak. illetve a sérülés észrevételekor jegyzőkönyvezniük kellene a továbbított (maradék) tartalmat.
3., Az egész esetet, ha a postán nem kezelik korrekten megírnám a posta központi ügyfélszolgálatának.

Ha ez nem így működik akkor ez a 22-es csapdája. Szabadkezet ad a dézsmálóknak? not_i.gif

+Quote Post

BanBoncida
hozzászólás 2012-03-22 10:06
Létrehozva: #16

Újonc
*

Regisztrált: 2011-01-03 12:14
Azonosító: 1 414 697

IDÉZET(hupisz @ 2012-03-22 09:51) *
Ajánlott küldeményt nem kötelező aláíratni, simán be lehet dobni postaládába. Kicsit nézz utána a szabályoknak wink.gif

Ok, ezt nem tudtam. Nálunk sosem fordul elő, hogy bedobja!
Nehéz elhinnem, hogy a postás nem vette észre, hogy üres a boríték!
Sérülés esetén nem biztos, hogy be szabadna dobnia, mivel aláírást kell kérnie az átvevőtől a sérüléssel kapcsolatban.

+Quote Post

hupisz
hozzászólás 2012-03-22 09:51
Létrehozva: #17

anyarabszolga

Regisztrált: 2010-12-18 19:34
Innen: tébolydából
Azonosító: 1 413 719

IDÉZET(BanBoncida @ 2012-03-22 09:30) *
Mivel ajánlott csomagként lett feladva, ezért a postás aláírás nélkül nem dobhatja be.
Pár hete kaptam apró macikat borítékban, ami ketté volt szakadva, a macik csak benyomkodva. A postás kérte, hogy nézzem meg, minden megvan e, aminek benne kellett lennie!
Ilyen esetben szerintem a pstás ne menjen el addig, amíg nem néztük meg, hogy a csomag tartalma megvan e.
Az üres borítékon nem volt mit nézni, a postásnak a súlya miatt is tudnia kellett volna, hogy hiányos, mivel látta rajta a postaköltség összegét, amiből kiderül, hogy nem 1-2 dekás cucc van benne.

Ajánlott küldeményt nem kötelező aláíratni, simán be lehet dobni postaládába. Kicsit nézz utána a szabályoknak wink.gif

--------------------
Isten nem lehet ott mindenhol, ezért teremtette az anyákat.
Az idegbaj öröklődő, én is a gyerekeimtől kaptam.

Ha a kacsa nem tud úszni,nem a víz az ostoba.

A pénz nem boldogít, de kényelmesebb egy Audi-ban sírni, mint egy biciklin.

+Quote Post

BanBoncida
hozzászólás 2012-03-22 09:30
Létrehozva: #18

Újonc
*

Regisztrált: 2011-01-03 12:14
Azonosító: 1 414 697

Mivel ajánlott csomagként lett feladva, ezért a postás aláírás nélkül nem dobhatja be.
Pár hete kaptam apró macikat borítékban, ami ketté volt szakadva, a macik csak benyomkodva. A postás kérte, hogy nézzem meg, minden megvan e, aminek benne kellett lennie!
Ilyen esetben szerintem a pstás ne menjen el addig, amíg nem néztük meg, hogy a csomag tartalma megvan e.
Az üres borítékon nem volt mit nézni, a postásnak a súlya miatt is tudnia kellett volna, hogy hiányos, mivel látta rajta a postaköltség összegét, amiből kiderül, hogy nem 1-2 dekás cucc van benne.

+Quote Post

VMAndi
hozzászólás 2012-03-21 13:02
Létrehozva: #19

Újonc
*

Regisztrált: 2006-12-28 23:47
Azonosító: 6 434 717

IDÉZET(ducibuci @ 2012-03-21 09:37) *
Én is csodálkoztam,hogy akkor miért vette át,mert tudta,hogy nem egy szórólap kell érkezzen,ami benne volt.
Posta kész boríték volt,sokat küldtem úgyanigy,eddig nem is volt gond,volt már olyan,hogy az elsőbbségi és sima sampon visszajött,hogy nem kereste,meg rossz cím,pedig ott lakott.Érdekes dolgok előfordulnak.Vastag ragasztóval leragasztottam.Ja és azért a postakészbe,hogy ne kerüljön túl sokba,hisz 1700 ft-ról volt szó.
Hát nem tudom mi lesz,azt írta,hogy bemegy a postára ma,de hát így utólag,miután átvette....nem tudom mit tesznek,majd kíváncsian várom.

Majd írd meg légy szíves a fejleményt. Szerintem mindannyian kíváncsiak vagyunk rá. Én személy szerint nagyon smile.gif Köszönöm!

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2012-03-21 11:09
Létrehozva: #20

ooooooooooooooooooooo

Regisztrált: 2006-12-10 21:17
Azonosító: 6 331 211

Elhiszem, ezért is írtam azt, amit.

--------------------
"Attól, hogy felnéztem az égre, még nem lettem csillagász"
/korabeli népi bölcsesség/

+Quote Post

szantoevi
hozzászólás 2012-03-21 10:29
Létrehozva: #21

Lelkes újonc
**

Regisztrált: 2010-12-26 10:32
Innen: Budapest
Azonosító: 1 414 214

IDÉZET(cit1rom @ 2012-03-21 08:50) *
Sérült levelet valószínűleg nem dobhat be.
De ha bedobhatja, továbbra is azt mondom, hogy reklamálhat is, már ha van alapja a reklamációnak.
(az átcsomagolás hivatalos tevékenység, aminek nyoma van a csomagolásban, és érzésem szerint nem csak ott)
Node ha már felbontotta és úgy vette észre, hogy hiányzik a tartalom, akkor baj van, mert így nincs mit megreklamálni.

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2012-03-21 10:26
Létrehozva: #22

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(ducibuci @ 2012-03-21 09:39) *
Igen és ha valaki kivette azt nem hinné,hogy jelentkezik,hogy nálam van

Én nem mondtam, hogy kivették. Kieshetett. Hiába ragasztózod körbe, középen felválhat a boríték. Mibe tetted a termékeket a borítékon kívül?
Én egyszer bombabiztosnak gondolt csomagban küldtem kozmetikumokat. Érdekes módon nem a parfümös üveg tört el, nem is a krémes tubus nyomódott ki, hanem a fémdobozos hajhabnak lett annyi. Pedig elláttam mindenféle védelemmel.
Ennek alapján úgy gondolom, egy boríték kiszakadása nem különleges körülmény, ha pedig a tartalom külön válik a burkolattól, nem fogják keresni, miből hullhatott ki.
Főleg, ha nem is azonnal veszik észre, és mondjuk a fele a kocsiban marad, a másik fele meg bekerül az elosztóba.
Amint írtam is, csak arra lehet kísérletet tenni, hátha a tartalom említésére előkerül a cucc.

--------------------

+Quote Post

Givenchy77
hozzászólás 2012-03-21 09:51
Létrehozva: #23

Tapasztalt fórumozó

Regisztrált: 2010-12-17 05:30
Azonosító: 1 413 443

IDÉZET(ducibuci @ 2012-03-21 09:37) *
Én is csodálkoztam,hogy akkor miért vette át,mert tudta,hogy nem egy szórólap kell érkezzen,ami benne volt.
Posta kész boríték volt,sokat küldtem úgyanigy,eddig nem is volt gond,volt már olyan,hogy az elsőbbségi és sima sampon visszajött,hogy nem kereste,meg rossz cím,pedig ott lakott.Érdekes dolgok előfordulnak.Vastag ragasztóval leragasztottam.Ja és azért a postakészbe,hogy ne kerüljön túl sokba,hisz 1700 ft-ról volt szó.
Hát nem tudom mi lesz,azt írta,hogy bemegy a postára ma,de hát így utólag,miután átvette....nem tudom mit tesznek,majd kíváncsian várom.

Ha teljesen körbe volt ragasztva, a borítékon látszania kell, hogy felvágták, nem szakadhatott csak úgy. Ez is felvet egy-két kérdést akkor. Ha postakész volt, és súlyt nem is jelöltek, pláne veszett fejsze nyele.

--------------------
"Hát - vége a dalnak, bizonyságul annak, hogy bizony, vannak olyan dolgok, Uraim! amit hiába - akarnak!" L.Á.

+Quote Post

ducibuci
hozzászólás 2012-03-21 09:39
Létrehozva: #24

Fórumozó

IDÉZET(cit1rom @ 2012-03-21 08:52) *
Csak összenyomódni. Viszont tény, hogy a beltartalom kikanalazható.

Igen és ha valaki kivette azt nem hinné,hogy jelentkezik,hogy nálam van

--------------------

+Quote Post

ducibuci
hozzászólás 2012-03-21 09:37
Létrehozva: #25

Fórumozó

--------------------

+Quote Post

Givenchy77
hozzászólás 2012-03-21 09:24
Létrehozva: #26

Tapasztalt fórumozó

laugh1.gif

Egyébként sokszor az alacsonyabb postaköltség miatti vevői nyomásra váltanak az eladók a könnyebb, ámde kevésbé biztonságos csomagolásra, szerintem ez is tény. Mert ha doboz és mondjuk kategóriát ugrik, akkor meg az a baj.

Egyébként nekem ruhaneműt küldeni borítékban is rizikós, amire azért egy belső nejlonozással meg némi ragszalaggal azt mondja az ember, tutikorrekt. Ugyanis mifelénk tűzőgépezik az ilyen-olyan postai fecniket a borítékokra, így nem egyszer fordult elő, hogy tökölődtem a fém eltávoltásával, hogy lehetőleg ne sélrüljön véglegesen a cucc.

--------------------
"Hát - vége a dalnak, bizonyságul annak, hogy bizony, vannak olyan dolgok, Uraim! amit hiába - akarnak!" L.Á.

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2012-03-21 08:52
Létrehozva: #27

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(szantoevi @ 2012-03-21 08:49) *
Nem lettél volna köteles átvenni a terméket, mivel sérült, na meg ugye semmi nem is volt benne, viszont így hiába is reklamálsz, a posta nem fog tudni mit kezdeni, mert azt fogja mondani, hogy a csomagolás nem volt megfelelő.
Valószínűleg már az elosztóban szakadhatott ki, mert ott nem dédelgetik őket.

Borítékban küldhető ilyen termék is, de nem a sima egyszerűben, hanem a bubisban vagy védőhálósban lett volna célszerű, szerintem ezt kérhetted volna, ha ilyen terméket rendelsz, mert az nem tud kiszakadni.

--------------------

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2012-03-21 08:50
Létrehozva: #28

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(VMAndi @ 2012-03-21 08:38) *
Szerintem az a legnagyobb baj, hogy a postás bedobhatja az ajánlott levelet a postaládába, mert, ha a vevő veszi át rögtön reklamálhat, hogy ez mi... gondolom én rolleyes.gif Most egy kicsit rossz indulatú leszek: de mi van, ha tényleg sérülten érkezett a boriték, de megvolt a tartalma és csak .......

Sérült levelet valószínűleg nem dobhat be.
De ha bedobhatja, továbbra is azt mondom, hogy reklamálhat is, már ha van alapja a reklamációnak.
(az átcsomagolás hivatalos tevékenység, aminek nyoma van a csomagolásban, és érzésem szerint nem csak ott)
Node ha már felbontotta és úgy vette észre, hogy hiányzik a tartalom, akkor baj van, mert így nincs mit megreklamálni.

--------------------

+Quote Post

szantoevi
hozzászólás 2012-03-21 08:49
Létrehozva: #29

Lelkes újonc
**

Regisztrált: 2010-12-26 10:32
Innen: Budapest
Azonosító: 1 414 214

IDÉZET(ducibuci @ 2012-03-20 23:04) *
Még ilyennel eddig nem találkoztam:
Ma írt egyik vevőm,hogy:
A borítékban bennt volt a sampon és a krém???Üres borítékot hozott a póstás,celofán csomagolásban,benne 1 cetlivel amin az áll,hogy a küldemény a póstai folyamatok során sajnálatos módon megsérült,az okozott kellemetlenségért elnézést kérünk!!!De a borítékban nem volt semmi!!!Most ilyenkor mi a teendő!Most megilyedtem mert ez asszem elveszett!!Csak a 2 db papír volt bennt amit küldtél!Istenem ezek milyen bénák!!Az üres borítékot mi a francnak kézbesíti és akkor még alá is íratja,hogy átvettem!Azt sem tudom hol veszhetett el!Reklamáljak én is az itteni póstán???Vagy mi van ilyenkor??

Ilyenkor mit lehet tenni?
Megáll az eszem,ez nem egy kis fülbevaló,vagy valami kicsi dolog,hogy esetleg kiesett volna és elveszett a postán....
Én azt mondtam,hogy forduljon a postához és én is megpróbálok rákérdezni a postközpontba,hogy ilyenkor mi van.

Nem lettél volna köteles átvenni a terméket, mivel sérült, na meg ugye semmi nem is volt benne, viszont így hiába is reklamálsz, a posta nem fog tudni mit kezdeni, mert azt fogja mondani, hogy a csomagolás nem volt megfelelő.
Valószínűleg már az elosztóban szakadhatott ki, mert ott nem dédelgetik őket.

Borítékban küldhető ilyen termék is, de nem a sima egyszerűben, hanem a bubisban vagy védőhálósban lett volna célszerű, szerintem ezt kérhetted volna, ha ilyen terméket rendelsz, mert az nem tud kiszakadni.

+Quote Post

Givenchy77
hozzászólás 2012-03-21 08:45
Létrehozva: #30

Tapasztalt fórumozó

IDÉZET(VMAndi @ 2012-03-21 08:38) *
Szerintem az a legnagyobb baj, hogy a postás bedobhatja az ajánlott levelet a postaládába, mert, ha a vevő veszi át rögtön reklamálhat, hogy ez mi... gondolom én rolleyes.gif Most egy kicsit rossz indulatú leszek: de mi van, ha tényleg sérülten érkezett a boriték, de megvolt a tartalma és csak .......

A nyitóban benne van, hogy aláíratta a vevővel a postás.
Egyébként meg tényleg bedobhatja, de csak szabott feltételek mellett. Nem tudom, más postákon hogy van, az én postásom mindent aláírat, ha meg nem vagyunk itthon, értesítőt hagy. Merthogy náluk az a rendszer, hogy a ládába kézbesített küldemények esetén ha a címzett reklamál, hogy nem kapta meg, akkor levonják a fizujából a kártérítés összegét.

Egyébként ott a tértivevény mint lehetőség, na azt tényleg alá kell írni. Nagyértékű küldemények esetén én azt szoktam alkalmazni, ott nincs apelláta később, nem kell vetyengeni, hogy LNK vagy bedobás. Nyilván minden esetben ez nem éri meg, mert ugye csak az ajánlotton felül lehet kérni, és nem két fillér.

--------------------

+Quote Post

VMAndi
hozzászólás 2012-03-21 08:38
Létrehozva: #31

Újonc
*

IDÉZET(Givenchy77 @ 2012-03-21 08:32) *
Kimondtad a lényeget. A csomagolás megfelelő volt? Ha borítékban voltak ezek a dolgok, az sehol sem fog megfelelőnek minősülni. Lehet abba tenni, de akkor teljesen körbe kell tekerni ragszalaggal. Igaz, még akkor is, ha rápakolnak, simán kinylik és kinyomódik a tartalom.

Egyébként amondó vagyok, hogy a vevőnek ezt azonnal észre kellett vennie, hiszen nem volt sem amorf formája, sem súlya így a borítéknak, miért vette át??? Vagy legalább érdeklődött volna a postásnál, hogy ilyenkor mi a helyzet.
Sajnos a posta ezért nem fog felelősséget vállalni. Tartalomra sosem teszi. Illetve egy esetben lehetséges, ha igénybe veszi az ember a postai lezárást, abban az esetben viszont hatványozottan vizsgálják a csomagolás megfelelőségét.

Summa summárum, egyezkedni kell a vevővel. De ha azzal jön, hogy ez eladói hiba a csomagolás miatt, szvsz igaza lesz.

+Quote Post

Givenchy77
hozzászólás 2012-03-21 08:32
Létrehozva: #32

Tapasztalt fórumozó

IDÉZET(cit1rom @ 2012-03-21 08:18) *
Hát nem tudom...én csak abból indulok ki, hogy az átcsomagolással eleve elismeri a posta, hogy az már nem úgy van, ahogy elküldték. Innentől kezdve pedig bizonyítani kellene, hogy a csomagolás megfelelő volt.

Kimondtad a lényeget. A csomagolás megfelelő volt? Ha borítékban voltak ezek a dolgok, az sehol sem fog megfelelőnek minősülni. Lehet abba tenni, de akkor teljesen körbe kell tekerni ragszalaggal. Igaz, még akkor is, ha rápakolnak, simán kinylik és kinyomódik a tartalom.

Egyébként amondó vagyok, hogy a vevőnek ezt azonnal észre kellett vennie, hiszen nem volt sem amorf formája, sem súlya így a borítéknak, miért vette át??? Vagy legalább érdeklődött volna a postásnál, hogy ilyenkor mi a helyzet.
Sajnos a posta ezért nem fog felelősséget vállalni. Tartalomra sosem teszi. Illetve egy esetben lehetséges, ha igénybe veszi az ember a postai lezárást, abban az esetben viszont hatványozottan vizsgálják a csomagolás megfelelőségét.

Summa summárum, egyezkedni kell a vevővel. De ha azzal jön, hogy ez eladói hiba a csomagolás miatt, szvsz igaza lesz.

--------------------

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2012-03-21 08:18
Létrehozva: #33

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(VMAndi @ 2012-03-21 08:10) *
Szerintem jogosult lett volna rá, ha nem bontja ki, hanem bemegy reklamálni, hogy nincs akkora súlya a levélnek, mint amit kifizetett, de így már szerintem se fog kártérítést kapni sad.gif .....
Remélem a topikindító megírja, hogy mit intézett. Kíváncsi vagyok rá mit mondanak rá a postán!

Hát nem tudom...én csak abból indulok ki, hogy az átcsomagolással eleve elismeri a posta, hogy az már nem úgy van, ahogy elküldték. Innentől kezdve pedig bizonyítani kellene, hogy a csomagolás megfelelő volt.

--------------------

+Quote Post

VMAndi
hozzászólás 2012-03-21 08:10
Létrehozva: #34

Újonc
*

IDÉZET(cit1rom @ 2012-03-21 07:55) *
Szerintem itt már eleve készült egy jegyzőkönyv, mivel sérült küldeményről van szó. Kizárt, hogy jogosult lenne kártérítésre, a levelet kézbesítették, csak sérülten.
Ha hivatkozni akar erre, akkor megteheti, hiszen elismerten így kapta meg.

Szerintem jogosult lett volna rá, ha nem bontja ki, hanem bemegy reklamálni, hogy nincs akkora súlya a levélnek, mint amit kifizetett, de így már szerintem se fog kártérítést kapni sad.gif .....
Remélem a topikindító megírja, hogy mit intézett. Kíváncsi vagyok rá mit mondanak rá a postán!

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2012-03-21 07:55
Létrehozva: #35

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(agnes7203 @ 2012-03-21 07:52) *
Egyébként ebben az esetben jegyzőkönyvet kellett volna felvetetni a postással, mivel teljesen mellékes, hogy mi volt a borítékban, ha az üresen érkezett, de a bélyeg szerint mondjuk 250 g-nak kellett volna lennie, az már hivatkozási alap lett volna a kártérítési igényre (vagy valami hasonlóra)...

Szerintem itt már eleve készült egy jegyzőkönyv, mivel sérült küldeményről van szó. Kizárt, hogy jogosult lenne kártérítésre, a levelet kézbesítették, csak sérülten.
Ha hivatkozni akar erre, akkor megteheti, hiszen elismerten így kapta meg.

--------------------

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2012-03-21 07:52
Létrehozva: #36

ooooooooooooooooooooo

Ma írt egyik vevőm,hogy:
A borítékban bennt volt a sampon és a krém???Üres borítékot hozott a póstás,celofán csomagolásban,benne 1 cetlivel amin az áll,hogy a küldemény a póstai folyamatok során sajnálatos módon megsérült,az okozott kellemetlenségért elnézést kérünk!!!De a borítékban nem volt semmi!!!Most ilyenkor mi a teendő!Most megilyedtem mert ez asszem elveszett!!Csak a 2 db papír volt bennt amit küldtél!Istenem ezek milyen bénák!!Az üres borítékot mi a francnak kézbesíti és akkor még alá is íratja,hogy átvettem!Azt sem tudom hol veszhetett el!Reklamáljak én is az itteni póstán???Vagy mi van ilyenkor??

Megáll az eszem,ez nem egy kis fülbevaló,vagy valami kicsi dolog,hogy esetleg kiesett volna és elveszett a postán....
Én azt mondtam,hogy forduljon a postához és én is megpróbálok rákérdezni a postközpontba,hogy ilyenkor mi van.

Nem tudom, milyen borítékban voltak, de a legtöbb iszonyú könnyen szakad, simán kirepülhetett belőle a cucc, aztán a postán nem is tudják, melyikbe való lehetett, ezért ment üresen a boríték.
Annyit lehetne tenni, hogy megírni a tartalmát az ügyfélszolgálatnak, ha valaki még nem nyúlta le, talán meglesz, bár hogy miként kapná meg, akkor is kérdéses. Egy próbát megér.
Viszont nem értem, hogy lehetett borítékban feladni.

--------------------

+Quote Post

agnes7203
hozzászólás 2012-03-21 07:52
Létrehozva: #37

Lelkes fórumozó

Regisztrált: 2005-04-13 11:53
Azonosító: 3 338 240

Egyébként ebben az esetben jegyzőkönyvet kellett volna felvetetni a postással, mivel teljesen mellékes, hogy mi volt a borítékban, ha az üresen érkezett, de a bélyeg szerint mondjuk 250 g-nak kellett volna lennie, az már hivatkozási alap lett volna a kártérítési igényre (vagy valami hasonlóra)...

--------------------
"A dolgok, amiket elveszítünk, visszatalálnak hozzánk, ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk."

+Quote Post

agnes7203
hozzászólás 2012-03-21 07:48
Létrehozva: #38

Lelkes fórumozó

Regisztrált: 2005-04-13 11:53
Azonosító: 3 338 240

Szerintem ilyen esetben az a legjobb, ha nem veszi át az ember a postástól hanem benn a postán nagyobb eséllyel indult volna a reklamációval... Valószínűleg nem kaptok semmilyen kártérítést....

--------------------
"A dolgok, amiket elveszítünk, visszatalálnak hozzánk, ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk."

+Quote Post

Aaaniii1
hozzászólás 2012-03-21 07:38
Létrehozva: #39

Fórumozó

Regisztrált: 2009-10-01 15:21
Azonosító: 14 898 101

Ma írt egyik vevőm,hogy:

Már bocs, de én tuti nem küldenék sampont borítékban...
Ami a vevôdet illeti, sztem ott is bibi van, mert ha sampont várok - bár a méretét nem tudom -, akkor nem veszek át lapos borítékot, valamennyire dudorodnia kellett, gondolom.
Hát a postán semmi esélye...

--------------------
Úgy élj, hogy ha lepereg elôtted életed filmje, érdemes legyen visszanézned!

Amibe nem halunk bele, attól erôsebbek leszünk...

+Quote Post

ducibuci
hozzászólás 2012-03-20 23:04
Létrehozva: #40

Fórumozó

Ma írt egyik vevőm,hogy:

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó: