Üdvözöllek a Fórumban!

TeszVesz.hu
TeszVesz.hu fórum
TeszVesz.hu
can_use_fancy_js != 0">
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Reply to this topicStart new topic
> cicás kérdés
cicanka_a
hozzászólás 2016-05-16 08:40
Létrehozva: #1

Új fórumozó

Csoport: Ellenőrzött vásárló
Regisztrált: 2016-05-16 08:36
Azonosító: 1 711 896

Ha már amúgy is lenejlonoztátok az ágyat (ami kitűnő ötlet az adott helyzetben), akkor néhány dobberman lehet a megoldás. Azok is büdösek, de nem annyira, mint a jelölgető macska. Ültesd őket az ágy négy sarkába és garantáltan nem engedik kimenni a kis beteget.

A szomszéd egyébként mit szól hozzá, hogy ivartalanítjátok a cicáját? blink.gif

A hozzászólást -cicanka_a- szerkesztette a következő időpontban: 2016-05-16 08:43

Go to the top of the page

+Quote Post

Andrew30_
hozzászólás 2016-05-02 19:48
Létrehozva: #2

Tapasztalt fórumozó

Csoport: Teljes jogú felhasználó
Regisztrált: 2005-01-26 17:10
Azonosító: 2 974 008

IDÉZET(cit1rom @ 2016-05-01 21:33) *
Igazából ez is akkor lett volna segítség, ha:
1. A kérdésre válaszolsz.
2. Abban az esetben is csak akkor, ha időben.
2. Ha a topik nyitóját érdekelnék a válaszok.

Valóban. Később vettem észre, hogy ez korábbi topik. biggrin.gif
Itt kérek elnézést smile.gif

--------------------
Roni

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2016-05-01 21:33
Létrehozva: #3

ooooooooooooooooooooo

Regisztrált: 2006-12-10 21:17
Azonosító: 6 331 211

IDÉZET(Andrew30_ @ 2016-05-01 16:14) *
Szia!
Sajnos csak két dolgot tehetsz :

1) valóban az ivartalanítás segítség lehet, és a rendszeres alom vizit, hogy ti viszitek oda és mutatjátok a kaparászást a lábával. Ez valamiért beindítja a reakciót
2) van olyan cica, aki sosem szelídül meg, vagyis nem válok ilyen szempontból éretté, hogy lakásban lehessen tartani. Ekkor meg kell engedned, h elmenjen. A jutalom az érzés, hogy valóban megmentettél egy életet, de nem ragaszkodsz hozzá, hogy a 20000 Ft veled maradjon. Ez a segítség, életmentés. CSodálatos, és számomra nagyon szép dolog, amit tettetek.

Igazából ez is akkor lett volna segítség, ha:
1. A kérdésre válaszolsz.
2. Abban az esetben is csak akkor, ha időben.
2. Ha a topik nyitóját érdekelnék a válaszok.

--------------------
"Attól, hogy felnéztem az égre, még nem lettem csillagász"
/korabeli népi bölcsesség/

+Quote Post

Andrew30_
hozzászólás 2016-05-01 15:14
Létrehozva: #4

Tapasztalt fórumozó

IDÉZET(tothnedobos @ 2016-04-16 07:46) *
Sziasztok!

Nem régen költöztünk családi házba ,és oda szegődött egy cica persze szerettünk volna is így etetni kezdtük.
Mindig jött is enni és már a szobába is bejött ott aludt az ágyunkon,ha szólította a természet kiment.
Ez a cica egyik nap sántikálva jött haza,lógott az egyik hátsó lába.Nagyon nem láttuk mi a gond,megint elment
már azt hittük elpusztult amikor 2 nap múlva csont soványan megjelent sántikálva.Ez hétvége volt,gyors döntés hétfőn orvos./doki szerint szétmarták a cicák/
Nehezen el is vittük de nem igazán tudom mit csinált vele .Pénteken visszavittük akkor döntött a doki összevarrja a sebet .Igen ám de elvileg kinti cica
és még 2 hétig benn kéne tartani.Hiába lett alom nem oda piszkít és ráadásul jelölő vizeletet csinál ami nagyon büdös.Nejlonozzuk az ágyat mert ugyebár eleinte rápisilt nem győztem mosni.
Így jártunk a lakás büdös pedig csak segíteni akarunk egy sérült cicán.El akartuk barikádozni a folyosón de átugrotta a fissen varrt lábával.Kiengedni nem lehetne mert már 20000 ft ba
van a kezelése,2 hét múlva kéne visszavinni varratszedésre akkor lenne ivartalanítás is.Ötleteket várok mit tegyünk hogy büdös se legyen és a cicát se kelljen szélnek ereszteni.

Szia!
Sajnos csak két dolgot tehetsz :

1) valóban az ivartalanítás segítség lehet, és a rendszeres alom vizit, hogy ti viszitek oda és mutatjátok a kaparászást a lábával. Ez valamiért beindítja a reakciót
2) van olyan cica, aki sosem szelídül meg, vagyis nem válok ilyen szempontból éretté, hogy lakásban lehessen tartani. Ekkor meg kell engedned, h elmenjen. A jutalom az érzés, hogy valóban megmentettél egy életet, de nem ragaszkodsz hozzá, hogy a 20000 Ft veled maradjon. Ez a segítség, életmentés. CSodálatos, és számomra nagyon szép dolog, amit tettetek.

--------------------
Roni

+Quote Post

Andrew30_
hozzászólás 2016-05-01 15:10
Létrehozva: #5

Tapasztalt fórumozó

IDÉZET(kiszikeszi @ 2016-04-19 21:43) *
Csak én tartom rendkívül gusztustalannak, ha egy macska a házban él? Ott, ahol apró gyerekek is...

Ez hol segítség a topiknyitónak? Simán ítélkezés. Ez csak nekem tűnik gusztustalannak?

--------------------
Roni

+Quote Post

kiszikeszi
hozzászólás 2016-04-29 20:12
Létrehozva: #6

Új fórumozó

Regisztrált: 2016-04-19 21:41
Azonosító: 1 711 296

IDÉZET(printzne @ 2016-04-21 20:06) *
Mi a problémád a macskával? Sokszor tisztább, mint némelyik ember. A macska folyamatosan mosakszik, mivel nem tűri meg magán a koszt.

Nem szívesen képzelem el, hogy milyen érzés lehet macskavizeletes ágyban nyugovóra térni.
De a macska, ugye, tiszta... Örüljön annak a gazdi. Az összes többi mellékes és lényegtelen...

+Quote Post

kiszikeszi
hozzászólás 2016-04-29 20:01
Létrehozva: #7

Új fórumozó

IDÉZET(cirmi8 @ 2016-04-21 17:08) *
Aki gusztustalannak tartja,ne tartson macskát....
meg semmilyen állatot.

"Aki gusztustalannak tartja,ne tartson macskát...."
Gondolod, hogy tartok macskát...? Pláne házban?

"meg semmilyen állatot."
Halaim azért lehetnek, ugye? Természetesen nem a fürdőkádban...

+Quote Post

printzne
hozzászólás 2016-04-23 20:42
Létrehozva: #8

Fórumozó

Regisztrált: 2009-04-27 16:58
Azonosító: 13 531 362

IDÉZET(cit1rom @ 2016-04-22 21:40) *
Mégse a topiknyitónak írtad meg, hogy a macskája nem való a lakásba, hanem egy hozzászólót dorgáltál meg azért, mert gusztustalannak tart egy ilyen állapotot. Akármi is az általánosság, ez a topik arról szól, amiről...és az gusztustalan.

Az állapot valóban gusztustalan, de a hozzászóló nem a vázolt állapotot tartotta gusztustalannak, hanem általánosan a macskát a lakásban. Enged már meg, hogy erre az általánosításra lehessen véleményem, még ha az nem is egyezik a tiéddel.

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2016-04-22 20:40
Létrehozva: #9

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(printzne @ 2016-04-22 21:35) *
Ezek a dolgok valóban nem lakásba valók, az ilyen macskának az udvaron a helye. A hozzászóló nem annak a macskának a bepiszkításáról, jelölgetéséről beszélt, hanem általánosságban a macskákról. Én is általánosságban írtam, konkrétan az ő hozzászólására reagálva.

Mégse a topiknyitónak írtad meg, hogy a macskája nem való a lakásba, hanem egy hozzászólót dorgáltál meg azért, mert gusztustalannak tart egy ilyen állapotot. Akármi is az általánosság, ez a topik arról szól, amiről...és az gusztustalan.

--------------------

+Quote Post

printzne
hozzászólás 2016-04-22 20:35
Létrehozva: #10

Fórumozó

IDÉZET(cit1rom @ 2016-04-21 21:23) *
Bár nem engem kérdeztél, de nem tudom megállni smile.gif Lehetséges, hogy neked nem tűnt fel, de ez a macska összevizelte az egész lakást, beleértve az ágyat is. Nem pont az az én vágyam sem, hogy úgy tisztuljon, hogy bepiszkítson az ágyamba...meg a gyerekekébe.

Ezek a dolgok valóban nem lakásba valók, az ilyen macskának az udvaron a helye. A hozzászóló nem annak a macskának a bepiszkításáról, jelölgetéséről beszélt, hanem általánosságban a macskákról. Én is általánosságban írtam, konkrétan az ő hozzászólására reagálva.

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2016-04-21 20:23
Létrehozva: #11

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(printzne @ 2016-04-21 21:06) *
Mi a problémád a macskával? Sokszor tisztább, mint némelyik ember. A macska folyamatosan mosakszik, mivel nem tűri meg magán a koszt.

Bár nem engem kérdeztél, de nem tudom megállni smile.gif Lehetséges, hogy neked nem tűnt fel, de ez a macska összevizelte az egész lakást, beleértve az ágyat is. Nem pont az az én vágyam sem, hogy úgy tisztuljon, hogy bepiszkítson az ágyamba...meg a gyerekekébe.

--------------------

+Quote Post

printzne
hozzászólás 2016-04-21 20:06
Létrehozva: #12

Fórumozó

IDÉZET(kiszikeszi @ 2016-04-19 22:43) *
Csak én tartom rendkívül gusztustalannak, ha egy macska a házban él? Ott, ahol apró gyerekek is...

+Quote Post

cirmi8
hozzászólás 2016-04-21 17:08
Létrehozva: #13

Újonc
*

Regisztrált: 2008-05-08 20:16
Azonosító: 10 551 610

Aki gusztustalannak tartja,ne tartson macskát....
meg semmilyen állatot.

+Quote Post

kiszikeszi
hozzászólás 2016-04-19 21:43
Létrehozva: #14

Új fórumozó

Sziasztok!

Nem régen költöztünk családi házba ,és oda szegődött egy cica persze szerettünk volna is így etetni kezdtük.
Mindig jött is enni és már a szobába is bejött ott aludt az ágyunkon,ha szólította a természet kiment.
Ez a cica egyik nap sántikálva jött haza,lógott az egyik hátsó lába.Nagyon nem láttuk mi a gond,megint elment
már azt hittük elpusztult amikor 2 nap múlva csont soványan megjelent sántikálva.Ez hétvége volt,gyors döntés hétfőn orvos./doki szerint szétmarták a cicák/
Nehezen el is vittük de nem igazán tudom mit csinált vele .Pénteken visszavittük akkor döntött a doki összevarrja a sebet .Igen ám de elvileg kinti cica
és még 2 hétig benn kéne tartani.Hiába lett alom nem oda piszkít és ráadásul jelölő vizeletet csinál ami nagyon büdös.Nejlonozzuk az ágyat mert ugyebár eleinte rápisilt nem győztem mosni.
Így jártunk a lakás büdös pedig csak segíteni akarunk egy sérült cicán.El akartuk barikádozni a folyosón de átugrotta a fissen varrt lábával.Kiengedni nem lehetne mert már 20000 ft ba
van a kezelése,2 hét múlva kéne visszavinni varratszedésre akkor lenne ivartalanítás is.Ötleteket várok mit tegyünk hogy büdös se legyen és a cicát se kelljen szélnek ereszteni.

+Quote Post

e9ohil
hozzászólás 2016-04-18 13:33
Létrehozva: #15

Tapasztalt fórumozó

Regisztrált: 2007-09-14 19:00
Azonosító: 7 959 000

Az a helyzet, hogy amíg nem lesz ivartalanítva, addig sajnos büdi lesz, mert jelölni fog. Az alomra rá kellene szoktatni. Nem tudom, hogy van-e külön cica wc-je, vagy csak egy tálba raktatok-e almot. Mert ugye az sem mindegy, hogy lezárt cica wc van vagy csak tálca. Nekünk anno azt mondták, hogy úgy próbálkozzunk, hogy először csak a tálca, majd rá a wc teteje, és utána a csukónyíló kis ajtaja a wc-nek. Lehet, hogy az alomban esetleg érez valamit, és ezért nem megy oda. Ha esetleg kakilni máshova kakil, még úgy tudjátok leszoktatni, hogy picit odanyomjátok a fejét hozzá ( nem bele a kakiba), jelezve, hogy ez rossz dolog, és nem szabad máskor ilyet csinálni.
Sziasztok!

--------------------
Ragaszkodj az álmaidhoz, mert ha az álmok meghalnak, az élet csak egy törött szárnyú madár marad, mely soha nem tudj majd a mennyekbe szállni.

+Quote Post

tothnedobos
hozzászólás 2016-04-16 07:46
Létrehozva: #16

Lelkes újonc
**

Regisztrált: 2007-05-01 10:57
Azonosító: 7 200 802

Sziasztok!

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó: