Üdvözöllek a Fórumban!

TeszVesz.hu
TeszVesz.hu fórum
TeszVesz.hu
can_use_fancy_js != 0">
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Reply to this topicStart new topic
> visszaposta?, postaköltséget ki fizeti?
Givenchy77
hozzászólás 2013-10-25 12:58
Létrehozva: #1

Tapasztalt fórumozó

Csoport: Teljes jogú felhasználó
Regisztrált: 2010-12-17 05:30
Azonosító: 1 413 443

IDÉZET(Hiperkarma3 @ 2013-10-25 08:22) *
Köszi a választ, szerencsére megoldódott, visszakaptam minden költségemet. Én is fölajánlottam, hogy ha megveszik újra, akkor majd én postázom az új vevőnek smile.gif)), /ha megveszik/ bár 500 Ft-ot sem adnék érte. De nem akarta az eladó. Így visszaküldtem.

Szóval visszakérte a hibás árut, és kifizette a postaköltségeket? Végül is neked anyagi károd akkor nincs, csak nem értem, ez neki így mire volt jó (mármint a visszaposta díját is állni olyan esetben, amikor feltehetően bagóért sem értékesíthető újra a cucc).

--------------------
"Hát - vége a dalnak, bizonyságul annak, hogy bizony, vannak olyan dolgok, Uraim! amit hiába - akarnak!" L.Á.

Go to the top of the page

+Quote Post

Hiperkarma3
hozzászólás 2013-10-25 07:22
Létrehozva: #2

Újonc
*

Regisztrált: 2012-09-06 13:00
Azonosító: 1 594 270

IDÉZET(Givenchy77 @ 2013-10-10 17:46) *
Leírt szabály nincs. De józan ítélőképesség, belátás, korrektség asszem valahol van, még ha néha nehezen is találják egyesek. rolleyes.gif
Egyébként amikor én véletlenül hibás terméket adtam el, és a vevő fotóval bizonyította, nem kértem vissza a cuccot - minek? Ugyanígy jártam nemrég egy eladóval. Ő teljesen korrekt volt, de ő sem kérte vissza a hibás terméket. Minek is utaztassuk, fizessünk rá, bármelyik fél is???

Köszi a választ, szerencsére megoldódott, visszakaptam minden költségemet. Én is fölajánlottam, hogy ha megveszik újra, akkor majd én postázom az új vevőnek smile.gif)), /ha megveszik/ bár 500 Ft-ot sem adnék érte. De nem akarta az eladó. Így visszaküldtem.

+Quote Post

Givenchy77
hozzászólás 2013-10-10 17:46
Létrehozva: #3

Tapasztalt fórumozó

Regisztrált: 2010-12-17 05:30
Azonosító: 1 413 443

IDÉZET(Hiperkarma3 @ 2013-10-10 17:47) *
Tudom volt már erről szó, de nem találom a Fórumban.
Megvettem valamit, megérkezett..... iszonyat, megírtam az eladónak, nagy sokára jött a válasz, hogy küldjem vissza.
Kifizeti amit én fizettem érte postával együtt. Én úgy tudom, hogy azt a postaköltséget is fizetni kell, amennyiért én visszaküldöm neki. Szerinte én fizessem, mert nem tetszik a termék. Itt nem a "nemtetszésről" van szó hanem arról, hogy olyat adott el ami nagyon is hibás, festékes, a többit nem írom ide. De hát nem én vagyok a hibás, mert ő semmilyen hibát nem tüntetett fel az eladásnál. Mikor megkérdeztem, - bár én úgy gondolom, ha valaki nem ír hibát a termékére, akkor az biztos hibátlan is - akkor is azt írta, hogy hibátlan.
Köszi a választ. Van erre szabály? vagy csak itt olvastam a fórumban valamikor régen /de most nem találom/.

Leírt szabály nincs. De józan ítélőképesség, belátás, korrektség asszem valahol van, még ha néha nehezen is találják egyesek. rolleyes.gif
Egyébként amikor én véletlenül hibás terméket adtam el, és a vevő fotóval bizonyította, nem kértem vissza a cuccot - minek? Ugyanígy jártam nemrég egy eladóval. Ő teljesen korrekt volt, de ő sem kérte vissza a hibás terméket. Minek is utaztassuk, fizessünk rá, bármelyik fél is???

--------------------
"Hát - vége a dalnak, bizonyságul annak, hogy bizony, vannak olyan dolgok, Uraim! amit hiába - akarnak!" L.Á.

+Quote Post

Hiperkarma3
hozzászólás 2013-10-10 16:47
Létrehozva: #4

Újonc
*

Regisztrált: 2012-09-06 13:00
Azonosító: 1 594 270

Tudom volt már erről szó, de nem találom a Fórumban.
Megvettem valamit, megérkezett..... iszonyat, megírtam az eladónak, nagy sokára jött a válasz, hogy küldjem vissza.
Kifizeti amit én fizettem érte postával együtt. Én úgy tudom, hogy azt a postaköltséget is fizetni kell, amennyiért én visszaküldöm neki. Szerinte én fizessem, mert nem tetszik a termék. Itt nem a "nemtetszésről" van szó hanem arról, hogy olyat adott el ami nagyon is hibás, festékes, a többit nem írom ide. De hát nem én vagyok a hibás, mert ő semmilyen hibát nem tüntetett fel az eladásnál. Mikor megkérdeztem, - bár én úgy gondolom, ha valaki nem ír hibát a termékére, akkor az biztos hibátlan is - akkor is azt írta, hogy hibátlan.
Köszi a választ. Van erre szabály? vagy csak itt olvastam a fórumban valamikor régen /de most nem találom/.

A hozzászólást -Hiperkarma3- szerkesztette a következő időpontban: 2013-10-10 16:51

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó: