Üdvözöllek a Fórumban!

TeszVesz.hu
TeszVesz.hu fórum
TeszVesz.hu
can_use_fancy_js != 0">
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Reply to this topicStart new topic
> felháborító, a 750 ft-os számlámra 3800 ft kezelési költséget tettek rá!
forumadmin
hozzászólás 2014-07-11 17:18
Létrehozva: #1

Fórumozó

Csoport: Teljes jogú felhasználó
Regisztrált: 2011-07-21 11:29
Azonosító: 1 472 876

IDÉZET(aqarell @ 2014-07-11 13:50) *
Egyenesen undorító, ami itt folyik! Én is pont így jártam... Nekem 700 Ft miatt (ami már rendezve van!) 6000 Ft körüli összeget kell fizetnem! Évek óta tag vagyok, mindig pontosan rendeztem a számlám! Felháborítónak tartom, hogy létezik Magyarországon egy ilyen cég és az is felháborító és szánalomra méltó, hogy léteznek ilyen emberek, akik ebből húznak hasznot! Szégyen!!!
Én törlöm is magam, vannak más cégek, ahol korrekt módon bánnak az emberrel és örülnek és hálásak azért, hogy ott hirtetünk! Nem Teszvesz-nek kéne a névnek lenni, hanem Elvesz-nek! Amúgy nem rossz 700 Ft tőkéből 6000 Ft-ot csinálni:-) Ügyesek vagytok, csak így tovább, becsületes....

Egy számla befizetési határideje a kiállításától számítva 14 nap.
A számla kiállításakor és a lejárta előtt 24 órával e-mailben értesítést küldünk.
Az esedékesség lejártát követő 7., 14. és 21. napon e-mailben figyelmeztetjük Felhasználónkat az elmaradására. A figyelmeztetések a "Levelesláda/Rendszer üzenetek" menüpontba is bekerülnek, illetve az elmaradás fennállása alatt figyelemfelkeltő üzenet látható a Személyes menü fejlécében.

A számlafizetés rendjéről és a nem fizető felhasználók szancionálásáról az ÁFF. 2/14. pontja rendelkezik, melyet az oldalra való regisztráláskor minden felhasználó elfogad:
"Amennyiben a Vatera által kiküldött számla rendezése nem történik meg a számlán jelzett fizetési határidőn belül, a Vatera, a fizetési határidő lejártát követő 7. napon fizetési felszólítást küld email üzenet formájában a Felhasználónak. A fizetési felszólításban megjelölt további 7 napos fizetési határidő teljesítésének hiányában a Vatera a Felhasználó felhasználói jogosultságait ideiglenes tiltás alá helyezi, amiről email üzenet formájában tájékoztatja a Felhasználót. A jogosultságok tiltásának feloldására kizárólag a kötelezettségek rendezését követően kerülhet sor. A második fizetési felszólításon szereplő fizetési határidő túllépésének 7. napján a fennálló kötelezettségeket a Vatera követelésbehajtó partnereihez adhatja át behajtásra. A követelésbehajtás költségei a nem fizető ügyfelet terhelik, amelyek a követelésbehajtó partner által kibocsátott számlán jelennek meg terhelésként. A követelésre átadott összeget kizárólag a követelésbehajtó partnernek az általa kiállított számla alapján lehet kiegyenlíteni! A követelésbehajtás eredménytelensége esetén a Vatera bírósági úton érvényesítheti követelését."

--------------------
Üdvözlettel:
A TeszVesz csapata
www.teszvesz.hu

Go to the top of the page

+Quote Post

aqarell
hozzászólás 2014-07-11 14:11
Létrehozva: #2

Lelkes újonc
**

Regisztrált: 2009-02-02 13:25
Azonosító: 12 719 411

Ki írta *moderálva*, hogy pontosan rendeztem??? De azért mert csúszik valaki a fizetéssel nem hinném, hogy ennyit kéne plusszban fizetni. Nem hallottam még olyanról, hogy 3 hetes késedelmes fizetés után behajtó céget bíznak meg. Elég nagy arccal van megálldva ez a cég, de az ilyenek nagyot is esnek!

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2014-07-11 13:52
Létrehozva: #3

ooooooooooooooooooooo

Regisztrált: 2006-12-10 21:17
Azonosító: 6 331 211

IDÉZET(aqarell @ 2014-07-11 14:50) *
Egyenesen undorító, ami itt folyik! Én is pont így jártam... Nekem 700 Ft miatt (ami már rendezve van!) 6000 Ft körüli összeget kell fizetnem! Évek óta tag vagyok, mindig pontosan rendeztem a számlám! Felháborítónak tartom, hogy létezik Magyarországon egy ilyen cég és az is felháborító és szánalomra méltó, hogy léteznek ilyen emberek, akik ebből húznak hasznot! Szégyen!!!
Én törlöm is magam, vannak más cégek, ahol korrekt módon bánnak az emberrel és örülnek és hálásak azért, hogy ott hirtetünk! Nem Teszvesz-nek kéne a névnek lenni, hanem Elvesz-nek! Amúgy nem rossz 700 Ft tőkéből 6000 Ft-ot csinálni:-) Ügyesek vagytok, csak így tovább, becsületes....

Ha pontosan rendezted a számládat, hogy került behajtó céghez?
A 700 Ft-on felüli összeg nem a TV-é lesz.

--------------------
"Attól, hogy felnéztem az égre, még nem lettem csillagász"
/korabeli népi bölcsesség/

+Quote Post

aqarell
hozzászólás 2014-07-11 13:50
Létrehozva: #4

Lelkes újonc
**

Regisztrált: 2009-02-02 13:25
Azonosító: 12 719 411

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2014-03-25 15:35
Létrehozva: #5

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(sosfater @ 2014-03-25 15:30) *
Hi!
Én még emlékszem arra, hogy a Vatera ingyenes volt! Az nagytesó a mai napig is az! Egyszer érkezett egy levél, hogy a megadott bankszámláról utaljunk 100 Ft- ot, amit majd jóváírnak. Nem így történt! A 3800 Ft és a többi az nem másról szól, mint a profitorientált új tulajokról.

Valóban ingyenesen kezdte.
Nem jövök rá, melyik nagytesó ingyenes, mert amelyik tényleg nagy és számít, az nem ingyenes, sőt!
A 100 Ft-od természetesen nem veszett el, nem értem, mit értesz azon, hogy "nem így történt".
A 3800 Ft a behajtó cégé. Te biztosan tudod, hogy ott is új tulaj van.

--------------------

+Quote Post

sosfater
hozzászólás 2014-03-25 15:30
Létrehozva: #6

Új fórumozó

Regisztrált: 2014-03-25 15:09
Azonosító: 1 686 473

Hi!
Én még emlékszem arra, hogy a Vatera ingyenes volt! Az nagytesó a mai napig is az! Egyszer érkezett egy levél, hogy a megadott bankszámláról utaljunk 100 Ft- ot, amit majd jóváírnak. Nem így történt! A 3800 Ft és a többi az nem másról szól, mint a profitorientált új tulajokról.

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2013-03-01 18:16
Létrehozva: #7

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(horivikci @ 2013-03-01 18:14) *
köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!
hát igazából nem írnám le mégegyszer,de évek óta teszveszezek,sosem késtem egy napot sem,nyílván ezért nem is tudtam mivel jár a késés,én is időben szoktam fizetni a számlámat,és nem az bánt hogy kamatot kell fizetni,hanem hogymiért nem áll ez arányban a tartozással?ha 100.000-el tartozom akkor is annyit kell fizetni mint ha 100 ft-al tartozom!ja és nem gondolom hogy bármi baj lenne a modorommal,legalábbis nem sértőbb mint amit én kaptam,de ne is erről szóljon ez a dolog!

Biztosan van benne egy kevés kamat, de az a nagy összeg nem kamat, hanem a behajtó cég díja. A többi kérdésedre is megtalálod a választ a hsz-aimban.

--------------------

+Quote Post

horivikci
hozzászólás 2013-03-01 18:14
Létrehozva: #8

Új fórumozó

Regisztrált: 2009-03-30 14:48
Azonosító: 13 296 466

köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!
hát igazából nem írnám le mégegyszer,de évek óta teszveszezek,sosem késtem egy napot sem,nyílván ezért nem is tudtam mivel jár a késés,én is időben szoktam fizetni a számlámat,és nem az bánt hogy kamatot kell fizetni,hanem hogymiért nem áll ez arányban a tartozással?ha 100.000-el tartozom akkor is annyit kell fizetni mint ha 100 ft-al tartozom!ja és nem gondolom hogy bármi baj lenne a modorommal,legalábbis nem sértőbb mint amit én kaptam,de ne is erről szóljon ez a dolog!

+Quote Post

horivikci
hozzászólás 2013-03-01 18:09
Létrehozva: #9

Új fórumozó

IDÉZET(horivikci @ 2013-02-28 12:44) *
Felháborít a dolog miszerint 750 ft-os tartozásomat késve fizettem be,de már régen be volt fizetve mire kaptam egy levelet hogy 3800 ft kezelési költéset fizessek ki!évek óta regisztrált tag vagyok,nem működött a fiókom és nem hiszem el hogy ez lenne a megoldás!és az sem értem hogy miért nem tudnak egy levelet küldeni,hogy tartozom?miért csak email-ben értesítenek?nagyon gondolkozom hogy törlöm magamat a fenébe!!!!

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2013-03-01 15:56
Létrehozva: #10

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(saramago78 @ 2013-03-01 15:21) *
Köszönöm a választ. smile.gif

Én azért függetlenül attól, hogy jogos vagy nem jogos, magánvéleményként kicsit soknak tartom ezt az összeget, ha tényleg már három hét késés után számítani lehet erre az összegre.
Persze, írták itt többen, hogy nem sok ez egy behajtó cégtől, de nem mindegy, hogy egy többmilliós tartozásnak járnak utána vagy néhány száz forintos tételnek. Megértem a topicnyitót, hogy bántja, hogy kis összeg miatt tartozása lett, még ha a saját felelőssége is. Elég nagy tanulópénz volt ez. Ezek után én is még jobban odafigyelek bármilyen számlára. Bár én eleve nem szeretek tartozni, és nálam mindig a számlák fizetése az első.

A topiknyitó idegességét megértjük, azt nem, hogy nem a saját fejét veri a falba. Miért kell mindig másokban keresni a hibát? Tanulópénzről akkor lehetne beszélni, ha tanult volna az esetből, de ott még nem tartunk.
Szerintem az emberek többségénél a számlák befizetése az első, csakhogy nem mindig hozzáállás kérdése. Egyre többen kerülnek olyan helyzetbe, hogy a számlák közül kénytelenek kiválasztani, melyeket fizetik ki, hiszen ha meghaladja a keretet, akkor már kevésnek bizonyul a szorgalom.

--------------------

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2013-03-01 15:39
Létrehozva: #11

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(saramago78 @ 2013-03-01 15:21) *

Én azért függetlenül attól, hogy jogos vagy nem jogos, magánvéleményként kicsit soknak tartom ezt az összeget, ha tényleg már három hét késés után számítani lehet erre az összegre.
Persze, írták itt többen, hogy nem sok ez egy behajtó cégtől, de nem mindegy, hogy egy többmilliós tartozásnak járnak utána vagy néhány száz forintos tételnek. Megértem a topicnyitót, hogy bántja, hogy kis összeg miatt tartozása lett, még ha a saját felelőssége is. Elég nagy tanulópénz volt ez. Ezek után én is még jobban odafigyelek bármilyen számlára. Bár én eleve nem szeretek tartozni, és nálam mindig a számlák fizetése az első.

Szubjektív ennek megítélése. Lehetne úgy is, hogy felszólításonként hozzácsapnak 600 Ft-ot a tartozáshoz, ahogy ezt máshol teszik, és csak 6 hét után adnák át a behajtóknak.
Úgy gondolom, hogy éppen amiatt, mert általában párszáz Ft-os számlákról van szó, kis odafigyeléssel megoldható lenne, hogy 750 Ft-ot inkább kifizet akár a 3. hét utolsó napján azért, hogy ne legyen belőle többezres adósság.
Kis adósság behajtása nem kevesebb adminisztratív teendővel és anyagi ráfordítással jár, mint a nagy adósságé. Sőt! Merem állítani, hogy néha nehezebb feladat, mert az értetlenséggel megküzdeni nem könnyű.
Van egy olcsó telefon előfizetésem, 570 Ft volt havonta, amikor elfelejtettem befizetni. Nem nagyon használtam, csak tartalékban volt, be sem kapcsoltam a telefont huzamosabb időn át, így a kiküldött sms-eket sem kaptam meg a tartozásról. Mire kiderült számomra, addigra volt felszólítási díj többszáz Ft, valamint 3 ezerért kapcsolták vissza. Tanultam az esetből, de eszembe sem jutott, hogy nem én hibáztam, vagy hogy ezt visszakapcsolhatták volna 100 Ft-ért is. Sok vagy nem sok, ez a szabály és elfogadtam a szolgáltatás megrendelésekor.

--------------------

+Quote Post

saramago78
hozzászólás 2013-03-01 15:21
Létrehozva: #12

Tapasztalt fórumozó

Regisztrált: 2008-04-14 00:56
Azonosító: 10 361 564

IDÉZET(cit1rom @ 2013-03-01 11:06) *
Szerintem kb 3 hét. 2 hét után inaktívvá teszik a későt, és onnan kap még egy hetet a fizetésre.
Közben pedig kiküldik az emlékeztetőket, figyelmeztetőket, amelyekben pontos dátumok szerepelnek és félreérthetetlenül közlik, mire mennyi idő van még.
Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a FF elfogadásával azt is elfogadta a topiknyitó, hogy e-mailben kapja a számlákat és értesítéseket.

2/14. A kiküldött elszámolással kapcsolatos módosítási igényeket a Felhasználó (pl. meghiúsult tranzakciók kiszámlázott díjtételei) a számlán jelzett fizetési határidőn belül jelentheti be. Ennek elmulasztása esetén további egyeztetésre, számlareklamációra nincs lehetőség.

Amennyiben a TeszVesz által kiküldött számla rendezése nem történik meg a számlán jelzett fizetési határidőn belül, a TeszVesz, a fizetési határidő lejártát követő 7. napon fizetési felszólítást küld email üzenet formájában a Felhasználónak. A fizetési felszólításban megjelölt további 7 napos fizetési határidő teljesítésének hiányában a TeszVesz a Felhasználó felhasználói jogosultságait ideiglenes tiltás alá helyezi, amiről email üzenet formájában tájékoztatja a Felhasználót. A jogosultságok tiltásának feloldására kizárólag a kötelezettségek rendezését követően kerülhet sor. A második fizetési felszólításon szereplő fizetési határidő túllépésének 7. napján a fennálló kötelezettségeket a TeszVesz követelésbehajtó partnereihez adhatja át behajtásra. A követelésbehajtás költségei a nem fizető ügyfelet terhelik, amelyek a követelésbehajtó partner által kibocsátott számlán jelennek meg terhelésként. A követelésre átadott összeget kizárólag a követelésbehajtó partnernek az általa kiállított számla alapján lehet kiegyenlíteni! A követelésbehajtás eredménytelensége esetén a TeszVesz bírósági úton érvényesítheti követelését.

+Quote Post

MiskeyS
hozzászólás 2013-03-01 13:37
Létrehozva: #13

Lelkes fórumozó

Regisztrált: 2008-10-30 15:39
Azonosító: 11 820 853

IDÉZET(PetiJudy @ 2013-03-01 10:24) *
Ez így van,de azért nagyon sok a 3800Ft sajnos sad.gif

Szerintem lehet ragozni, hogy mennyi időn belül kell átadni behajtónak, vagy mennyit kellen várni, de a regisztrációval ez a feltétel elfogadottnak tekintendő.
Sok a 3.800 Ft?
Nem hiszem. Ez szerintem egy behajtótól igen kedvezményes ár. Ennél sokkal durvább behajtói díjról is hallottam már.
Előfordulhat malőr, vagy kívül álló okok tucatja is összejöhet, de szerintem az alapvető kommunikáció sok gondot de IDŐBEN megoldhat. thank_you.gif

+Quote Post

Vajdaencsi
hozzászólás 2013-03-01 11:46
Létrehozva: #14

Fórumozó

Regisztrált: 2006-04-27 12:18
Azonosító: 5 142 305

Nem sok. 5 ezer Ft-okat számláztak le évekkel ezelőtt is, behajtandó összegtől függetlenül. És tényleg egyedülálló, hogy a határidőnek is van még határideje, ha bármelyik szolgáltatónál kések akár csak egy napot is, kisebb-nagyobb mértékű kamatot számolnak fel és mindjárt odavágják a felszólító levél költségét is.

Adódhat úgy, hogy az embernek nem a Tesz vagy akármi a legfontosabb, de akár egy hosszabb kórházi kezelés alatt is biztosan van olyan ember, akiben megbízok és elintézi helyettem amit el kell. Mert attól nem áll meg az élet, vannak kötelezettségeink.

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2013-03-01 11:06
Létrehozva: #15

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(saramago78 @ 2013-03-01 10:27) *
És ez a 3.800 forintos kezelési költség mennyi idő után keletkezik?

Én eddig mindig fizettem időben a számláimat, de azért érdekelne, hogy ha csúszok, mennyi idő után van ilyen, hogy átadják behajtó cégnek és ilyen horribilis összeget kell fizetnem?

Szerintem kb 3 hét. 2 hét után inaktívvá teszik a későt, és onnan kap még egy hetet a fizetésre.
Közben pedig kiküldik az emlékeztetőket, figyelmeztetőket, amelyekben pontos dátumok szerepelnek és félreérthetetlenül közlik, mire mennyi idő van még.
Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a FF elfogadásával azt is elfogadta a topiknyitó, hogy e-mailben kapja a számlákat és értesítéseket.

2/14. A kiküldött elszámolással kapcsolatos módosítási igényeket a Felhasználó (pl. meghiúsult tranzakciók kiszámlázott díjtételei) a számlán jelzett fizetési határidőn belül jelentheti be. Ennek elmulasztása esetén további egyeztetésre, számlareklamációra nincs lehetőség.

Amennyiben a TeszVesz által kiküldött számla rendezése nem történik meg a számlán jelzett fizetési határidőn belül, a TeszVesz, a fizetési határidő lejártát követő 7. napon fizetési felszólítást küld email üzenet formájában a Felhasználónak. A fizetési felszólításban megjelölt további 7 napos fizetési határidő teljesítésének hiányában a TeszVesz a Felhasználó felhasználói jogosultságait ideiglenes tiltás alá helyezi, amiről email üzenet formájában tájékoztatja a Felhasználót. A jogosultságok tiltásának feloldására kizárólag a kötelezettségek rendezését követően kerülhet sor. A második fizetési felszólításon szereplő fizetési határidő túllépésének 7. napján a fennálló kötelezettségeket a TeszVesz követelésbehajtó partnereihez adhatja át behajtásra. A követelésbehajtás költségei a nem fizető ügyfelet terhelik, amelyek a követelésbehajtó partner által kibocsátott számlán jelennek meg terhelésként. A követelésre átadott összeget kizárólag a követelésbehajtó partnernek az általa kiállított számla alapján lehet kiegyenlíteni! A követelésbehajtás eredménytelensége esetén a TeszVesz bírósági úton érvényesítheti követelését.

--------------------

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2013-03-01 10:31
Létrehozva: #16

ooooooooooooooooooooo

De azt talán a behajtónál kellene megreklamálni, nem?

--------------------

+Quote Post

saramago78
hozzászólás 2013-03-01 10:27
Létrehozva: #17

Tapasztalt fórumozó

Regisztrált: 2008-04-14 00:56
Azonosító: 10 361 564

És ez a 3.800 forintos kezelési költség mennyi idő után keletkezik?

Én eddig mindig fizettem időben a számláimat, de azért érdekelne, hogy ha csúszok, mennyi idő után van ilyen, hogy átadják behajtó cégnek és ilyen horribilis összeget kell fizetnem?

+Quote Post

PetiJudy
hozzászólás 2013-03-01 10:24
Létrehozva: #18

Újonc
*

Regisztrált: 2012-11-14 20:44
Azonosító: 1 616 810

IDÉZET(cit1rom @ 2013-03-01 10:10) *
A 3800 Ft nem kamat, hanem a behajtó cég költsége.
Ha valaki kórházban van vagy egyéb gondjai vannak, sajnos kerülhet bajba, de ez minden szolgáltatónál így működik. Ha a villanyt nem fizeted be időben, annak sokkal nagyobb pl. a visszakapcsolási ktg-e, és a felszólítások sem olcsók és nem a befizetendő összegek arányában számítják fel.
Ezen kívül azt írtad, hogy rendezted, csak késve, de még a behajtó cég levele előtt. Ez azt jelenti, hogy akármilyen módon is értesítettek a tartozásról, arról tudtál, hiszen ki is egyenlítetted.
Itt sok ember számláival foglalkoznak, minden pontosan leszabályozott keretek szerint történik, valamint minden egyes késedelmesen fizetőnek gondjai vannak. Ha nem lennének, nyilván a számláit is időben rendezné. mindenkinél lehetne méltányosságból kérni, hogy térjenek el a határidőktől. Akkor lenne csak igazán káosz!
Megértem, hogy ideges vagy, de ettől szerintem még lehetne itt másokkal rendesen kommunikálni, akkor is, ha nem értenek veled egyet.
Valamint még egy jó tanács: Ha igénybe veszel egy szolgáltatást, akkor neked kell alkalmazkodnod az ottani feltételekhez, a fizetési feltételekhez is.
Pl. ha elmész a fodrászhoz, ott sem hivatkozhatsz arra, hogy a TeszVesz utólagos számlázással dolgozik és 2-3 hét múlva is lehet fizetni, vagy a boltban nem mondhatod, hogy e-mailben kéred a számlát, mert a Vaterán is úgy kapod.
Itt pedig ez van. Késedelmes fizetésnél nincs kamat és nincs felszólítási ktg sem, ez is egyedülállónak számít, nem is tudok még egy ilyet. Viszont ha a határidők határidejét is lekésed, akkor így jártál.

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2013-03-01 10:10
Létrehozva: #19

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(horivikci @ 2013-03-01 09:45) *
hát kedves első!
igen,képzeld én szoktam kapni a többi szolgáltatótól levelet ha késve fizetek!és mégsem raknak rá ekkora összeget!nem tudom te hol élsz de ez más cégeknél működik,akár villany számláról vagy csak egy könyv rendelésről legyen szó!sőt még a lakáshitelemet ha késve fizetem be akkor se raknak rá ekkora kamatot,a lényeg pedig az arány,hogy mekkora összeg miatt raknak rá!

A 3800 Ft nem kamat, hanem a behajtó cég költsége.
Ha valaki kórházban van vagy egyéb gondjai vannak, sajnos kerülhet bajba, de ez minden szolgáltatónál így működik. Ha a villanyt nem fizeted be időben, annak sokkal nagyobb pl. a visszakapcsolási ktg-e, és a felszólítások sem olcsók és nem a befizetendő összegek arányában számítják fel.
Ezen kívül azt írtad, hogy rendezted, csak késve, de még a behajtó cég levele előtt. Ez azt jelenti, hogy akármilyen módon is értesítettek a tartozásról, arról tudtál, hiszen ki is egyenlítetted.
Itt sok ember számláival foglalkoznak, minden pontosan leszabályozott keretek szerint történik, valamint minden egyes késedelmesen fizetőnek gondjai vannak. Ha nem lennének, nyilván a számláit is időben rendezné. mindenkinél lehetne méltányosságból kérni, hogy térjenek el a határidőktől. Akkor lenne csak igazán káosz!
Megértem, hogy ideges vagy, de ettől szerintem még lehetne itt másokkal rendesen kommunikálni, akkor is, ha nem értenek veled egyet.
Valamint még egy jó tanács: Ha igénybe veszel egy szolgáltatást, akkor neked kell alkalmazkodnod az ottani feltételekhez, a fizetési feltételekhez is.
Pl. ha elmész a fodrászhoz, ott sem hivatkozhatsz arra, hogy a TeszVesz utólagos számlázással dolgozik és 2-3 hét múlva is lehet fizetni, vagy a boltban nem mondhatod, hogy e-mailben kéred a számlát, mert a Vaterán is úgy kapod.
Itt pedig ez van. Késedelmes fizetésnél nincs kamat és nincs felszólítási ktg sem, ez is egyedülállónak számít, nem is tudok még egy ilyet. Viszont ha a határidők határidejét is lekésed, akkor így jártál.

--------------------

+Quote Post

horivikci
hozzászólás 2013-03-01 09:45
Létrehozva: #20

Új fórumozó

hát kedves első!
igen,képzeld én szoktam kapni a többi szolgáltatótól levelet ha késve fizetek!és mégsem raknak rá ekkora összeget!nem tudom te hol élsz de ez más cégeknél működik,akár villany számláról vagy csak egy könyv rendelésről legyen szó!sőt még a lakáshitelemet ha késve fizetem be akkor se raknak rá ekkora kamatot,a lényeg pedig az arány,hogy mekkora összeg miatt raknak rá!

+Quote Post

PetiJudy
hozzászólás 2013-03-01 09:33
Létrehozva: #21

Újonc
*

Regisztrált: 2012-11-14 20:44
Azonosító: 1 616 810

[quote name='suzukimaruti' date='2013-02-28 16:16' post='1808040']
Valóban felháborító miért nem könyörögnek, hogy fizessünk. Nem csak levelet kéne írni a címünkre hanem hívhatnának telon is. Csak az a kérdésem a többi szolgáltatótól is ezt várod?
Nem működött a fiók az nem mentesítő körülmény.
Töröltetheted magad a behajtás akkor is marad és ha nem fizeted be akkor csak emelkedni fog az összeg.
[/quote

Tudod nekem van egy olyan ismerősöm aki nem tudta kifizetni,mert kórházban volt hosszabb ideig és onnan ugye nem igazán lehet utalni.Jogtalanul rátettek +3800-at pedig nem tehetett róla szegénykém,hogy nem tud utalni.Amikor reklamált tojtak a fejére.....
Ennyit az emberségről....,és szerintem nagyon sok ez a díj.....

+Quote Post

suzukimaruti
hozzászólás 2013-02-28 16:16
Létrehozva: #22

Öreg róka:)

Regisztrált: 2010-12-17 17:07
Innen: Magyarország Budapest
Azonosító: 1 413 558

Felháborít a dolog miszerint 750 ft-os tartozásomat késve fizettem be,de már régen be volt fizetve mire kaptam egy levelet hogy 3800 ft kezelési költéset fizessek ki!évek óta regisztrált tag vagyok,nem működött a fiókom és nem hiszem el hogy ez lenne a megoldás!és az sem értem hogy miért nem tudnak egy levelet küldeni,hogy tartozom?miért csak email-ben értesítenek?nagyon gondolkozom hogy törlöm magamat a fenébe!!!!

Valóban felháborító miért nem könyörögnek, hogy fizessünk. Nem csak levelet kéne írni a címünkre hanem hívhatnának telon is. Csak az a kérdésem a többi szolgáltatótól is ezt várod?
Nem működött a fiók az nem mentesítő körülmény.
Töröltetheted magad a behajtás akkor is marad és ha nem fizeted be akkor csak emelkedni fog az összeg.

--------------------
Julianna

+Quote Post

tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-02-28 12:53
Létrehozva: #23

Fórumozó

Regisztrált: 2012-01-17 09:32
Azonosító: 1 512 230

Bocsáss meg, de nem értem ezt a részt: "miért nem tudnak egy levelet küldeni,hogy tartozom?miért csak email-ben értesítenek?" Hiszen te tudtad, hogy tartozásod van, másképpen hogy tudtad volna befizetni?
És amikor még tudtad, akkor az e-mailjeidet is olvastad, amelyekben rendszeresen megírták a behajtás folyamatát. Szerintem el kellett volna hinni, hogy tényleg úgy lesz.

+Quote Post

horivikci
hozzászólás 2013-02-28 12:44
Létrehozva: #24

Új fórumozó

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó: