Üdvözöllek a Fórumban!

TeszVesz.hu
TeszVesz.hu fórum
TeszVesz.hu
can_use_fancy_js != 0">
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Reply to this topicStart new topic
> Utánvéttel muszáj?
Kincs726
hozzászólás 2013-11-01 15:33
Létrehozva: #1

Újonc
*

Csoport: Teljes jogú felhasználó
Regisztrált: 2013-09-13 15:24
Azonosító: 1 672 072

Nekem volt még egy nem regisztrált vásárlóm! smile.gif Elöször megijedtem mert csörgött a telefon felvettem és egy kisfiú közölte velem hogy ő megvette az egyik termékem ami nem kis összegű volt és hogy pár nap múlva jönni fog érte! Azt gondoltam hogy ebből nem lesz semmi! Aztán pár nap múlva újra hívott és eljött az anyukájával kiderült,hogy gyüjtő fizetett és ennyi!
Viszont egy új regisztrációs emberke nekem is leütötte az egyik termékem aztán másnap jött az email hogy kaphatja meg az árut. Írtam neki számlaszámot stb. eltelt egy hét semmi írtam megint válasz semmi felhívtam és szépen megkérdeztem hogy mi lesz az üzlettel erre leordította a fejem hogy pénz nélkül nehéz utalni! blink.gif

Go to the top of the page

+Quote Post

Lucus1225
hozzászólás 2013-11-01 15:11
Létrehozva: #2

Lelkes fórumozó

Regisztrált: 2009-08-24 00:02
Azonosító: 14 542 220

Az én regisztráció nélküli vásárlóm, akiről most említést teszek, nyáron ütötte le egy termékemet. Azonnal írt, de gyakorlatilag mindenre feltételeket szabott, pl. nagyságrendben másfél(!) hónap múlva tudott volna csak fizetni és hasonlók. Illedelmesen megválaszoltam a levelét és másnap igen meglepődve - inkább megdöbbenve - láttam, hogy a regi nélkülim időközben regisztrált lett... Szinte minden nap írt, különböző elvárásai voltak. Fogalmazhatok úgy is, hogy igyekezett az őrületbe kergetni. Éjjel írogatott és azonnal várta a választ... Különböző időpontokat adott meg a személyes átvételre, melyet néhány naponta megváltoztatott ( mondván, hogy ő a fővárosból jön, nekem kell alkalmazkodnom ). Végül előtte nap megírta, hogy másnap hány órakor legyek a termékkel városunk vasútállomásán... Nem részletezem tovább, mert meglehetősen ideges leszek, ha eszembe jut. Amennyiben regisztráció nélküli vevő lett volna, természetesen újra meghirdetem a terméket, ám - és itt abszolút osztom Cit véleményét - számomra nem kérdés, hogy utólag azért regisztrált, hogy sakkban tartson. A végén nem értékelt...

+Quote Post

diana2213
hozzászólás 2013-11-01 12:14
Létrehozva: #3

Lelkes fórumozó

Regisztrált: 2007-02-22 13:43
Azonosító: 6 790 713

IDÉZET(Givenchy77 @ 2013-11-01 10:09) *
Most hogy említed, tényleg adatokkal kaptam én is kb. 1 hete ilyen vásárlóról az értesítőt, ott volt a neve meg a címe, mintha Teszes licit nélküli eladásom lenne, egy regisztrált vásárlótól.

És tény, igaz, hogy manapság már nem számítok egyébként sem naprakésznek, de teljesen egyetértek, hogy megannyi apró lépésben eszközölik a változtatásookat. Ma már tartom inkább magam egy nagyon átlagos tájékozottságú és látogatási számmal rendelkező eladó/vevőnek, és ezzel az átlagos habitussal valóban néha azt sem tudom, merről fúj már a szél. rolleyes.gif
Emlékszem, régen hogy le voltam akadva, hogy mennyire nincsenek képben egyes felhasználók. 2005-6 magasságában úgy dobáltuk itt a "miért nem olvasod el a szabályzatot?" az értetlenkedőknek, hogy csak na. Na jó, de tényleg, minden nap? biggrin.gif

laugh1.gif

+Quote Post

Givenchy77
hozzászólás 2013-11-01 10:09
Létrehozva: #4

Tapasztalt fórumozó

Regisztrált: 2010-12-17 05:30
Azonosító: 1 413 443

IDÉZET(cit1rom @ 2013-11-01 06:37) *
Azt sem tudtam, hogy már kötelező megadnia a regi nélküli vásárlónak a szállítási és számlázási adatait. Ezek a megrendelések nem nagyon adatokkal érkeztek.

Ezeket a naponta változó szabályokat mi is elfogadjuk minden belépéssel, és még a változások követése sem naprakész, még azoknál sem, akik elvileg elég naprakésznek számítanak. Minden licitálás előtt nem lehet átnézni, hogy vajon mi változott az elmúlt egy órában.
Szerencsére most már látok egy olyat belépéskor, hogy jelzik, mikor frissült utoljára a szabályzat.

Most hogy említed, tényleg adatokkal kaptam én is kb. 1 hete ilyen vásárlóról az értesítőt, ott volt a neve meg a címe, mintha Teszes licit nélküli eladásom lenne, egy regisztrált vásárlótól.

És tény, igaz, hogy manapság már nem számítok egyébként sem naprakésznek, de teljesen egyetértek, hogy megannyi apró lépésben eszközölik a változtatásookat. Ma már tartom inkább magam egy nagyon átlagos tájékozottságú és látogatási számmal rendelkező eladó/vevőnek, és ezzel az átlagos habitussal valóban néha azt sem tudom, merről fúj már a szél. rolleyes.gif
Emlékszem, régen hogy le voltam akadva, hogy mennyire nincsenek képben egyes felhasználók. 2005-6 magasságában úgy dobáltuk itt a "miért nem olvasod el a szabályzatot?" az értetlenkedőknek, hogy csak na. Na jó, de tényleg, minden nap? biggrin.gif

--------------------
"Hát - vége a dalnak, bizonyságul annak, hogy bizony, vannak olyan dolgok, Uraim! amit hiába - akarnak!" L.Á.

+Quote Post

Kincs726
hozzászólás 2013-11-01 09:47
Létrehozva: #5

Újonc
*

IDÉZET(cit1rom @ 2013-11-01 07:53) *
Valószínűleg azért, mert mindenképpen szeretne megoldást találni a problémájára.

Azt válaszolta hogy Ő nem küldte el még egyszer biztos a levelező rendszer hibájából kaptam meg még egyszer 8 óra múlva! Én válaszoltam az első levelére: Sajnos nem tudok megoldani olyan problémát ami nem létezik! sad.gif

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2013-11-01 07:53
Létrehozva: #6

ooooooooooooooooooooo

Regisztrált: 2006-12-10 21:17
Azonosító: 6 331 211

IDÉZET(Kincs726 @ 2013-11-01 07:42) *
Sziasztok!

Amióta írtam neki hogy nincs utánvét és csak két csomagban tudom elküldeni azóta nincs válasz! Még várok pár napot aztán újra hirdetem ha nem jelentkezik!
Amúgy úgy látszik vonzom az ilyen vevőket mert nem rég eladtam egy biciklit jó állapotban hiba nélkül mégis tegnap negatívval fenyítettek! Válaszoltam a levélre erre nem választ kaptam hanem ugyan azt az emailt amiben leírta hogy milyen értékelést fogok kapni! Most újra írtam neki hogy ezt tegnap már elküldte és én válaszoltam is rá miért küldi még egyszer??? mosking.gif

Valószínűleg azért, mert mindenképpen szeretne megoldást találni a problémájára.

--------------------
"Attól, hogy felnéztem az égre, még nem lettem csillagász"
/korabeli népi bölcsesség/

+Quote Post

Kincs726
hozzászólás 2013-11-01 07:42
Létrehozva: #7

Újonc
*

Sziasztok!

Amióta írtam neki hogy nincs utánvét és csak két csomagban tudom elküldeni azóta nincs válasz! Még várok pár napot aztán újra hirdetem ha nem jelentkezik!
Amúgy úgy látszik vonzom az ilyen vevőket mert nem rég eladtam egy biciklit jó állapotban hiba nélkül mégis tegnap negatívval fenyítettek! Válaszoltam a levélre erre nem választ kaptam hanem ugyan azt az emailt amiben leírta hogy milyen értékelést fogok kapni! Most újra írtam neki hogy ezt tegnap már elküldte és én válaszoltam is rá miért küldi még egyszer??? mosking.gif

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2013-11-01 06:37
Létrehozva: #8

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(diana2213 @ 2013-11-01 01:44) *
Megnéztem a regisztráció nélküli vásárlást, s ahol megadod a szállítási és számlázási adatokat, ott el kell fogadnod az ÁSZF-et.

Értem. Akkor ebben lehet változás.
Ez meg "picit" annak mond ellent, hogy gyorsítsuk a folyamatot és ne kelljen bíbelődnie annak, aki vásárolni akar. Mert hogy "elvileg" ezért lett létrehozva ez a lehetőség. A szabályzatunk nem olyan, amit az ember fél pillanat alatt fel tud fogni, ha először találkozik vele.
Azt sem tudtam, hogy már kötelező megadnia a regi nélküli vásárlónak a szállítási és számlázási adatait. Ezek a megrendelések nem nagyon adatokkal érkeztek.

Ezeket a naponta változó szabályokat mi is elfogadjuk minden belépéssel, és még a változások követése sem naprakész, még azoknál sem, akik elvileg elég naprakésznek számítanak. Minden licitálás előtt nem lehet átnézni, hogy vajon mi változott az elmúlt egy órában.
Szerencsére most már látok egy olyat belépéskor, hogy jelzik, mikor frissült utoljára a szabályzat.

--------------------

+Quote Post

diana2213
hozzászólás 2013-11-01 01:44
Létrehozva: #9

Lelkes fórumozó

Megnéztem a regisztráció nélküli vásárlást, s ahol megadod a szállítási és számlázási adatokat, ott el kell fogadnod az ÁSZF-et.

+Quote Post

diana2213
hozzászólás 2013-11-01 01:41
Létrehozva: #10

Lelkes fórumozó

IDÉZET(cit1rom @ 2013-10-31 19:04) *
Miért ne élesítené, ha ezzel tud kellemetlenkedni?
Egyrészt nem biztos, hogy negatívval. Egyszerűen néhány nap múlva rájön, hogy ezáltal alkalma nyílik arra, hogy az eladót sakkban tartsa. Ettől még nem kötelező a fiókot tovább használnia.
Alapvetően nem elleneztem ezt az új lehetőséget, de így már elég extrémnek tartom. A vevő a leütés pillanatában nem köteles sem ismerni, sem alkalmazni a szabályokat, majd pedig mégis megkap minden jogot utólag, de még az adott adásvételre is hatályosan.

Ezzel azért nem értek egyet.

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2013-10-31 19:04
Létrehozva: #11

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(diana2213 @ 2013-10-31 18:45) *
Köszi az infót, ezt nem tudtam. Kérdés, hogy egy negatívval egyébként élesítené-e a regisztrációját valaki amúgy.

Sajnos néhány vevő nagyon erőszakos és fafejű tud lenni.

Miért ne élesítené, ha ezzel tud kellemetlenkedni?
Egyrészt nem biztos, hogy negatívval. Egyszerűen néhány nap múlva rájön, hogy ezáltal alkalma nyílik arra, hogy az eladót sakkban tartsa. Ettől még nem kötelező a fiókot tovább használnia.
Alapvetően nem elleneztem ezt az új lehetőséget, de így már elég extrémnek tartom. A vevő a leütés pillanatában nem köteles sem ismerni, sem alkalmazni a szabályokat, majd pedig mégis megkap minden jogot utólag, de még az adott adásvételre is hatályosan.

--------------------

+Quote Post

diana2213
hozzászólás 2013-10-31 18:45
Létrehozva: #12

Lelkes fórumozó

IDÉZET(cit1rom @ 2013-10-30 08:10) *
Sajnos már van lehetőségük arra, hogy később ezzel mégis regisztráljanak és értékeljék azt a tranzakciót, amit még regisztráció nélkül vettek.
(már most is tudok erre ismerősi körből példát, de az új (kísérleti) oldalon olvasható is az új szabályozás. (Lehet, hogy itt is, nem néztem)

Köszi az infót, ezt nem tudtam. Kérdés, hogy egy negatívval egyébként élesítené-e a regisztrációját valaki amúgy.

Kedves topiknyitó. Jól tetted. A feltételeket olvashatta a vevő a terméklapon, s ha az nem felelt meg számára, licitálás előtt kellett volna kérdeznie.
Sajnos néhány vevő nagyon erőszakos és fafejű tud lenni.

+Quote Post

Kincs726
hozzászólás 2013-10-30 11:04
Létrehozva: #13

Újonc
*

Köszönöm mindenkinek a válaszát! Írtam neki ha nem jó neki két csomagban előre utalással akkor újra hirdetem!

+Quote Post

Kincs726
hozzászólás 2013-10-30 11:02
Létrehozva: #14

Újonc
*

IDÉZET(cit1rom @ 2013-10-30 08:00) *
Ha csak utánvéttel kérné, nem csodálkoznék, de hogy egy csomagban...nem tűnik komolynak.
Szerintem beszéld meg vele, hogy a vásárlási feltételek már a licitálása pillanatában adottak voltak. Ha nem sikerül meggyőzni a fizetésről, akkor pedig hirdesd újra minél hamarabb.
Nem hiszem, hogy ha most azt írnánk, hogy köteles vagy utánvéttel elküldeni, azt el is hinnéd.

Pont azért nem jelöltem az után vétet mert nem akartam úgy postázni semmit csak azt szerettem volna tudni hogy ha nem küldöm el hibázok-e! smile.gif

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2013-10-30 08:10
Létrehozva: #15

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(diana2213 @ 2013-10-30 08:08) *
A vevőd regisztráció nélküli vásárló egyébként, így értékelni nem tud.

Sajnos már van lehetőségük arra, hogy később ezzel mégis regisztráljanak és értékeljék azt a tranzakciót, amit még regisztráció nélkül vettek.
(már most is tudok erre ismerősi körből példát, de az új (kísérleti) oldalon olvasható is az új szabályozás. (Lehet, hogy itt is, nem néztem)

--------------------

+Quote Post

diana2213
hozzászólás 2013-10-30 08:08
Létrehozva: #16

Lelkes fórumozó

IDÉZET(Kincs726 @ 2013-10-30 07:45) *
Sziasztok!

Tegnap este megvett tőlem két terméket ugyanaz a személy. Futárral hirdettem és előre utalással erre jött az email,hogy nem-e küldeném utánvéttel és egy csomagban a kettőt?
Mivel fűnyírókról van szó így külön tudom csak küldeni a súly korlátok miatt. A lényeg az,hogy utánvéttel semmi kép nem szeretném küldeni mert fáztam már rá hogy megutaztattam a csomagot és még a vissza utat is ki kellett fizetnem! blink.gif Igaz nem ezen az oldalon történt. Az a kérdésem hogy ha előre utalással nem akarja megvenni muszáj oda adnom utánvéttel?

A vevőd regisztráció nélküli vásárló egyébként, így értékelni nem tud.

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2013-10-30 08:00
Létrehozva: #17

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(Kincs726 @ 2013-10-30 07:45) *
Sziasztok!

Tegnap este megvett tőlem két terméket ugyanaz a személy. Futárral hirdettem és előre utalással erre jött az email,hogy nem-e küldeném utánvéttel és egy csomagban a kettőt?
Mivel fűnyírókról van szó így külön tudom csak küldeni a súly korlátok miatt. A lényeg az,hogy utánvéttel semmi kép nem szeretném küldeni mert fáztam már rá hogy megutaztattam a csomagot és még a vissza utat is ki kellett fizetnem! blink.gif Igaz nem ezen az oldalon történt. Az a kérdésem hogy ha előre utalással nem akarja megvenni muszáj oda adnom utánvéttel?

Ha csak utánvéttel kérné, nem csodálkoznék, de hogy egy csomagban...nem tűnik komolynak.
Szerintem beszéld meg vele, hogy a vásárlási feltételek már a licitálása pillanatában adottak voltak. Ha nem sikerül meggyőzni a fizetésről, akkor pedig hirdesd újra minél hamarabb.
Nem hiszem, hogy ha most azt írnánk, hogy köteles vagy utánvéttel elküldeni, azt el is hinnéd.

--------------------

+Quote Post

Kincs726
hozzászólás 2013-10-30 07:45
Létrehozva: #18

Újonc
*

Sziasztok!

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó: