Üdvözöllek a Fórumban!

TeszVesz.hu
TeszVesz.hu fórum
TeszVesz.hu
can_use_fancy_js != 0">
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Reply to this topicStart new topic
> Eladókra vonatkozó jogszabályok, Eladók kontra jog
cit1rom
hozzászólás 2016-04-03 07:44
Létrehozva: #1

ooooooooooooooooooooo

Csoport: Teljes jogú felhasználó
Regisztrált: 2006-12-10 21:17
Azonosító: 6 331 211

IDÉZET(kat-75 @ 2016-04-02 22:21) *
Tisztelt TeszVeszesek!

Esetem a következő: Fix licittel megvettem egy terméket, azonkívül még más termékei is voltak fent este az eladónak.
Rendelés értesítőt követően azonnal küldtem e-mailt az eladónak. Nem reagált rá. Pénteken 13 óra körül ismét belépett az oldalra, pénteken még vártam, hátha jön válasz az e-mailre. Szombaton felhívtam telefonon és közölte, hogy az általam licitált terméket ugyanabban a méretben megvette tőle az összeset egy cég, tőle nem messze. Mondtam neki, hogy máshol is láttam a termékét. Az nem lehet, mert minden honnan törölte. Értesítőt nem kapott a TeszVesztől és az én e-milemet sem!?!
Mondta a felvásárló cég nevét, hogy keressem meg őket és vegyek tőlük. Mire azt válaszoltam, hogy nem fogom drágábban megvenni a megrendelőlapot átküldtem neki, most a választ várom, már ha kapok.

KÉRDÉSEM: Milyen jogszabályok vonatkoznak az eladókra, mellyel lehet kötelezni, hogy eleget tegyen az érvényes megrendelésnek?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv. Kati

A jogszabály ugyanaz az eladókra és a vevőkre nézve.
Az eladó köteles eladni, a vevő köteles megvenni a piactéren megnyert terméket. Próbálj visszaemlékezni, téged mivel vettek rá a kötelességed teljesítésére, amikor vevőként meggondoltad magad. Ugyanazt te is megteheted.

--------------------
"Attól, hogy felnéztem az égre, még nem lettem csillagász"
/korabeli népi bölcsesség/

Go to the top of the page

+Quote Post

kat-75
hozzászólás 2016-04-02 21:21
Létrehozva: #2

Új fórumozó

Csoport: Teljes jogú felhasználó
Regisztrált: 2006-02-14 20:19
Azonosító: 4 754 316

Tisztelt TeszVeszesek!

Esetem a következő: Fix licittel megvettem egy terméket, azonkívül még más termékei is voltak fent este az eladónak.
Rendelés értesítőt követően azonnal küldtem e-mailt az eladónak. Nem reagált rá. Pénteken 13 óra körül ismét belépett az oldalra, pénteken még vártam, hátha jön válasz az e-mailre. Szombaton felhívtam telefonon és közölte, hogy az általam licitált terméket ugyanabban a méretben megvette tőle az összeset egy cég, tőle nem messze. Mondtam neki, hogy máshol is láttam a termékét. Az nem lehet, mert minden honnan törölte. Értesítőt nem kapott a TeszVesztől és az én e-milemet sem!?!
Mondta a felvásárló cég nevét, hogy keressem meg őket és vegyek tőlük. Mire azt válaszoltam, hogy nem fogom drágábban megvenni a megrendelőlapot átküldtem neki, most a választ várom, már ha kapok.

KÉRDÉSEM: Milyen jogszabályok vonatkoznak az eladókra, mellyel lehet kötelezni, hogy eleget tegyen az érvényes megrendelésnek?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv. Kati

Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó: