Üdvözöllek a Fórumban!

TeszVesz.hu
TeszVesz.hu fórum
TeszVesz.hu
can_use_fancy_js != 0">
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Reply to this topicStart new topic
> értékelés
zsuka79
hozzászólás 2014-09-25 20:09
Létrehozva: #1

Lelkes újonc
**

Csoport: Teljes jogú felhasználó
Regisztrált: 2005-06-14 09:35
Azonosító: 3 592 405

IDÉZET(puttonyos @ 2014-09-25 12:52) *
A következő dolgok jutottak eszembe erről az esetről:
1.- Az eladók java része arról panaszkodik, attól szenved, hogy az 1 ft-ért megnyert termékért nem jelentkezik a vevő. Itt meg pont az volt az eladó baja, hogy jelentkezett... nonszensz...
2.- Szegény vevő 0-ásan honnan a csudából tudta volna, hogy ez a telefon így "megrázza" az eladó lelkivilágát.

Szerintem is nagyon durva ez az értékelés, az eladóba lehetett volna annyi tolerancia, hogy egy 0-ás vevőt nem "dorongol le" rögtön, hogy elvegye a vevő kedvét a vásárlástól :-(
Az nagyon jó ötlet, hogy meg kellene kérni az eladót, hátha módosíttatja (leírni, hogy első vásárlás volt, még nincs rutin, stb.)

Teljesen egyetértek. nem kéne az új vevőket elriasztani, hanem örülni kell, hogy vannak. rolleyes.gif

Go to the top of the page

+Quote Post

puttonyos
hozzászólás 2014-09-25 12:52
Létrehozva: #2

Öreg róka:)

Regisztrált: 2007-01-06 14:41
Azonosító: 6 480 734

A következő dolgok jutottak eszembe erről az esetről:
1.- Az eladók java része arról panaszkodik, attól szenved, hogy az 1 ft-ért megnyert termékért nem jelentkezik a vevő. Itt meg pont az volt az eladó baja, hogy jelentkezett... nonszensz...
2.- Szegény vevő 0-ásan honnan a csudából tudta volna, hogy ez a telefon így "megrázza" az eladó lelkivilágát.

Szerintem is nagyon durva ez az értékelés, az eladóba lehetett volna annyi tolerancia, hogy egy 0-ás vevőt nem "dorongol le" rögtön, hogy elvegye a vevő kedvét a vásárlástól :-(
Az nagyon jó ötlet, hogy meg kellene kérni az eladót, hátha módosíttatja (leírni, hogy első vásárlás volt, még nincs rutin, stb.)

--------------------
"Ne háborogj egy emberrel is ok nélkül, ha nem illet gonoszsággal téged"

+Quote Post

desdemonaaa
hozzászólás 2014-09-25 07:46
Létrehozva: #3

Fórumozó

Regisztrált: 2010-12-20 11:29
Azonosító: 1 413 879

IDÉZET(MayDayShop @ 2014-09-24 16:10) *
Mi hétvégente programokon veszünk részt, általában itthon sem vagyunk. A vevőt ilyenkor megkérném, hogy e-mailben vegye fel velem a kapcsolatot. Semlegest nem adnék ezért, valóban, de azért hagyjuk meg az estéket-hétvégéket mindenkinek pihenésre, magánéletre.

De nem mindenki vesz részt programokon hétvégén, és előfordul,hogy valaki csak este/hétvégén ér rá.
Na most akkor fel van adva a lecke szerencsétlen vevőknek!

Kicsit fel van fújva ez az este/hétvége szent dolog. Hozzám jöttek reggel,este, szombat reggel, vasárnap este, egyszer se haltam bele abba a másfél percbe ameddig kivittem a terméket és kifizették. A család is kibirta, tudtak addig nélkülözni .
No,de visszakanyarodva, egy telefonhívás miatt így reagálni, túlzás. A pozitív értékelés változtatása helyett megpróbálnám az eladóval rendezni, változtassa ő pozitivra. Egy udvarias,kedves levél, kérés, elnézés kérés ( még ha nem is történt akkora tragédia) csodákra képes.

--------------------
A pofátlanságnak vannak olyan magas fokai,amiért már nem jár büntetés csak csodálat!

+Quote Post

Lucus1225
hozzászólás 2014-09-24 16:34
Létrehozva: #4

Lelkes fórumozó

Regisztrált: 2009-08-24 00:02
Azonosító: 14 542 220

IDÉZET(MayDayShop @ 2014-09-24 16:10) *
Mi hétvégente programokon veszünk részt, általában itthon sem vagyunk. A vevőt ilyenkor megkérném, hogy e-mailben vegye fel velem a kapcsolatot. Semlegest nem adnék ezért, valóban, de azért hagyjuk meg az estéket-hétvégéket mindenkinek pihenésre, magánéletre.

Egyébként érdekes ez - hogy kinek, milyen időpontban alkalmatlan a telefonhívás.
Ha valakinek munkahelye van ( és nem otthon babázik - mint pl. én is ), annak bizonyára egy munkaidőben történő hívás lehet kellemetlen. Számára valószínűleg inkább az esti órák jöhetnek számításba.
Diána, gyakran előfordul, hogy hétvégén keresnek Teszvesz ügyben?

+Quote Post

MayDayShop
hozzászólás 2014-09-24 16:10
Létrehozva: #5

Lelkes újonc
**

Regisztrált: 2012-05-18 16:12
Azonosító: 1 557 830

IDÉZET(cit1rom @ 2014-09-24 05:48) *
Honnan kellene tudni, hogy kinek milyen időpont ennyire szent? Szerintem durva értékelést kapott és egyáltalán nem érdemli meg az eladó, hogy ő pedig egy szép pozitívban mindenki számára ajánlotta. Hiszen az eladó szerint is minden rendben zajlott, csak a telefon csörgött rossz időben. Azt meg az eladónak kellett volna kikapcsolnia, ha az az időpont számára annyira szent.
Vagy mondhatta volna, hogy elnézést, most nem alkalmas. Aki ennyitől kizökken a vasárnapi meghitt áhítatából, annak nem biztos, hogy volt miből kizökkenni. Nekem inkább úgy tűnik, más volt a probléma, csak volt valaki, akin le tudta vezetni.

+Quote Post

MayDayShop
hozzászólás 2014-09-24 16:02
Létrehozva: #6

Lelkes újonc
**

IDÉZET(cit1rom @ 2014-09-24 12:40) *
A babás férfiak tudnak szemetek lenni blink.gif

Hát, hajnalban ne várj tőlem csodafogalmazást. biggrin.gif
Szóval nekik is babájuk volt.

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2014-09-24 12:40
Létrehozva: #7

ooooooooooooooooooooo

Regisztrált: 2006-12-10 21:17
Azonosító: 6 331 211

IDÉZET(MayDayShop @ 2014-09-24 02:23) *
ráadásul a másik fél is babás volt, így igen meglepődtem, hogy ekkora szemétláda...

A babás férfiak tudnak szemetek lenni blink.gif

--------------------
"Attól, hogy felnéztem az égre, még nem lettem csillagász"
/korabeli népi bölcsesség/

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2014-09-24 05:48
Létrehozva: #8

ooooooooooooooooooooo

Regisztrált: 2006-12-10 21:17
Azonosító: 6 331 211

IDÉZET(MayDayShop @ 2014-09-24 02:23) *
Azért minősítenéd le, mert szóvá tette, hogy talán nem kellene hétvégén zavarni?

Honnan kellene tudni, hogy kinek milyen időpont ennyire szent? Szerintem durva értékelést kapott és egyáltalán nem érdemli meg az eladó, hogy ő pedig egy szép pozitívban mindenki számára ajánlotta. Hiszen az eladó szerint is minden rendben zajlott, csak a telefon csörgött rossz időben. Azt meg az eladónak kellett volna kikapcsolnia, ha az az időpont számára annyira szent.
Vagy mondhatta volna, hogy elnézést, most nem alkalmas. Aki ennyitől kizökken a vasárnapi meghitt áhítatából, annak nem biztos, hogy volt miből kizökkenni. Nekem inkább úgy tűnik, más volt a probléma, csak volt valaki, akin le tudta vezetni.

--------------------
"Attól, hogy felnéztem az égre, még nem lettem csillagász"
/korabeli népi bölcsesség/

+Quote Post

MayDayShop
hozzászólás 2014-09-24 01:23
Létrehozva: #9

Lelkes újonc
**

Azért minősítenéd le, mert szóvá tette, hogy talán nem kellene hétvégén zavarni?
Igaz, nem adnék ezért semlegest, pedig néhányszor szívesen tettem volna. Hasonló eset miatt -pedig én személyesen tettem szóvá a vevőnek, s pozitívot kapott- hirdetést adott fel a nevemben a vevő sértődöttségében. Na, akkor csörgött igazán a telefonom, mert beleírta, hogy kifejezetten hétvégén, meg este-éjszaka vagyok elérhető. Mondanom sem kell, hogy igen meglepődtem, mert csecsemővel voltam akkor itthon, ráadásul a másik fél is babás volt, így igen meglepődtem, hogy ekkora szemétláda...

+Quote Post

puttonyos
hozzászólás 2014-09-23 18:20
Létrehozva: #10

Öreg róka:)

Regisztrált: 2007-01-06 14:41
Azonosító: 6 480 734

IDÉZET(Zsazsa300 @ 2014-09-23 13:23) *
Üdv! Új vagyok még itt és szeretném tudni hogy tudok értékelést megváltoztatni?pozitivról-semlegesre aki tud segitsen légyszi.köszönöm szépen.Tóth-k Zsuzsa

Szia smile.gif

Te semmiképpen nem tudod megváltoztatni.

Egyes esetekben a Vatera eltávplíthatja az értékeléseket (obszcén szöveg) , de nincs tudásom róla, hogy pozitívról semlegesre lehetne változtatni egy értékelést - még akkor sem, ha végül nem jött létre az adásvétel.

--------------------
"Ne háborogj egy emberrel is ok nélkül, ha nem illet gonoszsággal téged"

+Quote Post

Zsazsa300
hozzászólás 2014-09-23 13:23
Létrehozva: #11

Új fórumozó

Csoport: Ellenőrzött vásárló
Regisztrált: 2014-09-23 13:16
Azonosító: 1 694 815

Üdv! Új vagyok még itt és szeretném tudni hogy tudok értékelést megváltoztatni?pozitivról-semlegesre aki tud segitsen légyszi.köszönöm szépen.Tóth-k Zsuzsa

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó: