Üdvözöllek a Fórumban!

TeszVesz.hu
TeszVesz.hu fórum
TeszVesz.hu
can_use_fancy_js != 0">
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Reply to this topicStart new topic
> elállás a vásárlástól segítsete, elállás a vásárlástól segítsetek
cit1rom
hozzászólás 2016-01-03 21:43
Létrehozva: #1

ooooooooooooooooooooo

Csoport: Teljes jogú felhasználó
Regisztrált: 2006-12-10 21:17
Azonosító: 6 331 211

IDÉZET(gmargit1 @ 2016-01-03 19:06) *
Sziasztok!

Az lenne a problémám hogy leütöttem egy aukciót (ami egy telefon volt) nyilvánosan megbeszéltem az eladóval hogy Jan 4-én fizetek, de mivel hamarabb is tudtam, ezért, hogy korrekt legyek kifizettem előbb, vagyis Dec. 31-én. Ezt meg is irtam neki e-mailben még aznap, amire csak a mai napon - miután a teszveszen nyilvánosan is irtam neki - válaszolta hogy állítólag nem kapta meg az emailt és az összeget sem tudta leellenőrizni. Közben próbáltam sms-t küldeni, de a küldésem sajnos sikertelen volt. A mai levelében azt irja, hogy a kifizetett telefont, majd csak péntek után vagyis jan. 8.-a után tudná postázni, mert a párjánál van, aki majd akkor ér haza, ugyanis elutazott. Csakhogy a bizalmam elveszett ezek után. Mit csináljak? Mert igy lehet elvesztek több mint 100 ezer forintot és a telefon se biztos hogy már olyan mint a leírásban, ugyanis újnak hirdeti, de ezek szerint a párja használja.
Köszönettel: gmargit1

Meglátásom szerint a dec.31. semmivel nincs korábban, mint a jan.4.
Azóta még nem is volt banki nap.
Szilveszterkor nem igazán a bankszámlánkat vizslatjuk, és azóta is okos az, aki próbál nem az üzleti ügyekkel foglalkozni.
Hogy milyen a telefon, nem tudom, de hogy eddig semmi olyat nem látok, ami miatt aggódni kellene, az biztos.

--------------------
"Attól, hogy felnéztem az égre, még nem lettem csillagász"
/korabeli népi bölcsesség/

Go to the top of the page

+Quote Post

gmargit1
hozzászólás 2016-01-03 19:06
Létrehozva: #2

Új fórumozó

Regisztrált: 2008-05-04 21:12
Azonosító: 10 522 467

Sziasztok!

Az lenne a problémám hogy leütöttem egy aukciót (ami egy telefon volt) nyilvánosan megbeszéltem az eladóval hogy Jan 4-én fizetek, de mivel hamarabb is tudtam, ezért, hogy korrekt legyek kifizettem előbb, vagyis Dec. 31-én. Ezt meg is irtam neki e-mailben még aznap, amire csak a mai napon - miután a teszveszen nyilvánosan is irtam neki - válaszolta hogy állítólag nem kapta meg az emailt és az összeget sem tudta leellenőrizni. Közben próbáltam sms-t küldeni, de a küldésem sajnos sikertelen volt. A mai levelében azt irja, hogy a kifizetett telefont, majd csak péntek után vagyis jan. 8.-a után tudná postázni, mert a párjánál van, aki majd akkor ér haza, ugyanis elutazott. Csakhogy a bizalmam elveszett ezek után. Mit csináljak? Mert igy lehet elvesztek több mint 100 ezer forintot és a telefon se biztos hogy már olyan mint a leírásban, ugyanis újnak hirdeti, de ezek szerint a párja használja.
Köszönettel: gmargit1

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2015-07-05 06:34
Létrehozva: #3

ooooooooooooooooooooo

Regisztrált: 2006-12-10 21:17
Azonosító: 6 331 211

IDÉZET(jozsi76 @ 2015-07-04 16:23) *
Hivatalosan 14 nap elállási időd van a vásárlástól.Ha az eladó ezért ad egy negatívot akkor megpanaszolhatod
a tesz-vesz felé és elvileg törlik.Persze az értékelés függ attól hogy tutod megbeszélni az eladóval.
Ha jó fej akkor nem lesz gond.
Te tudsz úgyis pozitívat adni neki hogy azt jelölöd hogy nem jött létre de at többire a pozitívat adod.

Miért is törölnének negtívot, ha a vevő nem vásárolja meg a leütött terméket?
Ez nem elállás, hanem meggondolta magát. A 14 napos elállás akkor lehetséges ha egyrészt az eladó kereskedő, tehát nem magánszemály. Másrészt az elállási jog érvényesítéséhez meg kell vásárolni, és ha nem felel meg, visszaküldheti (de ismétlem, magánszemélytől történő vásárlás esetén ilyen nincs!).
Nehogy már ő panaszolja be az eladót a TeszVesznél!

--------------------
"Attól, hogy felnéztem az égre, még nem lettem csillagász"
/korabeli népi bölcsesség/

+Quote Post

jozsi76
hozzászólás 2015-07-04 15:23
Létrehozva: #4

Lelkes újonc
**

Regisztrált: 2006-01-22 15:07
Azonosító: 4 622 206

IDÉZET(rozko12 @ 2015-06-29 08:00) *
Sziasztok . Azt szeretném megkérdezni hogy megvettem egy fix áras terméket 9000ft ért de el szeretnék álni a vásárlástól mivel csak személyes átvétellel szerettem volna megvásárolni de az nem jött össze. Hol tudok elállni a vásárlástól a tesz vesz oldalon. Lesz valamilyen problémám ebből? Köszi elöre is a válaszokat

Hivatalosan 14 nap elállási időd van a vásárlástól.Ha az eladó ezért ad egy negatívot akkor megpanaszolhatod
a tesz-vesz felé és elvileg törlik.Persze az értékelés függ attól hogy tutod megbeszélni az eladóval.
Ha jó fej akkor nem lesz gond.
Te tudsz úgyis pozitívat adni neki hogy azt jelölöd hogy nem jött létre de at többire a pozitívat adod.

+Quote Post

rozko12
hozzászólás 2015-06-29 08:00
Létrehozva: #5

Új fórumozó

Csoport: Ellenőrzött vásárló
Regisztrált: 2015-06-25 12:50
Azonosító: 1 700 916

Sziasztok . Azt szeretném megkérdezni hogy megvettem egy fix áras terméket 9000ft ért de el szeretnék álni a vásárlástól mivel csak személyes átvétellel szerettem volna megvásárolni de az nem jött össze. Hol tudok elállni a vásárlástól a tesz vesz oldalon. Lesz valamilyen problémám ebből? Köszi elöre is a válaszokat

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó: