Üdvözöllek a Fórumban!

TeszVesz.hu
TeszVesz.hu fórum
TeszVesz.hu
can_use_fancy_js != 0">
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Reply to this topicStart new topic
> Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?, véleményetekre vagyok kíváncsi.
Andrew30_
hozzászólás 2013-12-07 10:00
Létrehozva: #1

Tapasztalt fórumozó

Csoport: Teljes jogú felhasználó
Regisztrált: 2005-01-26 17:10
Azonosító: 2 974 008

IDÉZET(alambert @ 2013-12-01 17:06) *
Sziasztok!

Vásároltam a kislányomnak egy új,címkés csizmát 1.5 hónapja.Most hogy bejött a hideg idő kb 2 hete elkezdtük használni.Az oviban nem mennek ki az udvarra játszani,így a napi használat abból áll,hogy reggel 5 perc és délután 5 perc amíg elviszem kocsival az óvodába.És észrevettem,hogy a csizma orr részén végig berepedezett a bőrnek mondott anyag,és darabokban elkezdett leválni,és az alatta lévő hálós anyag kilátszik.Jeleztem az eladónak,erre az volt a rekaciója,hogy letiltott a teszveszen.Kértem találjunk valami megoldást,mert jön a hideg és csizma nékül leszünk.Bármilyen megoldást elfogadtam volna,de neki csak az a válasza,hogy nem vállal rá garanciát.Szerintetek is neki van igaza? Tehát 2 hetes napi 2x5 perces használatú csizmát amit 6ezer forintért vettem dobhatom a kukába és vegyek újat?És amikor a lekezelő stílusa és a teljes elzárkózása miatt azt mertem neki írni,hogy rosszindulató,gonosz eladó,akkor jön nekem,hogy feljelent becsületsértésért a bíróságon,és a férje különben is ügyvéd.Komolyan ilyen világban élünk?Még én vagyok a rossz,mert merek reklamálni?A csizma olyan szép tiszta állapotú,még víz sem érte,könyörgöm mitől mehet tönkre.És nem egy kínai darabról beszélek.És még azt nem is említettem,hogy a zippzárja folyton elfordul és alig lehet fel és lehúzni.Köszönöm ha írtok valamit.

Szia!
Bár megértem a problémád, de:
fordítsd meg a helyzetet. Adva van egy címkés csizma amit eladsz, 2 hónap múlva reklamálnak. Te visszaadod a 6000 Ft-ot?

--------------------
Roni

Go to the top of the page

+Quote Post

ticocicaja
hozzászólás 2013-12-05 11:22
Létrehozva: #2

Fórumozó

Regisztrált: 2006-07-19 20:34
Azonosító: 5 521 333

A csizma anyaga valószinüleg állásában kezdett elöregedni.én is jártam már igy.Teljesen uj MŰBŐR szandált akartam eladni,mert megvettem de nem lett jó.Meghirdettem,de csak hónapokra rá jött rá vevő.Mie eladtam volna a műbőr anyag elkezdett foszlani és leválni,pont ugy ahogy te irtad,pedig nem volt használva és zacskóban állt.Én mondjuk akkr már el sem küldtem a vevőnek,hanem jeleztem hogy tönkrement.
Az eladó max abban hibázott hogy ha bőrnek tünbtette fel a műbőr terméket,akor jogos.De egy ilyen anyagproblémánál elég nehéz bebizonyitani kinek is van igaza.

+Quote Post

Givenchy77
hozzászólás 2013-12-03 12:44
Létrehozva: #3

Tapasztalt fórumozó

Regisztrált: 2010-12-17 05:30
Azonosító: 1 413 443

IDÉZET(alambert @ 2013-12-03 12:38) *
Használt terméknél én sem szóltam volna egy szót sem,de ez egy új címkés termék volt.

Ja, értem. De az eladód magánszemély volt, ugye?
Sajnos nem elvárható tőle a garanciavállalás, nem áll mögötte a gyártó vagy forgalmazó, aki biztosítsa ezt. Előre meg ő sem láthatta hogy milyen a minőség, hiszen használat közben kezdett szétmenni. Akkor tartanám jogosnak a panaszod, ha eleve valami gond lett volna vele, amit ő is észlalhetett, ámde elhallgatta. Na akkor helyt kellene állnia. De ahogy olvasom, a helyzet nem ez volt.

--------------------
"Hát - vége a dalnak, bizonyságul annak, hogy bizony, vannak olyan dolgok, Uraim! amit hiába - akarnak!" L.Á.

+Quote Post

alambert
hozzászólás 2013-12-03 12:38
Létrehozva: #4

Új fórumozó

Regisztrált: 2012-01-30 15:20
Azonosító: 1 517 591

IDÉZET(Givenchy77 @ 2013-12-03 12:35) *
Ahogy már előttem elmondták, a magánember nem tud, nem fog garanciát vállalni egy árura. A számlás eladók, boltok is úgy vállalják azt, hogy a gyártó biztosítja számukra, azt "adják tovább". De még ha számlával is veszel valamit, használt termékre sosem vonatkozik a garancia, illetve nagyon elenyésző terméktípus az, amire mégis adnak pár hetet (pl. felújított műszaki cikk).
Nem azt mondom, hogy nem lehet bosszantó, ha egy vásárolt termék tönkremegy. Csak azt, hogy erről az eladód sem tehet. Én nagyon vevőközpontú vagyok, de egy ilyen esetben én sem tudnék mit tenni érted... És elvárnám, hogy ezen ne háborodj fel, hiszen nekem sem jutna eszembe reklamálni hasonló esetben. Sajnos marad a bosszankodás és a tapasztalat.

Használt terméknél én sem szóltam volna egy szót sem,de ez egy új címkés termék volt.

+Quote Post

Givenchy77
hozzászólás 2013-12-03 12:35
Létrehozva: #5

Tapasztalt fórumozó

Regisztrált: 2010-12-17 05:30
Azonosító: 1 413 443

Ahogy már előttem elmondták, a magánember nem tud, nem fog garanciát vállalni egy árura. A számlás eladók, boltok is úgy vállalják azt, hogy a gyártó biztosítja számukra, azt "adják tovább". De még ha számlával is veszel valamit, használt termékre sosem vonatkozik a garancia, illetve nagyon elenyésző terméktípus az, amire mégis adnak pár hetet (pl. felújított műszaki cikk).
Nem azt mondom, hogy nem lehet bosszantó, ha egy vásárolt termék tönkremegy. Csak azt, hogy erről az eladód sem tehet. Én nagyon vevőközpontú vagyok, de egy ilyen esetben én sem tudnék mit tenni érted... És elvárnám, hogy ezen ne háborodj fel, hiszen nekem sem jutna eszembe reklamálni hasonló esetben. Sajnos marad a bosszankodás és a tapasztalat.

--------------------
"Hát - vége a dalnak, bizonyságul annak, hogy bizony, vannak olyan dolgok, Uraim! amit hiába - akarnak!" L.Á.

+Quote Post

alambert
hozzászólás 2013-12-03 11:01
Létrehozva: #6

Új fórumozó

IDÉZET(diana2213 @ 2013-12-03 10:55) *
Nem várhatod el, hogy garanciát vállaljon az eladó a minőségre.
De anyukaként tudnod kell, ha minőségi csizmát szeretnél, az nem 6000-be, hanem 16000-be kerül (na jó, így túlzás, de 10000 alatt nem úszod meg). A gyerekprojekt már csak ilyen, kinövi negyed év alatt a drága cipőt. smile.gif

Eddig mindig superfit csizmánk volt,de sehol nem kaptam a lábára az ő méretében.

+Quote Post

diana2213
hozzászólás 2013-12-03 10:55
Létrehozva: #7

Lelkes fórumozó

Regisztrált: 2007-02-22 13:43
Azonosító: 6 790 713

IDÉZET(alambert @ 2013-12-03 10:26) *
Itt nem azon van a hangsúly,hogy hol vettem,hanem azon hogy szinte használva sem volt,és a bőrnek nevezett dolog darabokban törik le a csizmáról.De hidd el többet nem veszek csizmát így.

Nem várhatod el, hogy garanciát vállaljon az eladó a minőségre.
De anyukaként tudnod kell, ha minőségi csizmát szeretnél, az nem 6000-be, hanem 16000-be kerül (na jó, így túlzás, de 10000 alatt nem úszod meg). A gyerekprojekt már csak ilyen, kinövi negyed év alatt a drága cipőt. smile.gif

+Quote Post

alambert
hozzászólás 2013-12-03 10:26
Létrehozva: #8

Új fórumozó

IDÉZET(diana2213 @ 2013-12-02 10:39) *
Igen, sajnos a karma mindig visszaüt.
Másrészt, ha garanciálisan szeretnél csizmát venni, azt boltban meg lehet venni (, vagy olyan eladótól itt, aki számlát ad, s garanciát vállal), s ha probléma van vele, akkor be lehet cserélni. Vannak olyan termékcsoportok, amiket csak garanciálisan szabad megvenni, s akkor nincs ilyen gond.

Itt nem azon van a hangsúly,hogy hol vettem,hanem azon hogy szinte használva sem volt,és a bőrnek nevezett dolog darabokban törik le a csizmáról.De hidd el többet nem veszek csizmát így.

+Quote Post

alambert
hozzászólás 2013-12-03 10:24
Létrehozva: #9

Új fórumozó

IDÉZET(diana2213 @ 2013-12-02 10:40) *
Ja, s az eltelt idő miatt jogosnak érzem az eladó reakcióját.

Milyen eltelt idő,hisz mindenki tudja milyen jó idők voltak,senki nem adott a gyerekére bundás csizmát.

+Quote Post

alambert
hozzászólás 2013-12-03 10:22
Létrehozva: #10

Új fórumozó

IDÉZET(Xedier08 @ 2013-12-01 19:28) *
Ne haragudj, ha nem a kérdésedre válaszolok. Belenéztem a két legutóbbi negatív értékelésedbe, ezután a csizma-témába nem folynék bele. Engem egy dolog érdekelne,de nagyon. Milyen óvoda az, ahol soha nem mennek ki a gyerekek az udvarra? És az óvodán kívül Te sem viszed a gyerekedet sehová, hogy csak napi 2x5 percig van rajta csizma?

Akkor a negatív értékelésnél azt is láttad,hogy 1435 eladásból 6 negatívom van,ugye? És ott is egy olyan eladóval akadtam össze aki mindenféle szempontból ellenséges volt.Szakadt,elérett anyaga volt a kabátnak.Holott hibátlannak hirdette.Olyan óvoda ahol nincs udvar és nincs játék,és nyáron játszótérre viszik a gyerekeket és ilyenkor ősztől tavaszig sehová.Hát,ilyen óvoda szegényes.Hétköznap dolgozom és 5 óra után hová vigyem a sötétben?De ugye nem gondoltad komolyan,hogy ha elmegyünk a boltba,akkor az normális hogy 2 hét alatt tönkremegy egy csizma?Ez még viccnek is rossz.

+Quote Post

diana2213
hozzászólás 2013-12-02 10:40
Létrehozva: #11

Lelkes fórumozó

Ja, s az eltelt idő miatt jogosnak érzem az eladó reakcióját.

+Quote Post

diana2213
hozzászólás 2013-12-02 10:39
Létrehozva: #12

Lelkes fórumozó

Igen, sajnos a karma mindig visszaüt.
Másrészt, ha garanciálisan szeretnél csizmát venni, azt boltban meg lehet venni (, vagy olyan eladótól itt, aki számlát ad, s garanciát vállal), s ha probléma van vele, akkor be lehet cserélni. Vannak olyan termékcsoportok, amiket csak garanciálisan szabad megvenni, s akkor nincs ilyen gond.

+Quote Post

Xedier08
hozzászólás 2013-12-01 19:28
Létrehozva: #13

Fórumozó

Regisztrált: 2010-12-15 21:53
Azonosító: 1 412 976

IDÉZET(alambert @ 2013-12-01 17:06) *
Sziasztok!

Vásároltam a kislányomnak egy új,címkés csizmát 1.5 hónapja.Most hogy bejött a hideg idő kb 2 hete elkezdtük használni.Az oviban nem mennek ki az udvarra játszani,így a napi használat abból áll,hogy reggel 5 perc és délután 5 perc amíg elviszem kocsival az óvodába.És észrevettem,hogy a csizma orr részén végig berepedezett a bőrnek mondott anyag,és darabokban elkezdett leválni,és az alatta lévő hálós anyag kilátszik.Jeleztem az eladónak,erre az volt a rekaciója,hogy letiltott a teszveszen.Kértem találjunk valami megoldást,mert jön a hideg és csizma nékül leszünk.Bármilyen megoldást elfogadtam volna,de neki csak az a válasza,hogy nem vállal rá garanciát.Szerintetek is neki van igaza? Tehát 2 hetes napi 2x5 perces használatú csizmát amit 6ezer forintért vettem dobhatom a kukába és vegyek újat?És amikor a lekezelő stílusa és a teljes elzárkózása miatt azt mertem neki írni,hogy rosszindulató,gonosz eladó,akkor jön nekem,hogy feljelent becsületsértésért a bíróságon,és a férje különben is ügyvéd.Komolyan ilyen világban élünk?Még én vagyok a rossz,mert merek reklamálni?A csizma olyan szép tiszta állapotú,még víz sem érte,könyörgöm mitől mehet tönkre.És nem egy kínai darabról beszélek.És még azt nem is említettem,hogy a zippzárja folyton elfordul és alig lehet fel és lehúzni.Köszönöm ha írtok valamit.

Ne haragudj, ha nem a kérdésedre válaszolok. Belenéztem a két legutóbbi negatív értékelésedbe, ezután a csizma-témába nem folynék bele. Engem egy dolog érdekelne,de nagyon. Milyen óvoda az, ahol soha nem mennek ki a gyerekek az udvarra? És az óvodán kívül Te sem viszed a gyerekedet sehová, hogy csak napi 2x5 percig van rajta csizma?

--------------------
- Ma reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom.

- Miért ülsz ilyen egyenesen? Nyilván tartásod van?

- Az embernek három korszaka van: ifjúság, felnőttkor és a "remekül nézel ki..."

- A kisbaba olyan, mint a Nescafé. Könnyű megcsinálni és egész éjjel ébren tart!

- Az öregségnek két fő tünete van: Az egyik a memóriazavar, a másikat
elfelejtettem.

Kata

+Quote Post

alambert
hozzászólás 2013-12-01 17:06
Létrehozva: #14

Új fórumozó

Sziasztok!

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó: