Üdvözöllek a Fórumban!

TeszVesz.hu
TeszVesz.hu fórum
TeszVesz.hu

Reply to this topicStart new topic
> Ebéd ötletek
vitagora
hozzászólás 2011-12-14 00:15
Létrehozva: #1

Tapasztalt fórumozó

Csoport: Teljes jogú felhasználó
Regisztrált: 2010-12-26 10:01
Azonosító: 1 414 211

IDÉZET(Senorite @ 2011-12-13 22:57) *
Szia! Nem rossz ötlet a virslis lángos sem, egyszer kipróbálom smile.gif
Én éppen annyi mindent tettem hozzá amennyit leírtam, ,de lehet hogy neked több víz volt a krumplin amikor összetörted?Vagy nem is tudom!...........
Sosem szoktam mérni....Csak úgy keverem smile.gif )

Nem tettem a krumpli alá sok vizet, sőt, el sem lepte teljesen, mint, ahogy te írtad, hogy kellene.
Nyilván, a krumpli fajtájától is függ.

Ezután már én sem fogom mérni, de most csináltam először.

Elmentünk már vagy kétszer a lángosos előtt és a kislányom kért. Mondtam neki, hogy inkább készítek neki én, nincs túl nagy bizalmam, hogy itt vegyek neki. Aztán elindult ez a topik, és amikor megint arra jártunk és megint kérte, na akkor nekiálltam és elkészítettem.

A virslis változat még másnap is nagyon finom és puha.

Nekem jobban ízlik, mint a virslis croissant.

--------------------

Ha valaki mindjárt kezdetben bizonyosságot akar, kétségek közt fogja végezni. De ha mérsékli magát, és a kételyekkel kezdi, akkor el fog jutni a bizonyosságig.

Francis Bacon

Go to the top of the page

+Quote Post

Senorite
hozzászólás 2011-12-13 21:57
Létrehozva: #2

Lelkes újonc
**

Regisztrált: 2011-07-30 18:41
Azonosító: 1 473 264

IDÉZET(vitagora @ 2011-12-12 23:37) *
Én tegnap megsütöttem ezt a lángost, a végeredmény nagyon finom lett, de nem volt elég fél kiló liszt.

Olvasgattam a neten is recepteket, ahol fél kiló liszthez 20 deka krumplit írt és azt hiszem, valahol ez a reális.

Én bedagasztottam fél kiló liszttel, de annyira ragadt a kelesztés után, hogy újra kellet gyúrnom, még jó sok lisztet hozzáadva.

Szerencsére már van gyakorlatom, nem ijedtem meg, és az is eszembe jutott, hogy amikor krumplis kenyeret sütöttem, akkor is mennyire meglágyította a tésztát a krumpli.
Ettől függetlenül isteni ízű lángos készült, sütöttem virsliset is (a kihúzkodott lángostésztába csomagoltam a virslit, összegöngyöltem és így sütöttem meg).

Szerintem ízesebb ez, mint a sima lángos.

Szia! Nem rossz ötlet a virslis lángos sem, egyszer kipróbálom smile.gif
Én éppen annyi mindent tettem hozzá amennyit leírtam, ,de lehet hogy neked több víz volt a krumplin amikor összetörted?Vagy nem is tudom!...........
Sosem szoktam mérni....Csak úgy keverem smile.gif)

+Quote Post

vitagora
hozzászólás 2011-12-12 23:37
Létrehozva: #3

Tapasztalt fórumozó

IDÉZET(Senorite @ 2011-12-07 21:54) *
Szia! Nos ma kicsit több pepecseléssel sütöttem krumplis lángost, s ki mértem a kedvedért a hozzávalók mennyiségét.
fél kg nyers krumplit annyi vízben kell megfőzni hogy jól ellepje, 1 fél evőkanál sóval.
Ha megfőtt a saját levében összetörni a krumplit, s kicsit lehűteni, ebbe mehet az élesztő, 1 egész tojás és 50dkg liszt.plusz még annyi hogy a kezedről a tésztát le tudd seperni,kb 5 dkg. 3/! órát keleszteni, s kb 2cm vastagra kinyujtani, ekkor kissé ragad de mire kiszaggatod pont jó lesz!
Kiszaggatva is pihentetni egy kicsit,majd forró olajban jól kihuzkodva megsütni .
ebből az adagból 16db kb 7 cm átmérőjű tészta lesz ami sülve kb 15cm-es lesz!
Nem soká hozom az eredményt.Csak előbb ágyba dugom az aprólékom smile.gif

Én tegnap megsütöttem ezt a lángost, a végeredmény nagyon finom lett, de nem volt elég fél kiló liszt.

Olvasgattam a neten is recepteket, ahol fél kiló liszthez 20 deka krumplit írt és azt hiszem, valahol ez a reális.

Én bedagasztottam fél kiló liszttel, de annyira ragadt a kelesztés után, hogy újra kellet gyúrnom, még jó sok lisztet hozzáadva.

Szerencsére már van gyakorlatom, nem ijedtem meg, és az is eszembe jutott, hogy amikor krumplis kenyeret sütöttem, akkor is mennyire meglágyította a tésztát a krumpli.

Ettől függetlenül isteni ízű lángos készült, sütöttem virsliset is (a kihúzkodott lángostésztába csomagoltam a virslit, összegöngyöltem és így sütöttem meg).

Szerintem ízesebb ez, mint a sima lángos.

--------------------

Ha valaki mindjárt kezdetben bizonyosságot akar, kétségek közt fogja végezni. De ha mérsékli magát, és a kételyekkel kezdi, akkor el fog jutni a bizonyosságig.

Francis Bacon

+Quote Post

agi228
hozzászólás 2011-12-08 19:29
Létrehozva: #4

Ági

Regisztrált: 2010-12-16 02:18
Innen: USA/Florida
Azonosító: 1 413 036

IDÉZET(szmirnij @ 2011-12-07 16:01) *
A böjtnek, az igazi böjtnek, nem a húsnélküliség a lényege (Pl. a gyümölcslevesek eleve azok), hanem Isten szavára való figyelés és aszerint való élés. A pénteki tésztás ételnek és a karácsonyi Jézuskának sincs semmi köze, az eredeti tartalomhoz.

Minden lehet böjt, ami azt szolgálja, hogy a kedvtelésedet, az időtöltésed, élvezeteidet (ez szinte mindent felölelhet (evésen túl olvasás, TV-zés, sport, zenehallgatás stb.stb.) korlátozod és helyette igyekszel csendben félrevonulva imádkozni, magadba nézni, az Isten szavát meghallani. Javítani az eddigi életutadon. Az életed Ne magadról szóljon, hanem igyekezz másokért élni úgy, ahogy Isten kéri tőled.

Kedves Szmirnij!

Volt nekem nagyon regen egy tanarnom. Ha valakire felneztem az eletben,az o volt. Mar 96 eves,es ugy tudom meg el. Nagyon sok fontos dolgot megtanitott az eletrol.

Tobbek kozt azt,hogy: Jovedelme,eletkora vallasi hovatartozasa embertarsainknak TABU! Senkinek semmi koze hozza. Neked sem. Vigyed mar az ilyen jellegu megnyilvanulasaidat mashova! Biztosan van aki,vevo ra,de ne akarj mar iranyt mutatni,arra hogyan eljek es milyen vallast gyakorjak,vagy gyakoroljak-e egyaltalan barmilyen vallast. Meg nem jartal az en cipomben,ne itelkezz,hogy ne iteltess!

Egyebkent nem hiszem,hogy a penteki tesztamentes napoknak nincs vallasi hattere. A 40 napos bojt utolso napja mindig a husvetot megelozo pentek (nagy pentek). Ebbol eredoen nagyon sokan eppen ezert pentekre teszik a husmentes napot.

Koszonom ha elolvasod,meg jobban megkoszonom ha nem reagalsz ra semmit.

Agi

--------------------
Az,hogy nem vagyok paranoiás,nem jelenti azt, hogy nem követ állandó jelleggel valaki!

+Quote Post

vitagora
hozzászólás 2011-12-08 09:11
Létrehozva: #5

Tapasztalt fórumozó

IDÉZET(cit1rom @ 2011-12-08 10:02) *
punish2.gif Most mér? A tésztás napról eszébe jutott az a sok fontos gondolat unsure.gif

mosking.gif na tessék, biggrin.gif most megkaptam.

Én tudom, hogy nem csak az ételmegvonás jelenti a böjtöt, az annál sokkal komplexebb, de anélkül viszont nem működik, nem lehet úgy elvonulni, hogy közben sült csülköket zabálok.

Azt nem értem, hogy miért kell kiskorúnak nézni mindenkit, és kioktatásra várónak. blink.gif

--------------------

Francis Bacon

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2011-12-08 09:02
Létrehozva: #6

ooooooooooooooooooooo

Regisztrált: 2006-12-10 21:17
Azonosító: 6 331 211

IDÉZET(vitagora @ 2011-12-08 08:31) *
Köszönöm a kioktatást.

Miből gondolod, hogy én mindezt nem tudtam?
Hol említettem együtt a karácsonyi Jézuskát és a pénteki tésztás ételt? Annál is inkább, mert nálunk nem is volt kedvelt a tésztaétel.

Szerintem éljen mindenki úgy, ahogy neki jó, ahogy ő azt jónak találja, de másokra ráerőltetni valamit, elvárni, hogy úgy éljen, ahogy mi elvárjuk, jónak találjuk, nem túl etikus. Főleg nem mindezt a hit nevében elvárni.

Egyébként elhívlak hozzánk néhány napra, hogy meglásd, milyen élvezetről, kedvtelésről lehet még lemondani a gyerekek és a háztartás mellett. Mit lehet még korlátozni a napi 24 órás szolgálat mellett.

Isten hívó szavát csak úgy hallhatom meg, ha gyerekeimet elhanyagolva félrevonulok imádkozni és elmélkedni?

Hála Istennek, a lelkészeink nem vallanak ennyire ortodox elveket (nem véletlenül, ők is kisgyerekes család), mondjuk te egy bigott katolikus nézeteit is fölülmúlod sokszor.

punish2.gif Most mér? A tésztás napról eszébe jutott az a sok fontos gondolat unsure.gif

--------------------
"Attól, hogy felnéztem az égre, még nem lettem csillagász"
/korabeli népi bölcsesség/

+Quote Post

vitagora
hozzászólás 2011-12-08 08:31
Létrehozva: #7

Tapasztalt fórumozó

IDÉZET(szmirnij @ 2011-12-07 23:01) *
A böjtnek, az igazi böjtnek, nem a húsnélküliség a lényege (Pl. a gyümölcslevesek eleve azok), hanem Isten szavára való figyelés és aszerint való élés. A pénteki tésztás ételnek és a karácsonyi Jézuskának sincs semmi köze, az eredeti tartalomhoz.

Minden lehet böjt, ami azt szolgálja, hogy a kedvtelésedet, az időtöltésed, élvezeteidet (ez szinte mindent felölelhet (evésen túl olvasás, TV-zés, sport, zenehallgatás stb.stb.) korlátozod és helyette igyekszel csendben félrevonulva imádkozni, magadba nézni, az Isten szavát meghallani. Javítani az eddigi életutadon. Az életed Ne magadról szóljon, hanem igyekezz másokért élni úgy, ahogy Isten kéri tőled.

Köszönöm a kioktatást.

Miből gondolod, hogy én mindezt nem tudtam?

Hol említettem együtt a karácsonyi Jézuskát és a pénteki tésztás ételt? Annál is inkább, mert nálunk nem is volt kedvelt a tésztaétel.

Szerintem éljen mindenki úgy, ahogy neki jó, ahogy ő azt jónak találja, de másokra ráerőltetni valamit, elvárni, hogy úgy éljen, ahogy mi elvárjuk, jónak találjuk, nem túl etikus. Főleg nem mindezt a hit nevében elvárni.

Egyébként elhívlak hozzánk néhány napra, hogy meglásd, milyen élvezetről, kedvtelésről lehet még lemondani a gyerekek és a háztartás mellett. Mit lehet még korlátozni a napi 24 órás szolgálat mellett.

Isten hívó szavát csak úgy hallhatom meg, ha gyerekeimet elhanyagolva félrevonulok imádkozni és elmélkedni?

Hála Istennek, a lelkészeink nem vallanak ennyire ortodox elveket (nem véletlenül, ők is kisgyerekes család), mondjuk te egy bigott katolikus nézeteit is fölülmúlod sokszor.

A hozzászólást -vitagora- szerkesztette a következő időpontban: 2011-12-08 08:32

--------------------

Francis Bacon

+Quote Post

Senorite
hozzászólás 2011-12-07 23:43
Létrehozva: #8

Lelkes újonc
**

IDÉZET(szmirnij @ 2011-12-07 21:50) *
Kedves Senorite!

köszönöm szépen. Anyukám nagyon sokszor készített és finom volt. A receptjét, valahogy nem kértem el időben - sajnos.

Nagyon szívesen!
Milyen jó is lenne ha az anyukánk örökké élhetne smile.gif
Én igy 40 éves fejjel is sokszor ha olyat főzök, amit még nem ,rácsörgetek hogy ezt és ezt hogyan is kell csinálni.
s ő pedig imádja ecsetelni, a legapróbb részletekig.
Pl a reszelt tésztát ő szokta csinálni.
Nálunk az ünnepi húsleves nem a csiga leves, hanem a húsleves reszelt tészta betéttel,imádom. smile.gif)
Van olyan dolog hogy úgy és olyat mint ő sosem fogok tudni csinálni, csak hasonlót, az meg nem ugyanaz! sad.gif

+Quote Post

szmirnij
hozzászólás 2011-12-07 22:01
Létrehozva: #9

Bóbita

Regisztrált: 2008-04-07 00:05
Innen: Sas-hegy
Azonosító: 10 293 220

IDÉZET(vitagora @ 2011-12-06 23:11) *
Nálunk is volt böjt: krumplipaprikás készült egy kis olajjal vagy tejes-túrós puliszkát is főztek.
Amúgy a szüleim sokáig (talán még most is, nem tudom) péntekenként húsmentes ételt főztek.
A levesek nagy részét lehet hús nélkül főzni.

--------------------
"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Anatole France

bori

+Quote Post

szmirnij
hozzászólás 2011-12-07 21:50
Létrehozva: #10

Bóbita

Kedves Senorite!

köszönöm szépen. Anyukám nagyon sokszor készített és finom volt. A receptjét, valahogy nem kértem el időben - sajnos.

--------------------
"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Anatole France

bori

+Quote Post

kicsimama1
hozzászólás 2011-12-07 20:57
Létrehozva: #11

Tapasztalt fórumozó

Regisztrált: 2007-03-05 13:21
Azonosító: 6 864 207

IDÉZET(Senorite @ 2011-12-07 20:54) *
Szia! Nos ma kicsit több pepecseléssel sütöttem krumplis lángost, s ki mértem a kedvedért a hozzávalók mennyiségét.
fél kg nyers krumplit annyi vízben kell megfőzni hogy jól ellepje, 1 fél evőkanál sóval.
Ha megfőtt a saját levében összetörni a krumplit, s kicsit lehűteni, ebbe mehet az élesztő, 1 egész tojás és 50dkg liszt.plusz még annyi hogy a kezedről a tésztát le tudd seperni,kb 5 dkg. 3/! órát keleszteni, s kb 2cm vastagra kinyujtani, ekkor kissé ragad de mire kiszaggatod pont jó lesz!
Kiszaggatva is pihentetni egy kicsit,majd forró olajban jól kihuzkodva megsütni .

thank_you.gif thank_you.gif én is köszi, sokkal egyszerűbb lesz nekem is

--------------------
Zita

+Quote Post

Senorite
hozzászólás 2011-12-07 20:54
Létrehozva: #12

Lelkes újonc
**

IDÉZET(szmirnij @ 2011-12-05 19:36) *
Kérlek, valahogy saccold meg a liszt mennyiségét. nem tudom molyen a könnyű, de nem ragadós tészta.
Én valahogy úgy képzelem, ha ragad, akkor még kell bele liszt, aztán mire már nem ragad addigra megfelel reszelt tésztának is. De így ebből akkor nem lesz jó lángos. Szóval valahogy hozd értésem, hogy milyen állagú legyen vagy mennyi liszt kell bele kb.
köszi

+Quote Post

pink_angels
hozzászólás 2011-12-07 09:45
Létrehozva: #13

egy, aki csak néz a Holdra

Regisztrált: 2008-08-23 22:13
Innen: Szárazérparttya
Azonosító: 11 277 422

IDÉZET(vitagora @ 2011-12-06 23:11) *
Nálunk is volt böjt: krumplipaprikás készült egy kis olajjal vagy tejes-túrós puliszkát is főztek.
Amúgy a szüleim sokáig (talán még most is, nem tudom) péntekenként húsmentes ételt főztek.

Úgy, ahogy mondod!
Mi tésztás napnak hívtuk a pénteket. mosking.gif

--------------------
Én mindenhez értek!
Persze vannak dolgok, amiket még nem próbáltam.

Győzd le a kísértést, hogy kiöntsd a lelkedet bárkinek is, mert utána neked is végig kell hallgatnod őt, és hidd el: te jársz rosszabbul. Hol van az ő baja érdekességben és fontosságban a tiédtől?!

Moldova György

+Quote Post

vitagora
hozzászólás 2011-12-06 23:11
Létrehozva: #14

Tapasztalt fórumozó

IDÉZET(szmirnij @ 2011-12-06 23:01) *
Magyarázat az elterjedésére:

Böjti étel. Nagycsütörtökön és/vagy nagypénteken ették.

--------------------

Francis Bacon

+Quote Post

vitagora
hozzászólás 2011-12-06 23:08
Létrehozva: #15

Tapasztalt fórumozó

IDÉZET(cit1rom @ 2011-12-06 20:41) *
Karcagon is főzték vomit2.gif
Egészen egyszerűen undorító a számomra. vomit2.gif
Lebbenccsel próbálták velem megetetni, de számomra ehetetlennek bizonyult blink.gif

Életemben nem hallottam még a tejlevesről. rolleyes.gif
El sem tudom képzelni, hogy készül (mondjuk nem is akarom mosking.gif nem hangzik túl biztatóan).

--------------------

Francis Bacon

+Quote Post

szmirnij
hozzászólás 2011-12-06 22:01
Létrehozva: #16

Bóbita

IDÉZET(inke56 @ 2011-12-05 21:19) *
Sziasztok!

Az Anyum csinált reszelt tésztát. Volt kapirgáló tyúkocska, tojás bőven, csak a sárgájából
gyúrta, annyi liszttel, amivel összeállt, jól átdolgozta.

Nálunk tejleves volt reszelt tésztával brrrrrrrrrrrr....nem szerettem, így együtt mosking.gif
Egyébként gulyásba, krumplilevesbe is szokott tenni Anyum.

Magyarázat az elterjedésére:

Böjti étel. Nagycsütörtökön és/vagy nagypénteken ették.

--------------------
Anatole France

bori

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2011-12-06 20:58
Létrehozva: #17

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(Babapont @ 2011-12-06 20:50) *
Igy ahogyan olvasom, mi ezt nem tejlevesként, hanem tejbetésztaként ismerjük.
És úgy látom egyetlenként én imádtam!
anyukám reszelt tésztát főzött bele smile.gif
a reszelt tésztát azóta is imádom,bármilyen levesbet,s bárhogyan!!
Sajnos tejbetésztát gyerekkoromban ettem utoljára.
De egészen megkívántam, lehet holnap kipróbálom,most is szeretem-e!:)

rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post

inke56
hozzászólás 2011-12-06 20:56
Létrehozva: #18

Öreg róka:)

Regisztrált: 2009-02-04 18:31
Azonosító: 12 744 376

IDÉZET(cit1rom @ 2011-12-06 20:40) *
Én semmilyen levesbetéttel nem értem az elterjedését. not_i.gif

Ez szép csendben történt, nem figyeltem oda, kikerült a látókörömből.
Most a reszelt tészta kapcsán kattant be, mondhatom számban érzem az ízét laugh1.gif és arra
gondoltam ezt már magyar konyhában nem készíthetik a mai fiatal asszonyok.

De lám él a recept és változatos formában gőzölög az asztalokon. mosking.gif

--------------------
Az élet csapatjáték.....

+Quote Post

Babapont
hozzászólás 2011-12-06 20:50
Létrehozva: #19

Újonc
*

Regisztrált: 2011-11-13 10:54
Azonosító: 1 488 162

IDÉZET(inke56 @ 2011-12-06 20:36) *
Úgy olvasom, hogy a tejleves lefedettsége országos! headbang.gif mosking.gif

Azt nem értem, hogy sikerült így elterjednie, ennyi változatos levesbetéttel?

Most már kicsit szorongok, hogy esetleg levédett HUNGARICUM lesz dry.gif

Igy ahogyan olvasom, mi ezt nem tejlevesként, hanem tejbetésztaként ismerjük.
És úgy látom egyetlenként én imádtam!
anyukám reszelt tésztát főzött bele smile.gif
a reszelt tésztát azóta is imádom,bármilyen levesbet,s bárhogyan!!
Sajnos tejbetésztát gyerekkoromban ettem utoljára.
De egészen megkívántam, lehet holnap kipróbálom,most is szeretem-e!:)

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2011-12-06 20:40
Létrehozva: #20

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(inke56 @ 2011-12-06 20:36) *

Én semmilyen levesbetéttel nem értem az elterjedését. not_i.gif

--------------------

+Quote Post

inke56
hozzászólás 2011-12-06 20:36
Létrehozva: #21

--------------------
Az élet csapatjáték.....

+Quote Post

apu69
hozzászólás 2011-12-06 19:59
Létrehozva: #22

pónislány :)

Regisztrált: 2009-01-31 21:30
Azonosító: 12 703 949

Miskolcon levesgyönggyel eszik,engem még nem vitt rá a lélek,hogy megkóstoljam,de ahogy a kommenteket olvasom nem is fogom tongue.gif

--------------------
Az életemet én írom de sajnos tollal így nem tudom kiradírozni a hibáimat.

Barbi

+Quote Post

Manka43
hozzászólás 2011-12-06 19:50
Létrehozva: #23

:)

Csoport: Ellenőrzött vásárló
Regisztrált: 2007-08-05 21:34
Innen: Magyarország/Bács-Kiskun megye
Azonosító: 7 726 812

Szabolcs megyében cérnametélt tésztával csinálják (azzal is gáz tongue.gif)

--------------------
"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen."
Ady Endre

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2011-12-06 19:41
Létrehozva: #24

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(inke56 @ 2011-12-06 19:37) *
Akkor tágítom a kört, Dunántúl mosking.gif

Karcagon is főzték vomit2.gif
Egészen egyszerűen undorító a számomra. vomit2.gif
Lebbenccsel próbálták velem megetetni, de számomra ehetetlennek bizonyult blink.gif

--------------------

+Quote Post

kicsimama1
hozzászólás 2011-12-06 19:41
Létrehozva: #25

Tapasztalt fórumozó

IDÉZET(inke56 @ 2011-12-06 19:37) *

mosking.gif mosking.gif mosking.gif

--------------------
Zita

+Quote Post

inke56
hozzászólás 2011-12-06 19:37
Létrehozva: #26

IDÉZET(kicsimama1 @ 2011-12-06 19:19) *
Én szerettem smile.gif Bár a leves szerintem Győr-Moson-Sopron megyéből van, mert ott született anyum és nagyanyám is smile.gif

--------------------
Az élet csapatjáték.....

+Quote Post

kicsimama1
hozzászólás 2011-12-06 19:19
Létrehozva: #27

Tapasztalt fórumozó

IDÉZET(inke56 @ 2011-12-06 08:54) *
Szia!

Megkukkantottam, hogy merre élsz, az Anyum is Fejér megyéből származott, úgy látom
ott főzték a tejlevest. Nagymamámnál volt tehénke + bőven tojás, így adódott a menü laugh1.gif

Nálunk már nem volt tehénke, de tojás még mindig így maradt a tejleves. laugh1.gif

Nekem már se tehenem se tojásom, így ugrott a tejleves, no meg nem is szeretem, ezért
a családommal sem ízleltettem meg, talán bejött volna nekik és újra ehetném laugh1.gif

Én szerettem smile.gif Bár a leves szerintem Győr-Moson-Sopron megyéből van, mert ott született anyum és nagyanyám is smile.gif

--------------------
Zita

+Quote Post

inke56
hozzászólás 2011-12-06 08:54
Létrehozva: #28

IDÉZET(kicsimama1 @ 2011-12-05 21:29) *
Nálunk a tejlevesbe krumplit főzött a nagymamám és az anyukám is.

Szia!

Megkukkantottam, hogy merre élsz, az Anyum is Fejér megyéből származott, úgy látom
ott főzték a tejlevest. Nagymamámnál volt tehénke + bőven tojás, így adódott a menü laugh1.gif

Nálunk már nem volt tehénke, de tojás még mindig így maradt a tejleves. laugh1.gif

Nekem már se tehenem se tojásom, így ugrott a tejleves, no meg nem is szeretem, ezért
a családommal sem ízleltettem meg, talán bejött volna nekik és újra ehetném laugh1.gif

--------------------
Az élet csapatjáték.....

+Quote Post

kicsimama1
hozzászólás 2011-12-05 21:29
Létrehozva: #29

Tapasztalt fórumozó

IDÉZET(inke56 @ 2011-12-05 21:19) *
Sziasztok!

Az Anyum csinált reszelt tésztát. Volt kapirgáló tyúkocska, tojás bőven, csak a sárgájából

Nálunk tejleves volt reszelt tésztával brrrrrrrrrrrr....nem szerettem, így együtt mosking.gif

Nálunk a tejlevesbe krumplit főzött a nagymamám és az anyukám is.

--------------------
Zita

+Quote Post

inke56
hozzászólás 2011-12-05 21:19
Létrehozva: #30

IDÉZET(Senorite @ 2011-12-05 20:09) *
De akkor te is tudsz valamit, mert én meg reszelt tésztát nem tudok gyúrni smile.gif)
Sosem lesz elég kemény és nem tudom lereszelni smile.gif

Sziasztok!

--------------------
Az élet csapatjáték.....

+Quote Post

szmirnij
hozzászólás 2011-12-05 20:17
Létrehozva: #31

Bóbita

IDÉZET(Senorite @ 2011-12-05 20:09) *
De akkor te is tudsz valamit, mert én meg reszelt tésztát nem tudok gyúrni smile.gif)

köszi, megvárom.

A reszelt tészta ügyében pedig ez a részemről csak szemfényvesztés. Még nem csináltam ilyet csak anyukámat lestem. Ilyen tésztát csinált mindig gyerekkoromban. Sőt! A nagymamám is, aki ezt szép névvel illette: bodzavirág tészta.

--------------------
Anatole France

bori

+Quote Post

Senorite
hozzászólás 2011-12-05 20:09
Létrehozva: #32

Lelkes újonc
**

Kérlek, valahogy saccold meg a liszt mennyiségét. nem tudom molyen a könnyű, de nem ragadós tészta.
Én valahogy úgy képzelem, ha ragad, akkor még kell bele liszt, aztán mire már nem ragad addigra megfelel reszelt tésztának is. De így ebből akkor nem lesz jó lángos. Szóval valahogy hozd értésem, hogy milyen állagú legyen vagy mennyi liszt kell bele kb.
köszi

+Quote Post

Senorite
hozzászólás 2011-12-05 20:07
Létrehozva: #33

Lelkes újonc
**

köszi

Szia! Ma nem készült el a lángos, mert egész nap csavarogtunk, csak vacsira csinált a lányom tortillát!

Én nem szoktam mérni csak úgy tapintásra csinálom, az nem baj ha kicsit ragad a kezedhez,mert mire meg kell nyújtás előtt lisztezned kell kicsit.
A lényege hogy álljon össze ne plöttyenjen szét a tészta.
Holnap már valami fogós kaja kell a családnak de holnap után megcsinálom a lángost és lemérem neked mennyi lisztet teszek hozzá!

+Quote Post

szmirnij
hozzászólás 2011-12-05 19:36
Létrehozva: #34

Bóbita

IDÉZET(Senorite @ 2011-12-04 23:11) *
Szia! Én imádom a krumplis lángost, s a családom szerint finoman is csinálom!
3-4 közepes szem burgonyát apróra vágsz és felteszed annyi vízben főni hogy ellepje,1 kanál só társaságában.
Ha megfőtt még melegen a levében összetöröd,kissé hagyod hűlni,majd beleteszel 1 élesztőt ha kissé kezd habosodni, 1 egész tojást, és annyi lisztet hogy jó kis könnyű de nem ragadós tésztát kapj.
kb 3/4 óra pihi neki,ha lehet meleg helyen és aztán a nyújtódeszkát jól meglisztezve elnyújtod kb 2cm-es vastagságúra.Én egy 8cm-es átmérőjű pohárral szaggatom ki, kicsit hagyom pihenni és kissé meghúzkodva forró olajban kisütöm!
ebből az adagból 15db lángos szokott lenni!

köszi

A hozzászólást -szmirnij- szerkesztette a következő időpontban: 2011-12-05 19:37

--------------------
Anatole France

bori

+Quote Post

kicsimama1
hozzászólás 2011-12-05 15:37
Létrehozva: #35

Tapasztalt fórumozó

IDÉZET(Senorite @ 2011-12-05 14:50) *
Szia! Lehet későn irom már ,de megpróbálhatod porélesztővel is.
Azt mondják akkor nem kel keleszteni a tésztát, bár ezt csak halottam, próbálni még nem próbáltam.

thank_you.gif thank_you.gif

nem késő még smile.gif csináltam helyette rétest, bolti lapból.

A hozzászólást -kicsimama1- szerkesztette a következő időpontban: 2011-12-05 15:37

--------------------
Zita

+Quote Post

Senorite
hozzászólás 2011-12-05 14:50
Létrehozva: #36

Lelkes újonc
**

IDÉZET(kicsimama1 @ 2011-12-05 07:48) *
köszi szépen smile.gif

sima élesztő helyett lehet port használni? a másikkal baja van a gyomromnak dry.gif

Szia! Lehet későn irom már ,de megpróbálhatod porélesztővel is.
Azt mondják akkor nem kel keleszteni a tésztát, bár ezt csak halottam, próbálni még nem próbáltam.

+Quote Post

kicsimama1
hozzászólás 2011-12-05 07:48
Létrehozva: #37

Tapasztalt fórumozó

IDÉZET(Senorite @ 2011-12-04 23:11) *
3-4 közepes szem burgonyát apróra vágsz és felteszed annyi vízben főni hogy ellepje,1 kanál só társaságában.
Ha megfőtt még melegen a levében összetöröd,kissé hagyod hűlni,majd beleteszel 1 élesztőt ha kissé kezd habosodni, 1 egész tojást, és annyi lisztet hogy jó kis könnyű de nem ragadós tésztát kapj.
kb 3/4 óra pihi neki,ha lehet meleg helyen és aztán a nyújtódeszkát jól meglisztezve elnyújtod kb 2cm-es vastagságúra.Én egy 8cm-es átmérőjű pohárral szaggatom ki, kicsit hagyom pihenni és kissé meghúzkodva forró olajban kisütöm!

köszi szépen smile.gif

sima élesztő helyett lehet port használni? a másikkal baja van a gyomromnak dry.gif

--------------------
Zita

+Quote Post

Senorite
hozzászólás 2011-12-04 23:14
Létrehozva: #38

Lelkes újonc
**

IDÉZET(kicsimama1 @ 2011-12-04 21:34) *
Sose sütöttem még lángost rolleyes.gif rolleyes.gif

De muszáj nekiállnom, mert nincs aki süssön nekünk.

Krumplis lángosra lenne vágyódásom, valaki ír egy jó receptet? good2.gif

köszi

Mire ezt leírtam neked, kedvet kaptam hozzá én is!
a holnapi menü pirított tésztaleves és krumplis lángos lesz, sajttal és tejföllel!

+Quote Post

Senorite
hozzászólás 2011-12-04 23:11
Létrehozva: #39

Lelkes újonc
**

IDÉZET(kicsimama1 @ 2011-12-04 21:34) *

köszi

+Quote Post

kicsimama1
hozzászólás 2011-12-04 21:34
Létrehozva: #40

Tapasztalt fórumozó

köszi

--------------------
Zita

+Quote Post

vera7105
hozzászólás 2011-12-04 15:08
Létrehozva: #41

Lelkes újonc
**

Regisztrált: 2008-05-22 15:02
Azonosító: 10 647 947

IDÉZET(Senorite @ 2011-12-04 13:34) *
Szia!Akkor tényleg jó húsos volt.Én úgy szeretem jobban.
ebben sok volt a krumpli.
De izlett a családnak smile.gif
Jó laktatós étel lett így, 40x30-as cseréptálba csináltam és 16 olyan adag lett belőle mint a képen.
Bőven maradt még mára is belőle smile.gif)

No és egyedül én sem boldogultam vele smile.gif) a kisfiam oly büszke volt magára amikor ebédeltünk hogy ő csinálta!
Bele-bele kontárkodott a krumpliszeletelésnél, tojást az teljesen ő szelte, és segitett rétegezni is smile.gif)
mire is mennénk apróságok nélkül smile.gif

Örülök,hogy többen is kipróbáltátok, és Nektek is ízlett! thank_you.gif

+Quote Post

Senorite
hozzászólás 2011-12-04 13:34
Létrehozva: #42

Lelkes újonc
**

IDÉZET(Bedhy @ 2011-12-04 09:30) *
Én nem merem megmutatni.az én képemen a hús a több.. biggrin.gif .maradt mára is, mert 3.-an vagyunk csak rá...én és két kiskorú. biggrin.gif
Mennyeire sikeredett. én 1 kg húst kevertem be fasírtnak ahogy szoktam, és éppen, hogy belefért a 2 L.-es (nem jénai) hanem pyroflam edényembe. Kis segítséget vettem igénybe PINKY- t kellett kérdeznem még 1-2 dologról.. biggrin.gif headbang.gif
Összességében, Nagyon fini lett.... biggrin.gif de csak azért, mert a csajaim segítettek..az egyik a tojást pucolta, a másik a krumplit szeletelte.. biggrin.gif biggrin.gif egyedül nem ment volna.. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Szia!Akkor tényleg jó húsos volt.Én úgy szeretem jobban.
ebben sok volt a krumpli.
De izlett a családnak smile.gif
Jó laktatós étel lett így, 40x30-as cseréptálba csináltam és 16 olyan adag lett belőle mint a képen.
Bőven maradt még mára is belőle smile.gif)

No és egyedül én sem boldogultam vele smile.gif) a kisfiam oly büszke volt magára amikor ebédeltünk hogy ő csinálta!
Bele-bele kontárkodott a krumpliszeletelésnél, tojást az teljesen ő szelte, és segitett rétegezni is smile.gif)
mire is mennénk apróságok nélkül smile.gif

+Quote Post

Bedhy
hozzászólás 2011-12-04 09:30
Létrehozva: #43

Regisztrált: 2007-08-09 11:38
Innen: KOMPOLT Nem Kompót.. :)
Azonosító: 7 745 742

IDÉZET(Senorite @ 2011-12-03 22:22) *
Szia! A mi ebédünk ma így nézett ki, és nagyon finomra sikerdett smile.gif
Bár én lehet hogy sok krumplit tettem bele,de ennyi a fejadagunk ha hasonlókat főzünk,de ízletes volt igy is!

Ja és Jénai helyett cseréptálban csináltam!

Bedhy a tied hogy sikerült?

Én nem merem megmutatni.az én képemen a hús a több.. biggrin.gif .maradt mára is, mert 3.-an vagyunk csak rá...én és két kiskorú. biggrin.gif
Mennyeire sikeredett. én 1 kg húst kevertem be fasírtnak ahogy szoktam, és éppen, hogy belefért a 2 L.-es (nem jénai) hanem pyroflam edényembe. Kis segítséget vettem igénybe PINKY- t kellett kérdeznem még 1-2 dologról.. biggrin.gif headbang.gif
Összességében, Nagyon fini lett.... biggrin.gif de csak azért, mert a csajaim segítettek..az egyik a tojást pucolta, a másik a krumplit szeletelte.. biggrin.gif biggrin.gif egyedül nem ment volna.. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

--------------------
Gyermekeinknek köszönhetően, nem kell megbánnunk a múltunkat, mert ők annak legédesebb gyümölcsei.

+Quote Post

Senorite
hozzászólás 2011-12-03 22:22
Létrehozva: #44

Lelkes újonc
**

IDÉZET(Bedhy @ 2011-12-02 22:15) *
Szép összeállítás....!! headbang.gif

Szia! A mi ebédünk ma így nézett ki, és nagyon finomra sikerdett smile.gif
Bár én lehet hogy sok krumplit tettem bele,de ennyi a fejadagunk ha hasonlókat főzünk,de ízletes volt igy is!

Ja és Jénai helyett cseréptálban csináltam!

Bedhy a tied hogy sikerült?

+Quote Post

Bedhy
hozzászólás 2011-12-02 22:15
Létrehozva: #45

IDÉZET(KENYERESGY @ 2011-12-01 00:35) *
borsófőzelék, fasírt
bableves, palacsinta
krumplileves, mákostészta
húsileves, káposztástészta
sült pulykacomb, rizi-bizi
sztrapacska
krumplifőzelék, sült kolbi
rántott csirke, rántott hús
paprikáskrumpli
krumplistészta
lecsó
raguleves, mákosguba
hagymaleves, túrógombóc
sajtos-tejszínes-tepsishús, rizs
göngyölt csirkemell (aszaltszilva), baconba tekerve, sültkrumpli
egybefasírt, párolt zöldségköret
csirkepöri, nokival
másnap: tojásos noki, salátával
csirkepöri tésztával
sült csülök, alávágva krumplikarikákkal
töltött húsi, majonézes krumplival
rakottkel
prézlis karfiol, tejföllel
naturszelet sütve, krumplival
paradicsomos kápifőzelék, hal
parileves, tarhonyás húsival
székelykápi
töltöttkápi
rántott máj, rizs
reszteltmáj, főtt krumpli
milánói makaróni
bolognai spagetti
töltött paprika
héjában sült krumpli; töltve hagymával és baconnel
rakottkrumpli,cékla
tejfölös, sült hekk, rizs
hurka, főtt krumpli, párolt kápi
töltött karalábé
rántott gomba, rizs
gombapöri,noki
sóska, nuggets, főttkrumpli
spenót,virsli vagy tojás
hortobágyi palacsinta
brassói, apró sültkrumpli
vadas, zsemlegombóc
cigánypecsenye, krumplipüré
rántott sajt vagy camambert, rizs, áfonya lekvár
zúzapöri, rizs
sólet
sajtleves, nudli
csülök, kenyérben
karalábéleves, túróscsúsza
finomfőzelék, egybefasírt
sülthús, kolbásszal töltve, törtkrumpli
spárga, baconszalonnába tekerve
pizza
gyros
tortilla
tortellini
cukkini, tök, padlizsán rántva
cukkini töltve
marhahús, meggyszósz, főtt krumpli
sültcsirke, almás krumplipürével
hagymás rostélyos

Szép összeállítás....!! headbang.gif

--------------------
Gyermekeinknek köszönhetően, nem kell megbánnunk a múltunkat, mert ők annak legédesebb gyümölcsei.

+Quote Post

Bedhy
hozzászólás 2011-12-02 22:11
Létrehozva: #46

IDÉZET(Senorite @ 2011-12-02 10:20) *
Szia! Ez a fincsiség lesz a szombati ebédünk .....nyamm. smile.gif
Habár azt hiszem nekem dupla mennyiséget kell vennem alapul,4 felnőttnek ebből 1 fejlődében levő kamasznak, 3 főnek pedig a szintentartáshoz smile.gif, ja és kóstolónak anyukámnak is!
És még az önjelölt kis vega fiamat még nem is számoltam, habár ő nem sokat fog belőle elpusztítani sad.gif

Nálunk is, köszönöm a részletes leírását... thank_you.gif rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post

IceGreen
hozzászólás 2011-12-02 12:30
Létrehozva: #47

Lelkes újonc
**

Regisztrált: 2011-09-20 22:02
Innen: Gyula
Azonosító: 1 475 293

3 napja szemezek a székelykáposztával biggrin.gif
És még nem csináltam meg unsure.gif
Káposzta

A hozzászólást -IceGreen- szerkesztette a következő időpontban: 2011-12-02 12:30

+Quote Post

CzTimi1
hozzászólás 2011-12-02 12:18
Létrehozva: #48

Lelkes újonc
**

Regisztrált: 2008-09-29 21:32
Azonosító: 11 560 195

IDÉZET(Senorite @ 2011-11-28 12:32) *
Sziasztok,szép napot mindenkinek!
Azt hiszem most értem a döntésképtelenségem tetőfokára.
Mert itt ülök és gondolkodom, de semmi ötletem sincs hogy mi legyen a mai ebéd, vagyis inkább uzsonna.
A családom általában 4-re ér haza innen-onnan s akkorra kellene valami finom és gyors, étel !
Köszi aki ötletel nekem! smile.gif

http://olcso-receptek.hu/sertes/rakott-sul...s-zoldsegekkel/
Nálunk ma ez lesz smile.gif

+Quote Post

Senorite
hozzászólás 2011-12-02 10:20
Létrehozva: #49

Lelkes újonc
**

IDÉZET(vera7105 @ 2011-12-01 15:20) *
Máris írom! (-:
Hozzávalók:
50 dkg darált hús
4 zsemle
7 tojás(ebből 5 megfőzve)
1 gerezd fokhagyma
2 fej vöröshagyma
70 dkg héjában főtt krumpli
1 nagy tejföl
só, bors, vegeta

-Hagymát kevés olajon megpirítani
-Fasírtmasszát készíteni( darált hús+2 tojás+4 zsemle+fokhagyma)

Összeállítás-jénait vékonyan megkenni olajjal,aztán mehet bele rétegesen:

Fele fasírtmassza-karikára vágott krumpli-sózni-hagyma-főtt tojás ,karikára vágva-sózni-tejföl-fele fasírtmassza-tetejét KEVÉS olajjal megkenni

Mehet a sütőbe!
JÓ ÉTVÁGYAT!!!!!

Szia! Ez a fincsiség lesz a szombati ebédünk .....nyamm. smile.gif
Habár azt hiszem nekem dupla mennyiséget kell vennem alapul,4 felnőttnek ebből 1 fejlődében levő kamasznak, 3 főnek pedig a szintentartáshoz smile.gif, ja és kóstolónak anyukámnak is!
És még az önjelölt kis vega fiamat még nem is számoltam, habár ő nem sokat fog belőle elpusztítani sad.gif

A hozzászólást -Senorite- szerkesztette a következő időpontban: 2011-12-02 10:22

+Quote Post

Senorite
hozzászólás 2011-12-02 10:16
Létrehozva: #50

Lelkes újonc
**

borsófőzelék, fasírt
bableves, palacsinta
sztrapacska
paprikáskrumpli
krumplistészta
lecsó
raguleves, mákosguba
hagymaleves, túrógombóc
csirkepöri, nokival
csirkepöri tésztával
rakottkel
székelykápi
töltöttkápi
rántott máj, rizs
milánói makaróni
bolognai spagetti
töltött paprika
rakottkrumpli,cékla
töltött karalábé
rántott gomba, rizs
gombapöri,noki
spenót,virsli vagy tojás
hortobágyi palacsinta
vadas, zsemlegombóc
zúzapöri, rizs
sólet
sajtleves, nudli
csülök, kenyérben
pizza
gyros
tortilla
tortellini
cukkini töltve
hagymás rostélyos

Szia! Ötleteidből válogatva karalábé leves lesz, egy kis csirkeaprólékkal és túróstészta tepertővel smile.gif)

Köszi az ötletlistádat ezer hála érte!

+Quote Post

Bedhy
hozzászólás 2011-12-01 20:34
Létrehozva: #51

IDÉZET(pink_angels @ 2011-11-30 22:10) *
Mifelénk úgy, hogy a begyúrt fasírt felét elterítem egy jénaiban, karikázok rá főtt krumplit és tojást (mint a rakott krumplinál), teszek rá tejfölt és végül a maradék húst.

Köszi. thank_you.gif .jól hangzik.....!!! Hétvégi próba menüre tökéletes lesz!!! headbang.gif

--------------------

+Quote Post

vera7105
hozzászólás 2011-12-01 15:24
Létrehozva: #52

Lelkes újonc
**

IDÉZET(Senorite @ 2011-12-01 10:58) *
Szia! Éppen én is azt szerettem volna kérdezni hogy hogyan készül, s nem hangzik rosszul smile.gif
Igaz ma zöldbableves, rántott csirke és hagymás törtkrumpli lesz ebédre.
De a hétvégén biztos kipróbálom.smile.gif
Gondolom ha kisült szeletelni kell mint a sütit?

Nem nagyon lehet úgy szeletelni mint a sütit,mert nem annyira sül egybe.Én azért szeretem ezt a receptet,mert ebben egyben benne van minden.Csak egy kis savanyúság kell még hozzá!

+Quote Post

vera7105
hozzászólás 2011-12-01 15:20
Létrehozva: #53

Lelkes újonc
**

IDÉZET(Bedhy @ 2011-11-30 21:52) *
Hogyan készül ???

Lehet, hogy ismerem, de ezen a néven még nem hallottam.. smile.gif Kipróbálnám...köszi szépen.

Máris írom! (-:
Hozzávalók:
50 dkg darált hús
4 zsemle
7 tojás(ebből 5 megfőzve)
1 gerezd fokhagyma
2 fej vöröshagyma
70 dkg héjában főtt krumpli
1 nagy tejföl
só, bors, vegeta

-Hagymát kevés olajon megpirítani
-Fasírtmasszát készíteni( darált hús+2 tojás+4 zsemle+fokhagyma)

Összeállítás-jénait vékonyan megkenni olajjal,aztán mehet bele rétegesen:

Fele fasírtmassza-karikára vágott krumpli-sózni-hagyma-főtt tojás ,karikára vágva-sózni-tejföl-fele fasírtmassza-tetejét KEVÉS olajjal megkenni

Mehet a sütőbe!
JÓ ÉTVÁGYAT!!!!!

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2011-12-01 12:31
Létrehozva: #54

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(moncsi2 @ 2011-12-01 12:28) *
ez jól hangzik, meg a csicsóka is director.gif mosking.gif

yu.gif

--------------------

+Quote Post

moncsi2
hozzászólás 2011-12-01 12:28
Létrehozva: #55

Boxbajnok

Regisztrált: 2005-02-17 12:12
Innen: Budapest
Azonosító: 3 078 464

IDÉZET(cit1rom @ 2011-12-01 12:27) *
Ma reggel csirkecombokat tettem egy tálba, reszeltem rá zellert, sárgarépát, aztán még egy jó adag sárgarépát darabokra is vágtam, sóztam, borsoztam, 6 nagy gerezd fokhagymát és egy fej vöröshagymát rádaraboltam, pici olívával összeforgattam, most érlelődik. Fólia alatt vagy zacskóban készre sütöm, vacsora lesz, mert akkor jönnek haza a fiúk. Nyami.

ez jól hangzik, meg a csicsóka is director.gif mosking.gif

--------------------
"....Én vagyok az, aki egy kicsit tájszólással beszél.
Én vagyok" az, aki a tornaórán ügyetlenkedik.
Én vagyok az, akit mindenért hibáztatnak.
Én vagyok az, aki hazafelé fél a buszon.
Én vagyok az, aki amikor siet, mindig megbotlik.
De az is én vagyok, akinek van elég bátorsága, hogy felkeljen, és másnap újra végigcsinálja az egészet."
Andrew Matthews

“A túlevés iránti vágyunkat a finomított, ezért bizonyos anyagokat nélkülöző ételek fogyasztása gerjeszti; a csökkent értékű ételek függőséget idéznek elő, hiszen ösztönösen többet eszünk belőlük abbéli erőfeszítésünkben, hogy megszerezzük azokat a tápanyagokat, amelyek nincsenek bennük.”

“A tested a poggyász, amit egész életeden keresztül hordanod kell. Minél több a felesleg rajta, annál rövidebb az út.” (Arnold H. Glasgow)

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2011-12-01 12:27
Létrehozva: #56

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(moncsi2 @ 2011-12-01 12:23) *
Jesszus, micsoda párosítások mosking.gif Ezért vagyunk elhízott nép... blink.gif

Ma reggel csirkecombokat tettem egy tálba, reszeltem rá zellert, sárgarépát, aztán még egy jó adag sárgarépát darabokra is vágtam, sóztam, borsoztam, 6 nagy gerezd fokhagymát és egy fej vöröshagymát rádaraboltam, pici olívával összeforgattam, most érlelődik. Fólia alatt vagy zacskóban készre sütöm, vacsora lesz, mert akkor jönnek haza a fiúk. Nyami.

--------------------

+Quote Post

moncsi2
hozzászólás 2011-12-01 12:23
Létrehozva: #57

Boxbajnok

Regisztrált: 2005-02-17 12:12
Innen: Budapest
Azonosító: 3 078 464

Jesszus, micsoda párosítások mosking.gif Ezért vagyunk elhízott nép... blink.gif

--------------------
"....Én vagyok az, aki egy kicsit tájszólással beszél.
Én vagyok" az, aki a tornaórán ügyetlenkedik.
Én vagyok az, akit mindenért hibáztatnak.
Én vagyok az, aki hazafelé fél a buszon.
Én vagyok az, aki amikor siet, mindig megbotlik.
De az is én vagyok, akinek van elég bátorsága, hogy felkeljen, és másnap újra végigcsinálja az egészet."
Andrew Matthews

“A túlevés iránti vágyunkat a finomított, ezért bizonyos anyagokat nélkülöző ételek fogyasztása gerjeszti; a csökkent értékű ételek függőséget idéznek elő, hiszen ösztönösen többet eszünk belőlük abbéli erőfeszítésünkben, hogy megszerezzük azokat a tápanyagokat, amelyek nincsenek bennük.”

“A tested a poggyász, amit egész életeden keresztül hordanod kell. Minél több a felesleg rajta, annál rövidebb az út.” (Arnold H. Glasgow)

+Quote Post

Senorite
hozzászólás 2011-12-01 11:00
Létrehozva: #58

Lelkes újonc
**

borsófőzelék, fasírt
bableves, palacsinta
sztrapacska
paprikáskrumpli
krumplistészta
lecsó
raguleves, mákosguba
hagymaleves, túrógombóc
csirkepöri, nokival
csirkepöri tésztával
rakottkel
székelykápi
töltöttkápi
rántott máj, rizs
milánói makaróni
bolognai spagetti
töltött paprika
rakottkrumpli,cékla
töltött karalábé
rántott gomba, rizs
gombapöri,noki
spenót,virsli vagy tojás
hortobágyi palacsinta
vadas, zsemlegombóc
zúzapöri, rizs
sólet
sajtleves, nudli
csülök, kenyérben
pizza
gyros
tortilla
tortellini
cukkini töltve
hagymás rostélyos

Szia! Azt a mindenit!
Ez szép hosszú lista. smile.gif Köszi ezt elmentem magamnak, ebből már biztosan tudok válogatni, köszönöm! smile.gif

+Quote Post

Senorite
hozzászólás 2011-12-01 10:58
Létrehozva: #59

Lelkes újonc
**

IDÉZET(pink_angels @ 2011-11-30 22:10) *
Mifelénk úgy, hogy a begyúrt fasírt felét elterítem egy jénaiban, karikázok rá főtt krumplit és tojást (mint a rakott krumplinál), teszek rá tejfölt és végül a maradék húst.

Szia! Éppen én is azt szerettem volna kérdezni hogy hogyan készül, s nem hangzik rosszul smile.gif
Igaz ma zöldbableves, rántott csirke és hagymás törtkrumpli lesz ebédre.
De a hétvégén biztos kipróbálom.smile.gif
Gondolom ha kisült szeletelni kell mint a sütit?

+Quote Post

KENYERESGY
hozzászólás 2011-12-01 00:35
Létrehozva: #60

Regisztrált: 2006-07-01 15:10
Innen: Érd
Azonosító: 5 445 411

borsófőzelék, fasírt
bableves, palacsinta
sztrapacska
paprikáskrumpli
krumplistészta
lecsó
raguleves, mákosguba
hagymaleves, túrógombóc
csirkepöri, nokival
csirkepöri tésztával
rakottkel
székelykápi
töltöttkápi
rántott máj, rizs
milánói makaróni
bolognai spagetti
töltött paprika
rakottkrumpli,cékla
töltött karalábé
rántott gomba, rizs
gombapöri,noki
spenót,virsli vagy tojás
hortobágyi palacsinta
vadas, zsemlegombóc
zúzapöri, rizs
sólet
sajtleves, nudli
csülök, kenyérben
pizza
gyros
tortilla
tortellini
cukkini töltve
hagymás rostélyos

--------------------
"Az, hogy én ki vagyok, az attól függ, hogy te kinek akarsz látni!"
"Egy szülő két dolgot adjon a gyermekének: gyökereket és szárnyakat."
Kenyérke

+Quote Post

pink_angels
hozzászólás 2011-11-30 22:10
Létrehozva: #61

IDÉZET(Bedhy @ 2011-11-30 21:52) *
Hogyan készül ???

Lehet, hogy ismerem, de ezen a néven még nem hallottam.. smile.gif Kipróbálnám...köszi szépen.

--------------------
Én mindenhez értek!

Győzd le a kísértést, hogy kiöntsd a lelkedet bárkinek is, mert utána neked is végig kell hallgatnod őt, és hidd el: te jársz rosszabbul. Hol van az ő baja érdekességben és fontosságban a tiédtől?!

Moldova György

+Quote Post

Bedhy
hozzászólás 2011-11-30 21:52
Létrehozva: #62

IDÉZET(vera7105 @ 2011-11-30 15:10) *
Rakott fasírozott! Nyam-nyam (-:

Hogyan készül ???

--------------------

+Quote Post

cit1rom
hozzászólás 2011-11-30 16:13
Létrehozva: #63

ooooooooooooooooooooo

IDÉZET(saintagnes @ 2011-11-30 15:13) *
sajtmártásban sült csicsóka rolleyes.gif

Tegnap akartam írni a blogba és nem találtam meg dontknow.gif

--------------------

+Quote Post

kicsimama1
hozzászólás 2011-11-30 15:53
Létrehozva: #64

Tapasztalt fórumozó

Csirkeragu leves és császármorzsa good2.gif

--------------------
Zita

+Quote Post

saintagnes
hozzászólás 2011-11-30 15:13
Létrehozva: #65

szökke-nő

Regisztrált: 2008-08-21 12:34
Innen: Bogád
Azonosító: 11 259 800

sajtmártásban sült csicsóka rolleyes.gif

--------------------
....Ágica...

"Az élet szép. Tenéked magyarázzam?" Heltai Jenő

"Isten nem kiűzte az embereket az Édenkertből, csak elvette azt a képességet, hogy lássuk, még ott vagyunk"

+Quote Post

vera7105
hozzászólás 2011-11-30 15:10
Létrehozva: #66

Lelkes újonc
**

Mert itt ülök és gondolkodom, de semmi ötletem sincs hogy mi legyen a mai ebéd, vagyis inkább uzsonna.
A családom általában 4-re ér haza innen-onnan s akkorra kellene valami finom és gyors, étel !

Rakott fasírozott! Nyam-nyam (-:

+Quote Post

kicsimama1
hozzászólás 2011-11-29 14:46
Létrehozva: #67

Tapasztalt fórumozó

IDÉZET(muher9 @ 2011-11-29 13:53) *
Káposztástészta smile.gif

mehetek hozzád ebéd-vacsira? rolleyes.gif

--------------------
Zita

+Quote Post

muher9
hozzászólás 2011-11-29 13:53
Létrehozva: #68

Regisztrált: 2007-06-28 19:13
Azonosító: 7 520 345

Káposztástészta smile.gif

--------------------
Hiszek amiben hiszek, és ez az én hitem!

+Quote Post

csodaturmix
hozzászólás 2011-11-29 08:22
Létrehozva: #69

Lelkes újonc
**

Regisztrált: 2008-05-29 18:59
Azonosító: 10 700 487

IDÉZET(tatraim @ 2011-11-29 06:25) *
nyami good2.gif
gyümi leves ,töltött káposzta (beregi )lesz ma nálunk.

Milánói ragu fusili laugh1.gif laugh1.gif tésztával?

+Quote Post

tatraim
hozzászólás 2011-11-29 06:25
Létrehozva: #70

Fórumozó

Regisztrált: 2009-09-27 10:56
Azonosító: 14 854 041

IDÉZET(hauck111 @ 2011-11-28 21:17) *
Nálunk ma lencsegulyás volt és paprikás krumpli kolbásszal,
holnap gyümi leves,borsó főzelék,sült virsli..... mosking.gif

nyami good2.gif
gyümi leves ,töltött káposzta (beregi )lesz ma nálunk.

--------------------
Márti

+Quote Post

hauck111
hozzászólás 2011-11-28 21:17
Létrehozva: #71

Móni

Regisztrált: 2008-03-04 18:44
Azonosító: 10 010 271

Nálunk ma lencsegulyás volt és paprikás krumpli kolbásszal,
holnap gyümi leves,borsó főzelék,sült virsli..... mosking.gif

--------------------
Élj úgy,ha lepereg előtted életed filmje-érdemes legyen megnézni!

+Quote Post

pink_angels
hozzászólás 2011-11-28 20:33
Létrehozva: #72

IDÉZET(Senorite @ 2011-11-28 20:12) *
Hmm chilis bab és rizs érdekes felállás!
De finom lehet, múlthéten valamelyik nap chilis bab volt nálunk is de galuskával.

Én pedig krumplival csinálom. mosking.gif

--------------------
Én mindenhez értek!

Moldova György

+Quote Post

Senorite
hozzászólás 2011-11-28 20:12
Létrehozva: #73

Lelkes újonc
**

IDÉZET(IceGreen @ 2011-11-28 14:59) *
Chilis bab? good2.gif Rizzsel.

Hmm chilis bab és rizs érdekes felállás!
De finom lehet, múlthéten valamelyik nap chilis bab volt nálunk is de galuskával.

+Quote Post

Senorite
hozzászólás 2011-11-28 20:11
Létrehozva: #74

Lelkes újonc
**

IDÉZET(Zsu5 @ 2011-11-28 18:57) *
Rántott máj, francia saláta. rolleyes.gif

Jobbnál jobb ötletek!
végül a mai hami tarhonyás hús lett!
De megvan a holnapi ebéd ötlet is!
Paprikáskrumpli kolbásszal, és köménymagos leves!

+Quote Post

Zsu5
hozzászólás 2011-11-28 18:57
Létrehozva: #75

Tapasztalt fórumozó

Regisztrált: 2005-09-30 15:01
Azonosító: 4 026 575

Rántott máj, francia saláta. rolleyes.gif

--------------------
Megtanulsz élni, vagy megtanulsz meghalni. Középút pedig nincs.

+Quote Post

IceGreen
hozzászólás 2011-11-28 14:59
Létrehozva: #76

Lelkes újonc
**

Regisztrált: 2011-09-20 22:02
Innen: Gyula
Azonosító: 1 475 293

Chilis bab? good2.gif Rizzsel.

+Quote Post

julienkiraly
hozzászólás 2011-11-28 14:13
Létrehozva: #77

Lelkes fórumozó

Regisztrált: 2009-11-27 13:17
Azonosító: 15 528 269

Én ma paprikás krumplit főztem galuskával és kolbásszal. Gyors és egyszerű.

--------------------
Gyöngyi

+Quote Post

Senorite
hozzászólás 2011-11-28 12:42
Létrehozva: #78

Lelkes újonc
**

IDÉZET(ildiko730807 @ 2011-11-28 12:37) *
Szia!
Nekünk tegnapról van lecsós tarja rizzsel, ma délután túrós metéltet csinálok holnapra - mi bacon szalonnával szeretjük, a papa pedig sima sós szalonnával, vagyis annak tepertőjével, ezért kétféle módon keverem össze. good2.gif

Szia! De jó neked már a holnapi menü is ki van találva smile.gif)
Sajnos a túrós metéltet a férjem nem szereti! sad.gif
De a lecsós húsról beugrott a rizses kolbászos lecsósmile.gif)Nyammm.

+Quote Post

ildiko730807
hozzászólás 2011-11-28 12:37
Létrehozva: #79

Fórumozó

Regisztrált: 2008-11-18 13:08
Azonosító: 12 007 492

Szia!
Nekünk tegnapról van lecsós tarja rizzsel, ma délután túrós metéltet csinálok holnapra - mi bacon szalonnával szeretjük, a papa pedig sima sós szalonnával, vagyis annak tepertőjével, ezért kétféle módon keverem össze. good2.gif

+Quote Post

Senorite
hozzászólás 2011-11-28 12:32
Létrehozva: #80

Lelkes újonc
**

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó: